Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem lehet hívő az, aki...

Miért nem lehet hívő az, aki nem jár templomba?

Figyelt kérdés

Látom itt sok kérdésnél, hogy kinyílik a bicska azoknak a zsebében, akik, meglátják, hogy valaki hívőnek vallja magát, de nem jár templomba, csak meg van keresztelve, netán még templomi esküvőt is akar. Aki tényleg vallásos, abban miért van ennyi rosszindulat? Nem magyarázott nekik eleget a szeretetről a pap a misén, vagy az istentiszteleten? Nekik tényleg fontosabb a templombajárás ténye, mint az elfogadás, kedvesség, szeretet? Miért gondolják, hogy attól lesz valaki igazán vallásos?


Tudom, ez valahol egy költői kérdés is, mert nem fogom megváltoztatni mások gondolkodását, de én pl. nem gondolom, hogy valaki csak akkor vallásos, ha templomba jár. Nem az ember szívében dől ez el?



2015. márc. 18. 10:09
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
21%
Az egyházak csak távol tartják a szeretettől az embereket. Milyen vallás az ami megáldja a fegyvereket? Mi közük van ezeknek a Krisztusi elvekhez? A szeretethez? Ezért be sem teszem a lábam a templomba.
2015. márc. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim válasza:
56%
Más a hívő, és más a vallásos. Hívő bárki lehet. Azt jelenti hisz valamiben. Mindegy miben. A vallásos pedig attól vallásos, hogy gyakorolja a vallását. Márpedig ha te vallásos vagy, de nem jársz templomba, akkor esküdj örök hűséget Isten színe előtt otthon a nappali közepén, vagy bárhol, de minek mész hirtelen templomba? Képmutatás.
2015. márc. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 Kései Sirató ***** válasza:
44%
HA nem jársz templomba, vagy gyülekezetbe azzal azt fejezed ki , nincs szükséged Isten üzenetére, és nincs szükséged a közösségre se, ugyanazon vallához tartozók közösségére. Nos, miért is a templomi esküvő? Kihasználni akarod Istent. Nem helyes.
2015. márc. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
30%

" én pl. nem gondolom, hogy valaki csak akkor vallásos, ha templomba jár"


Vallasos lehetsz, de pl. katolikus nem. Ha valaki azt mondja hogy "katolikus vagyok" az szamomra azt jelenti hogy jar templomba, betartja a vallasa eloirasat a legjobb tudomasa szerint.


Akit csecsemokoraban megkereszteltek aztan azota sem tette a labat templomba az nem katolikus. Vallasos lehet, de a vallasanak nem sok koze van a katolicizmushoz.


Ezert is tartom marhasagnak ha egy ilyen ember templomban akar eskuvot tartani, ha soha nem tette be elotte a labat magatol templomba (maximum turistakent) es utana sem fogja, akkor minek a kepmutatas?


En egyebkent nem vagyok vallasos, plane nem jarok templomba, a katolikus egyhaz meg kifejezetten unszimpatikus de attol meg ez a velemenyem.

2015. márc. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:
Miért lenne képmutatás? Ha meg van valaki keresztelve, akkor az egyházjog szerint házasodhat templomban akkor is, ha nem volt elsőáldozó, bérmálkozó, és nem jár templomba. Az már más kérdés, hogy van olyan pap, aki így nem vállalja az esküvőt, de nincs olyan hivatalos kitétel, hogy valakinek aktívan kell templomba járnia, és akkor számít vallásosnak, és akkor esküdhet templomban is. A templomi esküvőn Isten áldja meg a párt, nem az egyház, én legalábbis így tudom.
2015. márc. 18. 10:27
 6/40 anonim ***** válasza:
58%

"Miért lenne képmutatás?"


Mert nem hiszel abban amirol a templomi eskuvo szol, es nem hiszel sem az egyhazban. Nem jarsz templomba, nem tartod az eloirasokat, szexelsz eskuvo elott, es azutan sem csak gyereknemzes celjabol, vedekezel a nem kivant terhesseg ellen, nem tartod a bojtot husvet elott es meg sorolhatnam estig, mit nem tartasz be.


Azert nem tartod be mert nem hiszel benne, hiszen ha hinnel benne akkor betartanad.


Nem hiszel Jezusban, hogy erted halt meg a kereszten, nem hiszel a megvaltasban, a Szentharomsagban, nem hiszel a gyonasban, a bunbanatban, a feloldozasban, a Szentlelek erejeben.


Az hogy hiszel Istenben a magad modjan, az nem eleg.


Na ezert kepmutatas.

2015. márc. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim válasza:
28%
Nekem valahogy nem jön össze Isten a jogokkal, meg a kitételekkel. Ha valakinek kimerül az egész abban, hogy hisz Istenben, az nem vallásos, hanem csak hívő.
2015. márc. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 Andizsuzsi ***** válasza:
91%

"nem jár templomba, csak meg van keresztelve, netán még templomi esküvőt is akar"


Próbálom megmagyarázni. Természetesen hívő lehet bárki anélkül, hogy bármelyik egyház tagja lenne. Viszont ha valaki nem tartja magát adott egyház tagjának, nem tartja az adott egyház által előírt kötelezettségeket, nem vesz részt az egyház közösségi életében, akkor vajon miért akar bizonyos "szolgáltatásokat" igénybe venni? Miért akar valaki pl. katolikus esküvőt, ha életében nem fordult meg katolikus misén, nem ismeri az egyház tanításait, nincs szándékában ezen az esküvő után sem változtatni. Akkor miért?

Szóval kedves kérdező válaszd magadban ketté a vallásosságot az egyházhoz tartozástól és megkapod a választ.

2015. márc. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
86%

Én azt gondolom, hogy vallásos - és mondjuk katolikus - sokféleképp lehet valaki. Ismerek olyat, aki nem gyakori templomjáró (bár olykor megy misére), mégis annak vallja magát, és tartja is magát a vallásához.


Nézetem szerint a különbség a szekta és a vallás közt többek közt itt is húzódik: a szektában nem teheted meg, hogy nem mész el a gyülekezetbe, a szertartásokra, mert a legszigorúbb ellenőrzés alatt van mindenki, és aki elmulasztja a vezér által előírt kötelességeket, az nagyon rosszul jár. Ezzel szemben a közvélemény által szigorúnak, merevnek és rigorózusnak kikiáltott katolikusoknál mindenkinek magánügye, hogy jár-e misére, vagy mondjuk otthon nézi a TV-közvetítésben, vagy még azt sem. A valódi vallások ezeket a dolgokat meghagyják a híveik döntésének.


Ezzel együtt az "ateisták vagyunk, de baromi jól néz ki a templom az esküvői háttérnek" típusú dolog nekem sem tetszene, de hogy őszinte legyek, nem érzem azt, hogy jogom lenne bárkit elítélni bármiért.

2015. márc. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:
Mi a helyzet azzal, ahol az egyik fél vallásos, jár templomba, tart mindent, de a másik csak meg van keresztelve? Ezek alapján akkor a nem vallásos "igénybe vesz" egy szolgáltatást, amire "nem jogosult"? Vagy mondjon le a vallástgyakorló akkor a templomi esküvőről?
2015. márc. 18. 10:52
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!