Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyós mindig kihúzza a gyufát....

Anyós mindig kihúzza a gyufát. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Az elején nagyon távolságtartó voltam anyósommal, mert néha olyanokat tudott mondani vagy tenni, hogy a hajam égnek állt. Ugráltatta a férjem, beszólogatott, kivétel nélkül mindig a saját kis dolgai érdekelték és a többiek meg igazodjanak hozzá. Mindig ő késik, ő megy el legkorábban mert dolga van, ide rohan oda rohan.


Aztán jött az első babánk és szorosabbra próbáltuk fűzni a kapcsolatot, férjem kérésére jobban igyekeztem. Néha megkértük vigyázzon a gyerekünkre, de mindig késett/hamarabb kellett elmennie ezzel komoly gondokat okozva nekünk. Ezt megpróbáltuk megbeszélni, nagyon zokon vette, több hónapos csend után újra rendeződött a viszonyunk.


Megszületett második babánk és én is igyekeztem elfogadni őt olyannak amilyen. Nem vártam el semmit, minden időpontot úgy mondtam hogy jöjjön délelőtt/délután amikor akar. Általában jött, evett aztán rohant el. Néha van ideje és babázik, de sokszor csak játszik felük 1 percet és utána meséli a gondjait.


Most épp azzal húzta ki a gyufát, hogy 2,5 éves gyerekünket ő viszi a zenefoglalkozásra. (Anyósom tartja az órát) Úgy gondoltuk a gyerekünknek is kell a szocializáció már és anyósom meg ott van tehát nem teljesen ismeretlen. Az első órákon ott voltunk de most már nem szükséges. A gyerekünk imádja, imád "dolgozni" a többiekkel.

De tegnap, anyósom 15 perccel a kezdés előtt érkezett (!!!!) tehát gyakorlatilag lehetetlen odaérni időben. A gyerekem sietve kellett felöltöztetni (anyámék voltak ott, én nem voltam otthon) és végül üvöltve vitte el anyósom. A gyereknek ez túl gyors volt, a siettetés és inkább nem akart menni. Anyósom utólag említette, hogy picit sírdogált, de a kocsiban hamar megnyugodott. Anyámék meg sírva mesélték, hogy ők ezt nem tudják még egyszer végignézni, úgy üvöltött a gyerek.


Persze anyámékat is letoltam, hogy miért engedték el így. Vagy nem engedik mert a gyerek ennyire nem akar menni vagy pedig beülnek mellé és elmennek arra az órára.


De anyósomra most megint pipa vagyok, mert annyira de annyira elegem van ebből a viselkedéséből! Senki és semmi nem számít csak az ő dolgai. És egy gyerekkel ezt nem lehet megcsinálni, időt kell hagyni neki, hogy készülhessen, nem lehet rángatni.


Tényleg már sok éve ismerem anyósom és hol jobb hol rosszabb a kapcsolatunk...de most nagyon belefáradtam ebbe.

Leginkább csak pár vígasztaló szó kéne, hogy bírjam még tovább ezt a szélmalomharcot. Mert megoldás tudom nincs. Megszakítani nem akarom a kapcsolatot, ő az egyetlen rokon a közelben és annyira nem rossz anyós. Beszélni meg nem lehet vele, változni biztosan nem fog.


Természetesen megegyeztünk a férjemmel, hogy anyós soha többet nem viszi a gyereket a foglalkozásra, innentől mi veszünk ki (megint) szabit és mi visszük.



2015. nov. 5. 11:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%
Megértelek, hogy mérges vagy és igazad is van, azonban tényleg az a megoldás, ha anyósra nem bízzátok a gyereket akkor, amikor időre kell menni valahová, mert nem képes úgy csinálni, ahogy kellene. Vagy esetleg mondjatok neki egy órával korábbi időpontot, hátha akkor időre oda fog érkezni.
2015. nov. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
75%
Engem is dühítene, és jogosan vagy mérges. De a helyetekben nem bíznám többet rá a gyerkőcöt, és nem kérném meg semmire. (esetleg ha minden kötél szakad).
2015. nov. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
37%

Az anyósod ezek szerint dolgozik, sőt, plusz munkákat is vállal, ha jól értettem. Te meg otthon voltál gyesen, vagy még most is ott vagy, a saját szüleid is besegítenek, és azon pörögsz, hogy anyós miért nem segít többet? Úgy tűnik, egyik munkahelyéről a másikra rohan, de azért cipelje a te csemetédet is, lehetőleg időben, úgy, hogy a saját szüleid ott vannak nálatok?


felőlem meg is sértődhetsz, de az anyósod nem a cseléded, és ha téged nem érdekelnek az ő problémái, gondjai, milyen alapon várod el, hogy őt érdekeljék a tieid? Ha otthon mereszted a segged, pláne semmi nem indokolja, hogy anyósodat, aki dolgozik, ugráltasd. Ha azért megszakítod a kapcsolatot, mert nem pattog neked kényed-kedved szerint, hanem akkor megy, amikor tud, és belefér az idejébe, akkor egy hihetetlen önző, buta p.tsa vagy.

A gyerekedet magadnak szülted, nem anyádnak vagy az anyósnak. Nekik viszont van kapcsolattartási joguk az unokájukkal, bármilyen meglepő is ez neked. Ezenkívül a férjednek is van beleszólása a családi dolgokba (elég tutyimutyi alak lehet, ha még nem tette helyre a fejedet), nem a te egyszemélyes döntésed.

2015. nov. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
95%

Nem azert, de ha tudjatok hogy ekkor kezdodik az ora, es elotte viszi at a mama a gyereket, akkor miert is nem lehet hogy a gyerek mar elkeszulve varja ugy, hogy csak cipot, kabatot, sapkat kelljen raadni? Ez azert felnott segitseggel egy gyereknel se tart tovabb 2 percnel.

Nekem van egy 3 es egy 1eves lanyom, a kettot egyutt feloltoztetem 5 perc alatt ha a ruhak ki vannak keszitve, pedig en "csak" az apjuk vagyok )

2015. nov. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
78%

először is egy ilyen korú gyerek nyűgös, na bumm sírt egy kicsit, de ettől nem lesz lelki sérült...

Másodszor ha tudjátok mi lesz akkor szépen minden ki van készítve, esetleg a cipőt előtte ráadjátok és akkor csak pár perc a gyerek öltöztetése, az meg hogy nem akart menni háát, az öcsém ezt minden egyes alkalomnál eljátszotta, aztán úgy jött haza, hogy meeennyire élvezte :D szóval az ilyen sírásokat nem kell komolyan venni és enyhén szólva a szüleid és te is drámáztok egy sort. és ha egy ilyen zenefoglalkozásra nem ér oda időben akkor mi van?! nem a legfontosabb dolog az életben, szerintem csak keresel valami kifogást amivel végre megszakíthatod a kapcsolatot.

2015. nov. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

3-asnak: Amíg nem ismered a hátteret addig ne feltételezgess.

Én dolgozom, nem vagyok gyesen. Fizetett gyereknevelőnk van, aki épp szabadságát tölti és anyámék besegítenek erre az időre.

Anyósomnak pedig ez a munkája, gyerekeket tanít és ő ajánlotta fel, hogy elviszi a gyereket az órára. Egyébként 2,5 éves gyerekünkre talán 10szer ha vigyázott összesen eddig.

És nem igaz, hogyha valaki dolgozik akkor már nem kell semmilyen időpontot betartania, az egész család alkalmazhodjon hozzá akik szintén dolgoznak.

És nem igaz, hogy a gyerekemet magamnak szültem, hanem a férjemmel közösen vállaltuk. És közösen is neveljük, senki nem segít semmiben, anyámék segítettek az elején. Ezért nem voltunk 3 éve sehol sem nyaralni, de még csak közös szabadságunk sem volt, mert minden szabadság a gyerekekre megy el, amikor a szitterünk szabadságon van.

A tutyimutyiságot pedig kikérem a férjem nevében is magának, halvány gőzöd sincs miről beszélsz. Jesszusom mekkora nagy tahó vagy! Igyál egy zöldteát vagy menj el sétálni, nagyon komoly frusztrációs problémáid lehetnek.


5: Én sem veszem fel a sírását, de előtte nem akart menni, utána én mentem érte és azt mondta nem akar többet menni. Otthon is azt mondta nem szereti.

Másrészt meg én nagy ívben tennék rá, hogy késik kicsit. Csak mondom az ANYÓSOM A TANÁR, ezért ő rohant! Ezért a gyereknek is rohannia kellett. És ha akarnék akkor korábban már megszakíthattam volna vele a kapcsolatot, mert voltak nagyobb dolgok is. De nem akarom, ezért is írtam az elején, hogy ez az opció kizárva.


A többinek: minden el volt készítve, csak kabát, sapka, cipőt kellett venni. De ezt sem lehet ráhúzni a gyerekre és rohanni egyből. Szüleim nem az ajtóban ültetve várták anyósom, hanem épp játszott a gyerek, onnan kellett felállnia, felöltöznie és elindulni. Na ezt nem lehet siettetni, 5-10 perc is lehet ha olyan hangulatban van a gyerek. És anyósom szó szerint beviharzott, felkapta a gyereket (aki éppen játszott) és indult vele. A gyerek meg közben elkezdett üvölteni és maradni akart.

2015. nov. 5. 12:09
 7/16 anonim ***** válasza:
85%
nekem akkor is olyan, hogy jaja szegény gyerek hadd játsszon, hadd álljon át nyünyünyü, szó se róla anyósod késett szóval egy szava sem lehet amiért lekésik a saját órájáról, de nálam és öcsémnél és ismerőseimnél se(régebbi generációnál) nem fordult elő, hogy mivel sietni kell elkezdtünk bömbölni, mert még nem állt át a pici lelkeckénk. Valami ennél a generációnál (ami sajnos az enyém is :()nagyon elcsúszott, mert a legtöbb gyerek hiper érzékeny lett mindenre. Lehet szüleid is ott sopánkodtak,hogy szegény gyerek és a kölyök sem hülye, mert erre rákontrázott :D
2015. nov. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
67%

"Na ezt nem lehet siettetni, 5-10 perc is lehet ha olyan hangulatban van a gyerek."


Azert ez enyhen azt jelzi hogy piszkosul el van kenyeztetve az a gyerek. Ennyi idosen azert mar beszel, szoval ra kell nevelni hogy szotfogadjon, nem korulotte forog a vilag, mindenki alljon gledaban mert Ourasaga jatszani meltoztatik.


En azt csinaltam volna vele, hogy akarsz jonni, nem? oke, akkor nemjohetsz, itthonmaradsz, en leleptem. Tiz perc mulva azon bombolt volna hogy miert nem mehetett, es akkor megtanulta volna, hogy kovetkezmenyei vannak annak ha nem fogad szot.

2015. nov. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
66%
de komolyan az én generációm, miért félti ennyire agyon a gyerekét? a környezet hatása vagy a net?
2015. nov. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

én nem látom ezt olyan tragikusan..

van egy babysitteretek, ott az anyos, jelenleg a szuleid is ott voltak,- és egyetlenegy gyerek van eddig. számomra ez nevetséges, másnak nincs babysittere, se szulok..se anyosék..se senki és mégis megoldják.


kulfoldon élunk, nincs segitségunk, a fiam 8 honapos korátol bolcsodébe jár. anyám évente egyszer jon, anyosom, aposom pedig már nem él.

2015. nov. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!