Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit adjunk vacsorára, hogy...

Mit adjunk vacsorára, hogy kihúzza reggelig?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben bélpoklos lett a lányunk. 16 hónapos.


Eddig 11 órát végig átaludt, pár hetes kora óta. Nagyjából két hete viszont 4-6 között felébred, lehúz egy teljes cumisüveg tápszert, aztán alszik tovább még 2 órát.

Sok mindent próbáltunk már: rántotta kenyérrel, sonkás-sajtos szendvics és hasonló, elvileg tápláló, "eltelítő" kajákat.


Tegnap a 7 órás fektetés után 10 körül valamiért felébredt (szintén kiadós vacsora után, két tojásból készült rántottát tolt be, még nekem is elég lett volna). Kíváncsiságból adtam neki egy üveg tápszert. Megette az egészet. Aztán ugyanúgy felkelt hajnalban enni.


Nem értem, hogy mi van vele. A napközbeni étvágya nem változott, az átlagos. Jó evő, de szerencsére nem gurul, normál alkata van. Napközben kap húst, zöldséget, gyümölcsöt is, ötször eszik a hajnali tápszerrel együtt - azt reggelinek tekintjük.


Biztos, hogy nem szomjas, mert vízzel kínáljuk elsőnek, azt elutasítja és mutogat a konyha felé (ezzel jelzi, ha éhes).


2015. okt. 3. 14:42
 1/8 anonim ***** válasza:
55%

a vacsora nálunk este 6-7 óra körül van és én főtt ételt adok neki, mint ebédre(szintén 16 hós)

nálunk az uzsonnája(du 4 körül) olyan lightos, mint a kérdésben(vagy tejpép gyümivel, tejbegríz)

és lefekvés előtt, kb este 8-fél 9, kapja a 210 ml tejitalt.


soha nem ébred éjszaka, max ha szeles.

2015. okt. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát, eddig ő se ébredt, kb. két hete kezdte el a hajnali kajálást. Pedig 6 hetes kora óta átaludta az éjszakákat.
2015. okt. 3. 14:47
 3/8 anonim ***** válasza:

nem jó, hogy egy hajnali tápszert étkezésnek tekintesz, a tápszer eleve nem számít már annak 1 éves kor után, pláne ha alvás közben issza.


de ha annak veszed akkor napi 7x vagy 8x kéne ennie.


mert úgy néz ki, hogy reggeli szilárd, amit ti is esztek (felvágott, kenyér vagy műzli, ilyesmi) közben vagy előtte, esetleg után 2 deci tápszer.

10órai gyümölcs, rá 1,5 órára van az ebéd ami ugye tápláló főzelék, husi, egytálétel, de kaphat már egy kis levest is akár. lefekvés előtt meg 1,5 deci tápszer.


majd uzsonna, vacsora (én azt adom amit ebédre is, mi is főtt ételt eszünk vacsorára, de ez nyilván attól függ, hogy ti mit esztek). majd fekvéskor 2 deci tápszer.


az, hogy éjjel kér enni, nem a vacsorától függ hanem az egész napi megevett mennyiségtől.

ha kihagysz étkezéseket, nem kap szilárd reggelit meg lefekvéskor tápszert/tejet, akkor nem is csoda, hogy felkel, mert igénye van rá, hisz ez az a kor amikor rengeteg energia kell nekik, mert még sok energia kell a mozgáshoz, viszont egész nap pörögnek

2015. okt. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

16 hónaposan nálunk eleve nem volt tápszer, én már tejet adtam a kisfiamnak, viszont nem egyszeri étkezésként, hanem rendes étel mellé úgymond innivalónak. Tehát ennyi idősen a kisfiunknak már a tejalapú táplálék nem egy étkezésre volt, nálunk ennyi idősen már rendes adag ételeket kapott, így nem volt éhes, 8-9 körül kapott vacsorát és reggelig aludt.

A tápszer egy ekkora gyereknek már nem tápláló, olyan, mintha adnál neki inni. Egy-két szóból kiürül, nem laktatja.

2015. okt. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy nem tápszert kap vacsorára, az csak tegnap volt egy próbálkozás pluszban, éjjel.
2015. okt. 3. 16:13
 6/8 anonim ***** válasza:
Ekkora gyereknek már nem kell semmi éjszakára. Ha kéri, akkor az egy rossz szokás, megnyugtatás bármi, de nem éhség. 4 éves a fiam,nagyon ritkán (főleg,ha rosszat álmodik), kér kakaót. Ilyenkor adok neki vizet, megnyugtatja az is, és visszaaltatom.
2015. okt. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Erről mielőbb szoktasd le. Ha normálisan eszik, nem éhes, csak megnyugtatásnak szánja.

Vagy szimjas, de akkor a víz bven elég neki, nem kell a lötty, ami szétvágja a fogait.


Amúgy ez csak rossz szokás, egy időben én is ettem hajnalban, már automatikusan keltem... és legtöbbször nem is voltam éhes, csak "kell"-érzés volt bennem.

Kemény munkával sikerült leállnom róla.

2015. okt. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kisfiam 19 hós koráig kelt minden hajnalban enni, olyan sírásba kapott ha nem adtam neki tejet,hogy felkeltette az egész családot. Aztán magától leszokott róla, van,hogy most is felsír, ha tejjel,ha vízzel,ha teával kínálom, belenyel 3-4 kortyot és alszik tovább. Ezt eljátsza fél-egy óránként és úgy kel fel.
2015. okt. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!