Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Exfeleség húzza ki a gyufát,...

Exfeleség húzza ki a gyufát, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Férjemnek és nekem se túl fényes a viszonyunk az exfeleségével. Így is rettentő sok problémát okoz, néha csak "hobbiból keresztbe tesz", sajnos a teljes elszigetelődés a közös gyerekük miatt nem lehetséges.

Az én lakásomban élünk, de felmerült, hogy átköltözünk a férjem nemrég felújított lakásába.


Vidékre utaztunk az ünnepekre, férjem pedig odaadta a lakása kulcsát a lányának, hogy egy csendesebb bulit tarthasson. Ma telefonáltak a szomszédok, hogy két napig ricsaj volt. Ezen meglepődtünk, mert a lánya csak tegnap járt ott (biztos, mert fel is hívott, hogy eltévedt a környéken, merre induljon).

Ekkor derült ki, hogy az anyja elvette tőle a kulcsot és ott aludt az előző napokban.

Jogilag nem enyém a lakás, de ketten újítottuk fel és "közös területként" tekintek rá, ha nem is vagyontárgyam.

Hihetetlenül felhúztam ezen magam, férjemet kérdeztem, hogy mi az akadálya annak, hogy most felhívja és kérdőre vonja? Semmilyen joga nem volt felmenni, nem hogy ott aludni (a panaszkodó szomszédokról nem is beszélve). Mert ha a lánya miatt panaszkodnak, azért tartsa a hátát, de az exfeleség milyen jogon bulizik ott??

Férjem kitért, hogy most nem akar veszekedni, maaaajd....


Igenám, de alapvetően az a gond, hogy nem húzza meg a határokat és ha egy ilyen lépés sincs legalább szóban szankcionálva, akkor mi lesz legközelebb? Az én lakásomban fog aludni? Mert annak nem lenne szép vége...


Az ex olyan, amilyen, sajnos megváltoztatni nem tudom, nem tudjuk. De hogy a férjem ilyen töketlenül kezelje...

Jogilag nincs lehetőségem lépni az ügyben, mert nem enyém lakás. Erkölcsileg közösnek tekintem, ahogy a saját lakásomat is.

Az dühít a legjobban, hogy az ex "belépett a köreinkbe" ezzel. Számtalanszor kértem, hogy az legyen tiltott zóna neki.

Azzal semmi gondom, hogy a lánya odament, neki a saját lakásomat is szívesen kölcsönadom. De az ex NE!


Mit tudok tenni azon felül, hogy most inkább félrevonultam és magamban puffogok, mielőtt nagyon csúnyát mondanék...?


2010. dec. 29. 16:18
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Bocsi de a férjed tényleg töketlen az ex meg kihazsnálja ezt,de a mi a legrosszab hogy te még mindig második vagy ebben a kapcsolatban ahogy én látom...
2010. dec. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
8%
Te választottál elvált embert, akkor szagoljad a vele járókat, én is egy ex feleség vagyok, én akartam válni stb, a lényeg a volt férjem megmondta, hiába van új párom és neki is hiába van már évek óta, egy dolog biztos, mindig különleges helye lesz egy olyan nőnek aki az ő gyerekét szülte meg és neveli!! Tehet az bármit, még szidhatja is, de akkor is más mint te vagy pl.Sose leszel első!!
2010. dec. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Először az jutott eszembe, hogy az exfeleség nem tekinthet hozzád hasonlóan volt "közös" területként a férjed lakására? Nem tudom, azt válás után vette-e, vagy az exfelesége is élt-e ott, költött e anno a házra. Ha így van, akkor is pofátlanság a részéről, de ez talán magyarázza.

Az nem lehet, hogy szándékosan bosszantott a viselkedésével? A lányával nem beszéltetek, hogy történt? Vele ne keveredjetek vitába, nem tehet a döntéséről, elfogult az anyja irányába, talán nem is sejtette, hogy baj lenne, ha az anyja ott bulizna.

Én nem keresném az exet a helyedben, de a férjednek mint ahogy írod is, a határokat tisztáznia kéne. Mikor váltak ők el?

Ha nagyon dühít, egy nem agresszív színezetű e-mailt írhatnál az anyának, hogy helytelennek tartod a viselkedését, legközelebb ilyet ne tegyen, mert kellemetlenül érint titeket, hogy ilyen helyzetbe hozott a szomszédok előtt stb. De minden érzelemtől és agressziótól mentes stílusban írnék a helyedben, a felnőttet megszólítva, nem játszmákba bocsátkozva.

Valóban dühítő, de légy felnőtt, ne sértett "gyerek" (nem sértésből írom, csak tanácsként arra, hogy kezelném a helyedben az ügyet).

2010. dec. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
43%
Ne foglalkozz az előzővel,az elvált nők azért elváltak mert már nem kellenek elsőnek...Cumi de igy van,különben nem cserélnék le őket...Amúgy meg ezt a férjeddel bezséld meg...Neked nem kötlező elviselni a volt feleség hülyeségét,én páros lábbal raknám ki,pedig én már 10 éve élek kapcsolatban de az ilyen nőket simán helyretenném,tanulja meg a volt feleésg hol a helye,és attól hogy szülök egy kölyköt,még nem leszek istennő,csak sokan azt hiszik magukról hogy az elléstől azokká válnak sajnos...
2010. dec. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
vagyis az előző előzővel....
2010. dec. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
69%
A 2.válaszoló egy dinka,már bocsánat.Az ok,hogy van egy gyerekük,de ha már téged választott,tiszteljen már annyira,hogy kiáll melletted,és ne éreztesse veled mindig azt,hogy téged sosem lehet úgy igazán szeretni.Akkor mi a fészkes fenének váltak el?Szóval vagy mondd meg a magadét a férjednek,vagy ha nem hajlandó változni,hagyd el,és keress egy normális férfit,akinek te vagy a kincs,a fény az alagút végén,és nem az új tükör,vagy más tárgy,aki próbája helyettesíteni a régit,de sikertelenül.Szimpatikus nő vagy,az is kedves tőled,hogy szereted a lányát,őszinte vagy,de ha ezt nem tudja értékelni,nem érdemel meg,ezt értsd meg!Az a kapcsolat nem jó,amelyikben az egyik fél jobban szereti a másikat.
2010. dec. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

ma 16:31


Már jó ideje együtt voltunk (a válása után ismerkedtünk meg, amikor vette. Anyagilag nincs benne részem, de én tárgyaltam le az adásvételt, kivettem a részem a felújításból, stb. Pár hónapja lett kész - előtte lakhatatlan állapotban volt, kb 40 éve nem volt felújítva - és nem lakott ott még senki. Most kiadásra vár, exfeleségnek semmi köze hozzá, semmilyen szempontból.


A lányt természetes, hogy nem keverem bele, vele jóban is vagyok.

Az ex vele, mindenkivel arrogáns, irányítani akar, ugráltatni az embereket. Szerintem az fáj neki a legjobban, hogy elvesztette a "cselédjét", mert a férjem már nem ugrál neki.

A kulcsot egyszerűen lenyúlta a lányától.

Az biztos, hogy bosszantani akar, ahogy fentebb is írtam, a manipuláció mindenekfelett. Sajnos a lányával is ilyen, nem egyszer volt, hogy azért ordított vele órákig, mert szerinte a zöld pulcsi nem ment a farmerjához - túlzás nélkül. A lánya pszichológushoz jár miatta. Nem egy harcos természet a lány, fél az anyjától, így inkább passzívan meghúzódik, néha az is baj, ha levegőt vesz.

2010. dec. 29. 20:53
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem válni akarok, a helyzetet szeretném rendezni. Sajnos a probléma a szereplőkkel van.

Adott egy irányításmániás (minden rosszindulat nélkül mondom, hogy szerintem pszichésen enyhén sérült nő), aki engem is csak akkor hagyott békén direktben, amikor évekig ignoráltam minden megmozdulását. Végül nem talált fogást rajtam, kicsit mintha tartana is tőlem, hogy soha nem ütöttem vissza. Nem egy olyan eset is volt, hogy fizikailag nekem támadt, a férjem szedte le rólam, én meg hajszálnyira voltam attól, hogy megütöm (hajamat tépte, ütött). Ennek akkor szakadt vége, amikor egyszer kiborultam a férjemnek, hogy ha mégegyszer megtámad, heccelni is fogom, majd megyek a rendőrségre, remélhetőleg minél több sérüléssel, hogy nagyobb legyen a büntethetőség. Talán akkor beszélhetett vele, azóta tettlegesség nem történt.


Adott a lány, aki majdnem nagykorú már, de retteg az anyjától, nem mer szembeszállni vele.


Adott a férjem, akiben gyenge a "színfalak mögé látás" képessége is olyannyira nem haragtartó, hogy amikor két nappal később az ex épp a mézesmázos stílusát veszi elő, elfelejti, hogy két napja még meg akarta ölni. Irányítható, én is ki tudnám használni, mert ugyanez a manipulációs készség bennem is meglenne, de nem lenne pofám ilyenre használni. Jó az akkor, amikor egy hivatalban kell smúzolni, hogy gyorsabban intézzék az ügyemet, vagy szóbeli vizsgán egy jegyet feldumálni.


Többször beszélgettünk erről, látja, hogy egyre gyűlik bennem az indulat. Tényleg az a gond, hogy nem látja át, hogy mi mire megy ki, milyen hosszútávú kimenetel leehet egy-egy "ártatlan" mozzanatnak, megjegyzésnek. Már századszorra jönnek be a "ennek az lesz a vége, hogy..és konkrétum" jellegű jóslataim. Zavarja, hogy nincs szeme ehhez, büszkeségét is bántja, hogy "balf@sz". Kínlódik, de én is, mert nekem még eszköz sincs a kezemben. Ha lenne, azt fegyveres támadásnak hívnák...grrr.


Meg vagyok győződve róla, hogy ha hozzám hasonlóan ő is tartaná a két lépés távolságot, szelidülne a helyzet. A gyerek kora már nem indokolja az állandó kapcsolattartást. Ha valamit akar, direktben felhívja az apját, vagy akár engem, ha őt nem éri el.

A lányával isteni szerencsém van, nagyon jó személyiségű, kedves lány, nagyon jól kijövök vele. Annak ellenére is, hogy két évig nem is találkoztunk, de töményen kapta az anyjától, hogy mekkora egy b.dös k.rva vagyok - meg ez cizellálva.

2010. dec. 29. 21:08
 9/10 anonim ***** válasza:
Látom nálatok se javult akkor a helyzet. Ugye te már írtál karácsonyost amikor a feleség a férjel küldte neked a medált "ajándékba", hogy megvesztegessen?
2010. dec. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Bezony, és íme az eredmény :(
2010. dec. 30. 08:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!