Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit lehet csinálni értetlen...

Mit lehet csinálni értetlen anyóssal?

Figyelt kérdés

Anyósomék külföldön élnek, nagyjából fél évente jönnek haza 1 hétre - 10 napra. Ilyenkor mindig nálunk laknak, amíg itt vannak.

A gond azzal van, hogy úgy viselkednek itt, mintha otthon lennének, a legkevésbé sem vendégként. Még ez is belefér.

De már ezerszer kértük őket bizonyos dolgokra.

Pl. Ne pakoljanak be a mosogatógépbe bizonyos dolgokat, amik tönkremennek, ha ott mossuk. Nem érdekli őket. Kértük szépen, kértük csúnyán, legutóbb megígérték, hogy nem is nyúlnak a géphez, ennek ellenére megint használták, és megint tele volt olyan dolgokkal, amiket nem kellett volna beletenni.

Állandóan mosni akarnak. Mondtuk nekik, hogy a saját ruháikat nyugodtan mossák ki, de a mi szennyesünket hagyják. Egy ideig ez is működött, most megint mostak.

Arról nem is beszélve, hogy hozzányúlkálnak a személyes dolgainkhoz, rendet raknak stb.

Ha szólunk érte, akkor jójó, nem nyúlunk semmihez. Aztán pár nap múlva, vagy, amikor legközelebb jönnek megint.

Nem tudom már, mit lehetne velük kezdeni.

Ja, és még ott van az is, hogy reggel bemászkálnak a szobába, amíg alszunk. Ők alszanak ilyenkor a mi hálószobánkban, mi pedig a nappaliban a kihúzható kanapén. Nincs itt semmi holmijuk, csak bejövögetnek.


2015. nov. 24. 19:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%
Meg kéne kérnetek őket, hogy ha Magyarországra jönnek, vendégeskedjenek másnál, vagy menjenek szállodába. Anyósodék elképesztően bunkón viselkednek.
2015. nov. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nem kérhetjük meg őket, hogy menjenek máshová, mert ez az ő lakásuk, amit használhatunk pár évig, amíg ők kint vannak (olyan 10 év múlva terveznek hazajönni kb).

De attól még a mi otthonunk...

2015. nov. 24. 20:01
 3/13 anonim ***** válasza:
46%
Nem kell hagyni, hogy annyira otthn érezzék magukat. Ha vendégek, aludjanak ők a nappaliban, ugyan miért kell nekik felajánlani a saját hálószobátokat? A párodnak kellene határozottan fellépni velük szemben. Ha továbbra sem tartják be a ti szabályaitokat (ne rakjanak akármit a mosogatógépbe, ne mossák ki a ti ruháitokat, ne nyúljanak a személyes dolgaitokhoz stb), akkor közöljétek velük, hogy örömmel találkoztok velük, ha jönnek, de nem lakhatnak nálatok.
2015. nov. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
73%
Bocs, most látom, hogy az ő lakásuk.. akkor már nagyobb a probléma, de akkor is rohadtul tapintatlanok, elvégre most ti laktok ott.
2015. nov. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
80%
Fogsz egy zsákot/nejlont valamit, berakod valami zárt helyre és oda gyűjtitek a szennyest. 10 napig kibírjátok, nekik meg nem hiszem, hogy fel fog tűnni, hogy nincs a cuccaik között a tiétek is.
2015. nov. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
74%
Kedves kérdező, az elején azt írtad, úgy viselkednek, mintha otthon lennének. Okosabb választ adhattam volna, ha tudtam volna, hogy csak kölcsönadták a házukat, amiben laktok. A férjed azért a sarkára állhatna.
2015. nov. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
66%

1. Őket tenni a kihúzhatós kanapéra. Nálam van egy ilyen szabály, senkiért nem szállok ki az ágyamból és a hálószobámból. Nem fogom a saját otthonomban én kényelmetlenül érezni magam. Egy ideig mi is úgy csináltuk, hogy átadtuk a szobát, a legkényelmesebbet a legjobbat stb. De egy idő után volt pár kellemetlen élményem, aztán átgondoltam és tulajdonképpen rájöttem, hogy azok az emberek, akiknek én mindig átadtam a jobbat, meg a kényelmesebbet soha még véletlen sem csinálták volna azt. Meg nagyon más se. És rájöttem, hogy hát hülye vagyok én? Vendégként mi is mindig a felfújhatóst, kihúzhatóst, földrerakóst kaptuk és hát meg is felelt. A vendég nem is várhatja el, hogy kiugordj az ágyadból stb. hogy neki helye legyen és mindent neki adj és biztosíts a saját károdra. Akinek nem tetszik nyalja ki. Eleinte volt egy-két csodálkozás, mikor ugyanazok jöttek, akiket azelőtt mindig betettünk a szobánkba, de nem nagyon mondtak semmit.


2. Mindenre kiírni nagy betűkkel, hogy vagy ne használd, vagy ne rakd bele ezt és ezt. Már mondtuk, de úgy látszik nem érted. Ha belerakja, akkor a fia kérdezze meg, hogy nincs-e szüksége orvosi segítségre, vagy esetleg direkt bosszant, mert ne mondja, hogy nem emlékezett és nem is vette észre.


3. Nem szépen kell szólni. Nem mosolyogva, szinte elnézést kérve. A következő ilyennél ki kell fakadni, hogy: Egyszerűen úgy érzem, minth a falnak beszélnék! Hányszor mondtam el, hogy ne használjátok a gépet, és ne rakjátok bele ezeket a mosogatógépbe? Erre tessék már megint beletettétek, el mondtam, hogy tönkre megy a fanyél, ha beleteszitek! Most nézd meg! Van egyáltalán értelme bármit kérnem? Vagy direkt csináljátok? Nagyon csalódott vagyok és borzalmasan felidegesít, ha arra gondolok, hogy teljesen normálisan kértem és hiába egyetértettetek, már megint - sokadszorra - úgy tűnik teljesen figyelmen kívül hagytátok a kérésemet!


Lehet, hogy beszakad a fejük, de amíg újra és újra ugyanúgy, normálisan kéred meg őket, addig semmi sem fog változni. Mondd nekik úgy, mintha a szomszédhoz, vagy egy barátnődhöz beszélnél. Ne virágnyelven, meg félve, hogy ne legyél nagyon bunkó. Legyél az. A normálisság nem hatott.

2015. nov. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
64%
7-es vagyok. Más kérdés, hogy a fenti sem bunkóság, hanem teljesen normális kommunikáció épelméjű felnőtt ember felé. Csak általában anyós-após szent tehén szokott lenni és senki nem mer velük valamiért úgy beszélni, mint ahogy bármely másik felnőtt emberrel teszi..
2015. nov. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Én sem merek velük úgy beszélni. Túl sokat köszönhetünk nekik, és nem akarok tiszteletlen lenni velük. De kezd betelni a pohár. Mondtam már este a férjemnek, hogy még egy rövid ideig tűrök (mennek már el holnap), és ha ő megoldja a helyzetet, és beszél velük, akkor rendben van, de ha nálam elszakad a cérna, az durvább lesz. Csak nem szeretném, ha elfajulna a dolog idáig.

Amúgy nem azért mi alszunk a nappaliban, mert olyan aranyszívűek vagyunk, hanem általában mi kelünk reggel korábban munka miatt, és itt van a számítógép, amire még szükség van reggel. Rosszabb lenne, ha nem tudnánk ide bejönni, mert ők itt alszanak.

2015. nov. 25. 06:08
 10/13 anonim ***** válasza:
93%

Nagyon egyszerű:

A ház az anyósodéké.

Szépen elköltöztök, viszitek a saját cuccaitokat (ha a mosógépet és a mosogatógépet ti vettétek magatoknak, akkor azt is. Ha azok is az anyóséké, akkor azokat ott hagyjátok)

Az anyósék meg kiadják albérletbe a házat és vagy fenntartanak maguknak 1 szobát arra az időre amíg itthon vannak (ad ki így rokonom házat), vagy máshol laknak abban az évi kétszer 7-10 napban.

Gondolom, kapnának annyival több bérleti díjat, ha kiadnák a lakást és nem ti laknátok benne, hogy fedezze azt az évi 14-20 nap lakhatási költségüket.

2015. nov. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!