Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit lehet csinálni egy állandó...

Mit lehet csinálni egy állandóan beszólogató anyósjelölttel?

Figyelt kérdés

Párom anyukájával jó a viszonyunk, de egyre pofátlanabb velem szemben. 21 éves vagyok, két éve élek külön a szüleimtől (egyetem miatt), a barátommal egy éve élünk együtt. Nagyon igyekszem jól vezetni a háztartást, eleinte a barátom főzött, tanítgatott, most már én csinálom azt is, mert ő dolgozik, nekem meg egyetem mellett több időm van. Iszonyat maximalista vagyok, soha nem felelek meg magamnak, állandóan próbálom csinosítgatni a lakást stb.

Ehhez jön, hogy anyós állandóan beszólogat. Eleinte még csak viccesen megjegyzéseket tett arra, hogy mennyit eszem, milyen vékony vagyok. Azóta már rendszeresen kioktat, bármi, amit az én anyukám javasol, az nem jó, rögtön tud valami jobb megoldást, ha valamelyik javaslatát nem fogadom el, akkor én már nyávogós meg válogatós vagyok, pofákat vág, úgy csinál, mintha valami tök sznob ember lennék, amiért nem fogadok el mindenféle szakadt használt cuccot. Hiába főzök én, mindenkinek előadja, hogy nálunk az ő kisfia főz, folyton beszólogat a kaja miatt, rendszeresen előadja, hogy megcsinálja a kedvencemet (persze óriási adagokat főz, a barátom is nagyon sokat eszik, de az egész család kicsit nagyobb darab) és én meg nem eszem meg. Barátom húga dettó ilyen stílus, állandóan azzal jön, hogy én milyen vékony vagyok. Hozzátenném napi 5-6x eszem normális kaját, edzeni járok, odafigyelek arra hogy nézek ki.

Úgy csinál, mintha valami hülyegyerek lennék, persze hozzá képest gyerek vagyok, de nem vagyok az ő gyereke, hogy megmondja nekem mit csináljak, főleg, hogy nem is él velünk. Nálunk anyukám mindig elfogadta, ha volt különálló véleményünk, ötletünk, vagy valamit máshogy csináltunk, soha nem oktatott ki, és borzasztóan idegesít.

Érdekelne, hogy más leépítette az anyósát, vagy inkább egyik fülén be, másikon ki? Az a baj, már gyomorideggel megyek oda.


2015. márc. 30. 06:56
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
83%

Ne menj oda gyomorideggel, mert csak magadnak ártasz vele! Ugye nem akarsz belebetegedni az anyósod hülyeségébe? Menj oda úgy, h előtte bevetted a lesz*rom tablettát. Pont az a célja, h idegesítsen, és elmarjon a párod mellől!

Valószínűleg az a baja, h az ő kicsi fia felnőtt, és már nem irányíthatja az életét annyira, mint korábban, hiszen ott vagy neki te, veled él, te főzöl/mosol rá.

Párod mit mondd erre egyébként?

2015. márc. 30. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Ha nagyon rám szállnak, vagy nagyon rá akarnak beszélni valamire, és mondják, mondják, akkor a barátom szokott szólni, hogy hagyjanak már, majd én tudom mit akarok.

Amugy a barátommal kapcsolatban is folyton kioktat, pl évek óta ismerem őt, tudom, hogy mennyit járt régen bulizni, néha szerda-péntek-szombat, volt, hogy csütörtök is, múltkor meg anyós mondta, hogy dehogy is, ő félévente egyszer ha kimozdult... És ilyesmik minden alkalommal vannak. Van hogy még a barátomat is győzködi, hogy úgy van, ahogy ő mondja.

2015. márc. 30. 07:26
 3/23 anonim ***** válasza:
75%
Szia, gyomorideggel mesz oda? Minek? Helyedbe megmondanam a paromnak ha nem hadja abba az edesanyad a beszologatast nem megyek tobbet oda,es ő se tegye be ide a labat, ha az anyjat vedi akkor azt javaslom hadd ott mert abbol jo kapcsolat nem lesz sot egyre rosszabb, sztem meg csak az irigyseg beszel beloluk mivel tudjak h ők arra soha nem lesznek kepesek, hogy lefogyjanak, probara tennem a paromat is h ki partjat fogja ha az anyikaet akkor menyjen vissza anyukahoz es bujjon a szoknyaja ala olyan nekem nem kellene, ha beszolna a duci anyos felemlegetnem az osszes tulsullyal jaro betegseget, pld neizgassa magat ezen anyuka mert meg elviszi az infarkt tulsulyos embereknel ez gyakori es egy szep mosoly
2015. márc. 30. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
78%
dettó mintha az én anyosomat írtad volna. csak az a különbség hogy engem meg a pocakom miatt szekál, terhessen is beszolt nekem egyek kevesebbet mert kövér vagyok. nálunk az lett a vége hogy úgy meg mondtam neki hogy egy évig nem láttam.
2015. márc. 30. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
64%
Lepontozós! Csak nem te vagy az idióta anyós?
2015. márc. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
71%

Mit kell itt állandóan szerénykedni... meg kell mondani az ember arcába az igazat hogy kicsit észhez térjen.

A barátodnak is meg kell mondani hogy addig nem vagy hajlandó találkozni a anyával és a húgával amíg nem változatnak a pofátlan modorukon.

2015. márc. 30. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
83%
és ez évrol évre csak roszabb lesz :) megvannak zakkanva ezek a ,,fius,, anyukák. :D
2015. márc. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
55%

Hasonló a helyzet, csak sokkal durvább szinten ment a beszólás, lealázás. Elegem lett, kerülöm, amennyire lehet. Hálistennek soha nem függtem tőlük semmiben.

Ha normálisan reagáltam a beszólogatásaira, nem vette a lapot. Én egy öregasszonnyal nem fogok veszekedni, az ő stílusát sem szeretném átvenni, nem az én szintem.

A férjem akkor megy hozzá, amikor akar, én kerülöm.

2015. márc. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
72%
A testalkatodra láthatóan irigyek... de azért a párod dolga volna, hogy kicsit korábban leintse őket.
2015. márc. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 SA_milady válasza:
62%
Egyértelműen irigyek, frusztráltak és rosszindulatúak. Ha beszólnak, hogy sovány vagy, mondd, hogy ez a divat és te és a párod büszkék vagytok erre. Mert lám, bármit ehetsz, amennyi jól esik és milyen szép alakod van, amit "EGYESEK" nem mondhatnak el magukról. :) Nem kell te beszámolj senkinek, mit miért teszel. Tipikus eset a tied, mert, ellentétben velük, te egy jól nevelt, tapintatos lány vagy, és érzik szellemi fölényedet, ezért idegesek. Te ne vedd fel, csak szépen mosolyogj és öleld át a párodat előttük, hadd egye őket a nyavalya! ;) És dícsérendő, hogy annyit fejlődtél a házimunka terén, van mit felmutatnod. Ezeket, az egyértelmű erényeket irigylik tőled, de ne engedd magad felbosszantani, gondolj arra, hogy egy oroszlán nem is figyel oda, mit makognak róla a majmok!
2015. márc. 31. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!