Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom képtelen megélni a...

Anyósom képtelen megélni a fizetéséből, nekünk viszont még nincs stabil megélhetésünk, támogassuk? De hogyan?

Figyelt kérdés

25 alatt vagyunk, a párom egyetemista (ösztöndíjjal), én suli mellet melózok, plusz árvaellátást kapok. Albérletben lakunk, én kezelem inkább a mindennapi pénzügyeket, így elég jól kijövünk a kis pénzünkből, ügyesen spórolunk, havi kb 5-10 ezer forintot rakunk félre, építgetjük az életünk.

Anyósom egészségügyis, frankhitellel, borzasztó pénzkezeléssel, szerencsétlen döntésekkel. Van még két lánya, a nagyobb (19, tanul) az exférjnél él, a kisebb (12) nála, így kap gyermektartást is, plusz a saját szülei is támogatják. Sokkal magasabb színvonalon élnek mint mi, de anyósnak folyamatosan maxon van a folyószámla tartozása, és nem tudja kifizetni a számlákat időben. Mostanában a páromnál panaszkodik, hogy kéne neki még pénz. Felmerült, hogy amit megspórolnánk, odaadjuk neki. Tartok tőle, hogy az se segítene rajta, és olyan jó érzés, hogy kicsit félre tudunk tenni, mondhatni biztonságban vagyunk. Mi is el tudnánk venni azt a pénzt, de neki meg látszólag nagyon kell... A párom se tudja mi legyen, én meg nem merek véleményt mondani, nem akarok szemét lenni, főleg nem valakivel, aki ennyire fontos a páromnak. Szerintetek segítsünk? Vagy mit mondjak a páromnak, hogy ne bántsam meg?


2015. nov. 28. 18:33
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

Egy olyan embernek, aki ennyire nem tud bánni a pénzzel, pont az a legnagyobb segítség, ha nem segít neki senki.

Ha megsegítitek, természetesnek fogja venni, hogy majd ti tejeltek neki, és hogy a ti megtakarításotok úgyis neki van félrerakva.

Nem segítenék neki, max tanácsokkal, hogy hol spóroljon, mire ne költsön. Pénzt az ilyeneknek soha nem szabad adni, mert egyrészt soha nem látod azt a pénzt viszont, másrészt nem ösztönzi akkor semmi az ilyen embereket arra, hogy változtassanak. Az a pénz a TIED. Te spóroltad meg, nehogy már neked kelljen a párod felelőtlen anyját támogatni. Effektíve milyen anya az, aki a gyerekének a megtakarítását is felélné azért, mert ő nagyobb lábon szeretne élni, mint amit a saját pénztárcája megenged?

Meg mire vette fel a hitelt?


A barátodnak nyugodtan elmondhatod őszintén mit gondolsz, hogy nem azét kuporgattok, hogy anyuka felélje. Ha pénzügyi/spórolási tanács kell, akkor szívesen segítesz (gondolom), de pénzt nem akarnál adni, mert annak nincs értelme.

2015. nov. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

"ha a 12éves testvérnek kéne valami, annak vennék, de anyósnak egy ft-ot se"


Ezzel is óvatosan, mert egy idő után akkor arra szokik rá, hogy az addig gyerekre szánt összeget is másra költi, mert úgy is tudja, hogy ha neki nem is adtok, de a gyereknek/gyerekre igen. Sajnos férjem anyja is rászokott, hogy "a gyerekeknek ez meg az kell". A végén meg már mindent velünk akart "a gyerekeknek" megvetetni.

2015. nov. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
52%

22-es: azt én írtam

úgy gondoltam, ha nem futja neki egy cipőre/ruhadabra/stb. akkor megvenni, de pénzt nem adni, mert lenyúlja anyuka

2015. nov. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

23# Értettem mire gondoltál. És hidd el nálunk rászokott arra, hogy amit előtte, érdekes, meg tudott venni a gyerekeknek már azt se vette meg, hanem azt a pénzt is elverte isten tudja mire, mert úgy volt vele, hogy a gyerekekre úgy is adunk, mert megsajnáljuk őket.


Szóval ugyanott tartottunk, mintha nem a gyerekekre adtunk volna, mert anyós ügyesen csoportosította át a pénzt. Pár év alatt rá lehet ám erre is unni és most meg még mi vagyunk a szemétnek beállítva, hogy látjátok már nektek se adnak.

2015. nov. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Hozzátenném, ha még mindig nem lenne világos, értem, hogy nem pénzt adni, de ugyanaz. Ha a tárgyakat veszed meg, akkor is az a pénz amit addig anyós arra költött az megmarad neki és az ilyen embereknél fennáll a veszélye, hogy vérszemet kap és akkor már te öltöztesd fel, fizesd be az ebédet és a szakkört, jaj nem telik a kirándulására, szegény, csak ő marad itthon, nincs pénz az új könyveire, nincs pénz erre ami a gyereknek kell stb. Közben meg anyós jobban él mint valaha, az ember meg azon kapja magát, hogy már mindegy lenne, ha nála lakna a gyerek, mert legalább annyiba kerül aztán akkor legalább a családi meg a gyerektartás idejönne...
2015. nov. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!