Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy nyugtassam meg a párom,...

Hogy nyugtassam meg a párom, ha egy idegroncs, mert a munkahelyén nem fizetik ki és emiatt komoly veszélyben van a megélhetésünk?

Figyelt kérdés

Most már több mint két hete megy ez a móka, rég kellett volna fizetést kapnia, de tologatják. Mert most a főnök elutazott, máskor meg nézett rá, hogy "tényleg, már fizetésnap van?", stb. Persze normális szerződése nincs, szóval ha nem kapja meg a pénzét, akkor így jártunk.

Én tüdőgyulladással fekszem itthon. Nem nagyon gyógyul, nem tudom, mikor dolgozhatok újra, ráadásul jelenleg munkám sincs, azaz nulla a bevételem. Ha most őt se fizetik ki, akkor még az albérletünket se fogjuk tudni kifizetni februárban, szóval elég gáz a helyzet.


Az utóbbi napokban már nem is tudok vele beszélni. Hazajön, leül a gép elé, hozzám se szól. Ha csúnyán nézek, vagy csak azt hiszi, hogy csúnyán nézek, felcsattan, kiabál, nagyon feszült. A munkahelyét már szóba se merem hozni.


Szeretnék neki segíteni, amivel tudok. De hogy?? Kicsit úgy érzem, bármit csinálok, az nem jó, és egyre kevésbé lehet jó. Megértem, hogy feszült, most én is nagyon félek, hogy mi lesz. Mit tehetnék? :(


2014. jan. 20. 18:07
 1/10 anonim ***** válasza:

Türelem, leginkább.

Nálunk vizsgaidőszakban volt eléggé hasonló,csak váltakozva. Aki épp vizsgázott, az harapott bármiért. Többet nyeltünk és többet tűrtünk a másiktól a szokásosnál ilyenkor.Egyszerűen nem vettük fel, ha érezhetően az alapfeszültség miatt volt valami kifakadás.

Vitákba nem szálltunk be, ráhagytunk mindent.


Nagyjából ezt tudod csinálni. Tegyél elé egy tányér kaját, de ha nem akar beszélgetni, akkor hagyd magába fordulni.

2014. jan. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy én is nagyon feszült vagyok és rettegek. Kaját nem nagyon tudok elé tenni, mert nincs itthon, csak ha kér valakitől kölcsön és vesz. Még szerencse, hogy én nem tudok amúgy sem enni, mert az antibiotikum szétcseszte a gyomrom.
2014. jan. 20. 18:19
 3/10 anonim ***** válasza:
Tartalékotok egyáltalán nem volt?
2014. jan. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
27%

Biztos nem fogsz örülni a tanácsomnak, de egy kiabálós pasival ne legyél együtt. Aki képes egy semmiségen, vagy általa csak vélt dolgon is felcsattanni, feszültséget szítani, azzal csak a saját életedet keseríted meg. Egy nyugodt, türelmes férfit válassz inkább.

Aki idegbeteg, az az életkor előrehaladtával csak rosszabb lesz. Megfélemlít téged, ha nem is szándékosan, a végén már lehet, hogy fenyegetni is fog, akár bántalmazhat is.

2014. jan. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kevés tartalékunk volt, mert egyikünk sem keres túl jól. Én decemberben is munka nélkül voltam és végig betegeskedtem, ami elég sok pénzt elvitt. De nem bántam, mert januártól volt munkám. Ahonnan két nap után betegállományba vonultam és így elveszítettem. Eléggé összejöttek a dolgok :(
2014. jan. 20. 18:45
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ne akard megnyugtatni. Magadat tedd rendbe, légy erős, kiegyensúlyozott, gyógyulj meg. Ha látja, hogy te optimista vagy és erős, akkor ő is meg fog nyugodni. Adj magatoknak pár napot, hogy lecsengjen a dolog. Utána lehet erről újra beszélni. Érdemes lenne egyébként a párodnak új munkahelyet keresnie, ha már tudtok erről beszélni, akkor ebben segítheted támogathatod. Önkormányzatnál voltatok már? Ha ő nem volt bejelentve, akkor igényeljétek meg a szociális segélyt! Meg még amit tudtok pl.: albérlet támogatás, átmeneti segély... nem nagy összegek ezek, de több mint a semmi.
2014. jan. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Amíg otthon vagy gép előtt miért nem keresel valami álláslehetőséget neki? Aztán magadnak?
2014. jan. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Most már az lesz. Eddig azért nem kerestem, mert tudtam, hogy januártól van munkám. Amikor pedig lebetegedtem, eleinte képtelen voltam bármire, gépezni is csak most tudok.

Persze most nézek más munkát, de az a jelenlegi problémánkat sajna nem oldja meg. A másik probléma pedig az, hogy ő csakis építőiparban akar dolgozni, ahhoz is ért, és imádja. De ott ugye ilyenkor pangás van, örülhetünk, hogy van munkahelye, decemberben így is elküldték két hét fizetetlen kényszerszabadságra, mert nincs munka. Szeretne ő is váltani, de erre reális esély csak tavasztól van.

Mindenesetre megpróbálok legalább magamnak találni valamit, de ez a februárunkat nem oldja meg. Ma elvileg megpróbál az asztalra csapni, hogy kapja már meg a fizetését, remélem hogy sikerül :(

2014. jan. 21. 13:20
 9/10 anonim ***** válasza:

"Persze normális szerződése nincs"


ja hat ha ez "persze", akkor ne csodalkozz. Tisztesseges munkahelyet kell keresni.

2014. jan. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Tudom. Ő is tudja. De valamiből addig is meg kell élni...
2014. jan. 21. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!