Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nálatok hogy megy a családban,...

Nálatok hogy megy a családban, ha a nagykorú gyerek otthon lakik és keres, akkor ad haza a fizetéséből? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

19 vagyok, minden nyáron dolgoztam eddig, és mindig magamra költöttem a pénzt, vagy félretettem, szintén magamnak. Idén emiatt már ég a p.fám, szeretnék én is beszállni, mert igaz mindenünk megvan, de azért biztos jól jönne, ha valamennyivel hozzájárulnék a költségekhez, arról nem is beszélve, hogy van egy öcsém, aki most kezdi a gimit, és tudom, hogy nem olcsó mulattság. Meg is nőtt nagyon, új ruhák és cipők kellenek, meg könyvek, stb...

Mondtam a szüleimnek, hogy akkor nagyon szívesen beszállok mondjuk a közös költségekbe, de azt mondták, tegyek félre az egyetemre (úgy néz ki, fel fognak venni abba a városba, ahol a gimit végeztem, de nem szeretném elkiabálni), mert mi van, ha nem vesznek fel koliba, meg bármikor történhet valami, amibe igazuk van, de négy éven keresztül raktam félre annyi pénzt, hogy 3-4 hónapig gond nélkül élnék belőle, és ehhez még jön az idei nyári keresetem, aminek a nagy részét így is - úgy is félreteszem.

Hallani se akarnak róla. Azon túl, hogy veszek kaját a hűtőbe, illetve a saját igényeimet állom, tudok-e, érdemes-e segíteni? Egyébként nem kezelnek már gyerekként, nem ezért nem fogadják el, hanem mert úgy gondolják, nekem most nagyobb szükségem van rá.

Ti hogy gondoljátok?

19/L


2015. jún. 11. 11:40
 1/10 A kérdező kommentje:
*mulatság
2015. jún. 11. 11:41
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

19 évesen, egyetem előtt... hmm, ha nem munkanélküliek, vagy ilyesmi ... és anyagi befolyásukkal nem telepednek rád... mondd nekik, hogy köszönöd a segítséget, és fogadd el. Esetleg tedd el nehezebb időkre. Náluk is fordulhat a kocka, illetve iskola mellett nehezebb lesz dolgozni is, akkor majd besegítesz.


Nagyon rendes család vagytok, szüleid is, te is. Ritka az ilyen.

2015. jún. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 schocko ***** válasza:
100%
Én mondjuk úgy csináltam, hogy felújíttatam valamit, vagy vettem például új hűtőszekrényt is, tehát nem fontos "részarányosan" beszállni, de valami szükségeset lehet finanszírozni...
2015. jún. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 schocko ***** válasza:
100%
+t
2015. jún. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%
Nagyon aranyos vagy, hogy segiteni szeretnel a szuleidet! En a helyedben megfogadnam a tanacsukat es gyujtogetnem a penzt, de kozben azert figyelemmel tartanam az otthoni "kasszat" es ha tenyleg elofordul, hogy egy honap vegen nehezen jottok ki, akkor segithetsz. Az en anyukam se szerette, ha penzt adok neki (a mai napig szegyelli, pedig nem kene...), ugyhogy azt csinaltam, hogy ha be kellett vasarolni vagy csekket feladni, akkor az en penzembol fizettem ki. :) Eroszakoskodni nem erdemes, csak tudasd veluk, hogy barmikor szamithatnak rad. Amugy is mindig jol jon egy kis felretett penz, az is elofordulhat, hogy elromlik valami es akkor tudnak hozzad fordulni.
2015. jún. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én sok ilyet hallok, hogy a szülők nem fogadják el a pénzt, főleg ha a gyereknek gyűjteni kell valamire. Fogadd el, közvetve ezzel is segítesz, illetve nem rendszeresen, nagyobb kiadásokba szállj be.
2015. jún. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Diákmunkánál nálunk fel sem merült, ez gyakorlatilag akkor a zsebpénzemet váltotta ki.

Amikor elkezdtem főállásban dolgozni, hat hónapot még otthon laktam, mielőtt elköltöztem, akkor kértem, hogy számolják ki, mennyi az annyi. De nem fogadták el ők sem, gyűjtögessek csak magamnak. Én azt csináltam, hogy ha mondjuk találtam csekket a postaládában, azt befizettem, vagy ha valami elfogyott otthon, pótoltam én. Így, ha kevéssel is, de beszálltam a költségekbe (nálunk sem volt szükség rá amúgy, csak mégis, az érzés...).

27N

2015. jún. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. jún. 11. 13:09
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem várom el a fiamtól, hogy amit diákmunkával megkeres abból még nekem is adjon. Az az ő pénze, ő dolgozott meg érte, szerencsére nem bulizza el, hanem konkrét céljai vannak, mint neked.
2015. jún. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
64%

Az egyetem végéig, 24 éves koromig a szüleim tartottak el. Amit kerestem, azt félretettem, vagy magamra költöttem. Nekik nem adtam haza, persze nem is otthon laktam. Ha a szülők nem szorulnak rá, ez szerintem teljesen természetes.


Vannak olyan nyugati országok egyébként ahol a szülőnek kötelessége a gyerekét támogatni a tanulmányai befejezésig. Ami 1000 eurós pénzösszeget jelent havonta, és ezt a gyerek jogi úton is követelheti a családjától, amennyiben azok nem hajlandóak segíteni. Ha nem tudnak segíteni, akkor pedig az állam vállalja át ezt a kötelezettséget.


Szóval igen, normális esetben a tanulást támogatni kell egy szülőnek. Ha mással nem, legalább annyival, hogy nem veszi el a gyereke eperszedős pénzét.

2015. jún. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!