Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Van okunk félni? Miket okozhat...

Van okunk félni? Miket okozhatnak az ilyesmik?

Figyelt kérdés

Párom édesanyja nem igazán alapos a konyhai dolgokat illetően.

Mosdóhasználat után sem mos kezet (a szomszéd szobában van a fürdőszoba, lehúzza és már ki is jön, a csapot hallani).

Van amit el sem mosogat. Sok dolgon rajta marad az ételmaradék.

Csak sertéshúst készít, de már többször futottunk bele át nem sült, véres húsba.

A fakanalak, deszkák, tálak penészesek, amikor szólt neki a párom, azt mondta eltörli őket használat előtt. Ettől még rajta marad a penész, mint spóra nem??

Miket okozhatnak az ilyesmik?


A párom már javasolta, hogy ha kell akkor vegyen szemüveget, használjon a mosogatáshoz meleg vizet stb., de kikérte magának, hogy ő jól lát.


2015. dec. 1. 12:46
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
88%
Egy falatot sem ennék ott, hacsak nem akkor vettem elő saját magam egy addig zárt zacskóból.
2015. dec. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
75%

Sajnos nekem is van ilyen ismerősöm. Ez a marha nagy spórolás a korral is jár, bár abba nem gondol bele, ha okoz egy jó kis fertőzést, mennyi pénzt kell majd gyógyszerekre költeni...

Mosogatógép nem jöhet szóba? Azzal tudna vizet spórolni, hiszen kevesebbet fogyaszt, mint aki folyóvíz alatt mosogat és gyönyörű tisztára varázsolja az edényeket.

Sajnos hiába is beszélgetnétek el finoman a higiénia alapvető szabályairól, az ilyen emberek már nem változnak meg, csak megsértődni tudnak.

Az immunrendszered mindenesetre jól megedződik nála :)


Én voltam már olyannál is, ahol olyan ritkán cserélték az ágyneműt, hogy apró fehér kukacok voltak az ágyneműtartóban. Na akkor menekültem el onnan.

2015. dec. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
72%

Kérdésedre válaszolva:

Nem mos kezet wc után: fekál-orál úton terjedő fertőzések: calici, ez a leggyakoribb, ezernyi olyan fertőző betegség van, ami ha kakis az ember keze, és nem mos kezet, átkeni a tárgyakra, ételbe, komoly betegséget okoz. Senki nem kérdezi meg az anyóst, hogy "hasmenésed van? mert akkor nem eszem meg amit készítettél ebédet". Ha érdekel, konkrétan leírom milyen betegségeket lehet így összeszedni. Ha kisgyerek is van a családban, az már kész katasztrófa, mivel csökkent az immunrendszere, fejletlen még neki. Ide sorolhatóak az idősek is. Penészes vágódeszka rákot okoz. Nem most fog kialakulni, később, lassan, lappangva. Jó kis emésztőszervrendszeri rákot okoz, ezzel nem lehet viccelni. Ha eltörli, akkor ugyanúgy rajta marad a spóra, jól mondtad, ez nem megoldás a részéről. Attól, hogy még ő ezt nem látja, ott van. Népegészségügyi ellenőr vagyok, nálam a történeted nagyon kiverte a biztosítékot...

2015. dec. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:

Nem akar mosogatógépet (mi meg nem állunk úgy, hogy venni tudjunk, a páraelszívót is tőlünk kapta), illetve nem is beköthető, mert a mosogatóban sem lehet leengedni a vizet, tálba kell gyűjteni és vödrökben kihordani. Egyébként városban lévő családi házról van szó, ahová már bekötötték a csatornát, tehát ami bemegy, arra automatikusan rászámolják a kifelé jövőt is...

48évesek amúgy.

2015. dec. 1. 13:23
 15/34 anonim ***** válasza:
73%

aki ennyire spúr annak még ha veszel mosogatógépet akkor se fogja bekapcsolni.

amúgy nem kaptak még el semmit sem?

egy hónapot vhogy bírjátok ki, gondolom csak este meg hétvégéken vagytok otthon, akkor marad a szendvics. de a hozzávalókat a szobátokban tartsátok!

hiába mosod le a penészt, az pl egy fa vágódeszkába szépen beleissza magát!

2015. dec. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:

Állandóan köhögnek elég csúnyán és folyik az orruk vagy be van teljesen dugulva (ez nem a szálló spóra miatt lehet?) azt mondják hogy allergia.

Nagyon igyekszem kibírni, megedződök az tuti :D Igen, melóhelyen rendeljük a menüt, reggel saját dolgokból készítek saját üvegbe zabkását, azt viszem, menetközben veszek gyümölcsöket, tejet hozzá. Estére mindig marad az ebédből. Hétvégén az én szüleimnél vagyunk vagy elmegyünk kajálni valahová, ha lehet.

2015. dec. 1. 13:29
 17/34 anonim ***** válasza:
75%

lehet a spóra is

de gondolom takarítva se nagyon van.


ha ilyen fiatalok akkor még dolgoznak nem?

anyagilag amúgy hogy állnak? ennyire spórolni kell? mindig ez volt?

2015. dec. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
82%

5liter benzin, es felgyujtani... oke, nem az embert, hanem a peneszes cuccokat -_-

Keves alatomosan artalmas dolog van a vilagon, mint a penesz. :/

Es igen, az "eltorli" nem segit. Ecetes aztatas esetleg, de a benzin jobb.

2015. dec. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:

A penészről én is úgy tudom hogy nagyon makacs és undorító, a legjobb kidobni a penészes dolgokat...


Na jó egy igazi szakértő véleményét is olvasni, a rákról pl nem is tudtam! Durva!

Kisgyerek nincs, elvileg nekem van kicsi legyengülve mivel betegség miatt vagyok vérszegény és pajzsmirigygondokkal küzdök. Nem tudom ez mennyire kockázatos?

2015. dec. 1. 13:31
 20/34 anonim ***** válasza:
75%

Okozhat sokféle fertőzést, de az igazat megvallva, bár egyértelmű, hogy a párod édesanyja alapvető higiéniai szabályokat sem tart be, kicsi az esélye, hogy bármi bajotok legyen a hasmenésen kívül, mivel felnőttek vagytok és van immunrendszeretek. A legrosszabb a felsoroltak közül az, hogy a wc-használat után nem mos kezet, ezt talán jó lenne, ha a párod elmagyarázná neki, hogy ez nagyon fontos.

Na igen, a sertéshúst szintén fontos rendesen átsütni.

Ha ennyire nehezen megy a mosogatás, akkor a fakanalat, deszkát havonta cserélném, mivel csak pár száz forintos tétel (száz forintos boltban). Ezt nem értem, hogy eltörli, el kell őket mosogatni, jobb lenne ha műanyag deszkát használna, mert gondolom arra sem ügyel, hogy a húsost ne keverje a zöldségessel, mert a hús az., ami komolyabb betegséget tud okozni, emiatt azt nem elegendő csak letörölni.

Mosogatni pedig csak meleg vízben lehet, a hideg víz a zsírt sem hozza le.

A mi környezetünkben is van hasonló szituáció, szerintem a legjobb megoldások, a fakanalak, stb. gyors cseréje, esetleg eldobható pohár, tányér is szóba jöhet, mindenképpen olcsó, könnyen pótolható dolgok. A vizet pedig rendesen be kellene kötni, legyen normális mosogató meleg vízzel, esetleg mosogatógép, talán a párodnak is jobb ha a szüleire költ egy kis pénzt, mintha utána fizetheti a gyógyszerek, ellátás, stb. költségét.

2015. dec. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!