Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan jelentsük be?

Hogyan jelentsük be?

Figyelt kérdés

A Párommal már 3 és fél éve vagyunk együtt, de lassan 6 éve ismerjük egymást. Két éve járunk jegyben, májusban szeretnénk összeházasodni.

Úgy terveztük, hogy karácsonykor jelentjük be a családjainknak.

A gond ott kezdődik, hogy az én szüleim nagyon szeretik a vőlegényemet, biztosan örülni fognak, viszont az ő családja nem kedvel engem.

Pedig mindent megtettem az ügy érdekében, de a nevelőapja egy nárcisztikus kóros hazudozó, aki úgy manipulálja a kedves anyósjelöltet, ahogy éppen kedve tartja.

Nekem eléggé fáj a dolog, hogy megjátszották a szeretetet, és a múltkor egyszer ellent mertem mondani és egyből el vagyunk hordva mindennek. Sajnos ugyan abban az épületben élünk, két külön lakásban. Ők költöztek ide. Most már ott tartunk, hogy ha jönnek velünk szembe például kocsival és a Párom int nekik, akkor nem is reagálnak semmit.

Ez persze az ő szegénységi bizonyítványuk, de rosszul esik. Ennek a konfliktusnak rengeteg előzménye van, a lényeg, hogy most harag van és nem tudom mi tévők legyünk. Hogyan jelentsük be az esküvőt? Menjünk mindketten vagy csak a vőlegényem?

Balhéra számítok a bejelentés után, attól félek, hogy nagyon megbántják a viselkedésükkel.


20/N


2015. dec. 4. 13:16
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Ha ennyire rosszban vagy velük, akkor ne karácsonykor jelentsétek be, mert valószínűleg jól szeretnék érezni magukat. Januárban bármelyik hétvégén bejelenthetitek, nem kell ezt más ünnepre időzíteni.
2015. dec. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

Hasonló családnál mi átvittük együtt a meghívót. Aztán nem jöttek el különféle indokokkal.Mert mi hogy adtuk oda, mit gondoltunk hogy néztünk stb.. Ők nem tömik a zsebünket( bár erről szó sem volt).

Nálunk így" nem érhette szó a házelejét. " Mi meghívtuk őket, ők meg nem jöttek. Egyébként sokkal jobb lett így az esküvő nélkülük. Tényleg csak azok voltak akik örültek nekünk igazán.

2015. dec. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Első válaszoló, most gonosz leszek ha azt mondom, hogy az a része már rég nem érdekel, hogy ők hogy érzik magukat? Inkább abban elgondolkodtató a válaszod, hogy a Párom ünnepét rontanák el a viselkedésükkel esetleg. :)


Második válaszoló, valahogy mi is így gondoljuk, hogy átmegyünk a meghívóval és rendesen, ahogy illik, így ránk nem mondhatnak semmit.

2015. dec. 4. 13:26
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
Hát nézd engem abszolút utálnak anyósomék, de vagyok annyira intelligens, hogy ne direkt rondítsak bele a karácsonyukba, emiatt mi sem ünnepen jelentettük be az esküvőt, így is teljesen kiborultak, tulajdonképpen egészen az esküvőig igyekeztek megakadályozni, hogy összeházasodjunk. Utána viszont lenyugodtak szerencsére.
2015. dec. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy nem tudom mire számítsak. De ha az én szüleimnek bejelentjük karácsonykor, nekik pedig később, akkor abból is balhé lesz szóval sehogy sem jó, de megértem amit mondasz, igazad van.
2015. dec. 4. 13:33
 6/9 anonim ***** válasza:
57%

Ha jól értem, mindenképp balhé lesz.


Én sem jelenteném be karácsonykor a helyetekben. Azt meg nem kell tudniuk, hogy a te szüleid mikor tudják meg. Gondolom nem járnak össze velük.

2015. dec. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a tanácsokat, akkor elnapoljuk a bejelentést jövőre!:)
2015. dec. 4. 13:35
 8/9 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem is az lesz a legjobb!
2015. dec. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

szerintem a szüleidnek nyugodtan pedzegessètek,hogy jövőre esküvő,tavasz vège-nyár eleje körül. ők mièrt ne tudhatnák meg?

de nem muszaj ezt konkretan bejelenteni,csak mondjátok nekik,hogy már intèzitek az èttermet,a papot...stb

mièrt kène nekik kimaradni ezekből az infókból,csak azèrt mert anyósèk g*cik?

2015. dec. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!