Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Terhes vagyok, a családom...

Terhes vagyok, a családom gyűlöli a barátomat. Hogy mondjuk el veszekedés nélkül? Egyszerűen csak jelentsük be? A családi ebéd jó ötlet?

Figyelt kérdés

Örülünk a babának, a barátom szülei már tudják is a hírt.

Viszont az én családom más tészta.

Nem kedvelik a barátomat, régebben ez sok konfliktushoz vezetett, de ma, hogy már nem élek velük, ezek minimálisra csökkentek.

Holnap lesz Anya születésnapi ebédje és gondoltam arra, hogy ott úgyis elég sokan leszünk, talán bejelenthetnénk akkor. Viszont ott lesz a nővérem is, akinek nemrég történt a többedik vetélése és nem szeretném, ha emiatt rosszul érezné magát.


Viszont nem tudom, hogy legközelebb mikor leszünk Magyarországon, lehet, hogy csak hónapok múlva.

De ha meg Anya kiborul, akkor nem akarok a rokonok előtt veszekedni vele.


2015. jan. 17. 13:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az ebéd után mondjátok el, amikor a rokonok nagy része már hazament.

Először elég a nagyszülőknek bejelenteni.

2015. jan. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha anyukádék eleve nem bírják a barátodat, akkor nem anyukád születésnapjának ünneplésénél kellene bejelenteni a babát szerintem, mert így duplán nem fog neki örülni. Ha mégsincs más lehetőségetek, akkor ahogy az első írja: megvárjátok, míg a többi rokon elmegy, és akkor elmondjátok.
2015. jan. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%

Mi hasonló helyzetet (ott vetélés nem volt) úgy oldottunk meg hogy küldtünk egy képet az ultrahangról és mellé pár sort.

Egyszerűbb mert nem ugrik neked az egész család a nővéred helyzete és a baba miatt, illetve adsz így időt elfogadni a hírt, mert lehet hogy először veszekednének de utána már másként kezelnék a dolgot.

2015. jan. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
93%
Hát egy ebédnél nem olyan jó ötlet. Túl sok a kéznél lévő kés és tányér.
2015. jan. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem ne most jelentsétek be. Ez édesanyád születésnapja lesz, róla kellene, hogy szóljon a nap, nem pedig arról, hogy jajj, Julikának gyereke lesz attól a féregtől. Várjatok minimum másnapig, de mivel olvasom, hogy nem itthon éltek, mondd el neki egyszer Skype-on és kész. Mivel nem szeretik a barátodat, nem hiszem, hogy változtat majd a tényen az, hogy felcsinált, így nem kell nagy feneket keríteni a bejelentésnek sem.
2015. jan. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
63%

Ha megérdemlik a tiszteletet hogy személyesen elmond, akkor vagy a szülinap után, amikor már lecsengett a "Buli", vagy valamikor.

Hanem szeretnél veszekedni, hanem inkább örülni, akkor telefonon is elmondhatod ha már visszautaztatok.

Te tudod hogy milyen a viszonyotok. Ha ti örültök a gyereknek, akkor elég rossz hatással lenne ha rád ha elkezdenének hepajkodni, hogy a pici apja...

Szerintem egy anyának ilyen helyzetben biztatnia kéne a lányát, hiszen neki is az unokájáról van szó.

2015. jan. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!