Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Gyűrű anyóstól a férjemnek...

Gyűrű anyóstól a férjemnek nászajándékba? Szokás ez valahol vagy valami rossz vicc?

Figyelt kérdés

Tegnap szűk családi körben összeházasodtunk. Nászajándékokat este bontogattuk amikor már elmentek a vendégek. Anyós egy dobozban mindkettőnknek külön tette az ajándékot,nekem egy nyaklánc,páromnak egy gyűrű,belegravirozva,hogy örökké.Ráadásképp csak a jobb gyűrűsujjára jó ,ahol mi is hordani fogjuk a karikagyűrűnk. (Méretet nem volt nehéz kideritenie,egyszem ékszerész van itt).

Még nem hivtuk fel hogy ezt most miért és hogy gondolta, páromnak esze ágában sincs hordani.

Azt hozzáteszem,nemnagyon fogadta el hogy mi együtt vagyunk,ráadásul január elején költözünk 150 km-re (most sem lakunk anyóssal)

Szokás ez valahol? Sosrm hallottam még


2015. dec. 22. 09:19
1 2 3 4 5 6
 11/51 A kérdező kommentje:

Vadiuj gyűrű,ékszerész mondta hogy 3 napja készült el.

Nem tartunk meg olyat amire ránézel és rosdz jut eszedbe

2015. dec. 22. 10:05
 12/51 anonim ***** válasza:
27%

Az látszik, hogy te utálod anyóst. De a férjed is a saját anyukáját?

Én is furának tartom. De hát vannak ilyen fura ajándékok.

Én biztosan nem adnám el. Nem is hordanám. De eltenném emlékbe. Ez így szokás.

2015. dec. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
68%

az tényleg beteges

de ti meg hülyék vagytok, hogy visszaadjátok, eltehetnétek a későbbiekre, az arany ára általában mindig magas, ki tudja, mikor fogtok rászorulni

2015. dec. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
87%
Hat ha azt akarja latni ki a fontosabb, az anya vagy a feleseg, akkor most meglatja.
2015. dec. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 A kérdező kommentje:

Nem ettől a kb 150 ezertől fogunk nem éhenhalni vagy meggazdagodni.

A költözésünkben is van szerepe anyósnak,és nem az én ötletem volt,hanem párom nem birta már hogy a nyakunkra jár.

2015. dec. 22. 10:18
 16/51 anonim ***** válasza:
38%

nem tudom, ti hogy álltok anyagilag, de 150 ezer forint igenis nagy összeg...

ha ennyire nem vág a földhöz ekkora összeg, akkor inkább adjátok oda olyan szervezetnek, ami meg is érdemli

2015. dec. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
78%
Anyósod beteg. Szegény párodnak nehéz lehet, hogy ilyen gondolatai vannak az anyjának. :(
2015. dec. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
45%

Ez a történet is azt mutatja, hogy egyes menyek sem különbek az anyósuknál és rászolgálnak arra, hogy utálat tárgya legyenek!!! Ajándékot vissza adni vagy megszólni a legnagyobb bunkóság és tiszteletlenség! Meg akkor is, ha az az ajándék nem éppen alkalomhoz illik!

Én biztos nem adnék a fiamnak ilyen nászajándékot! Viszont ha a férjem ilyet kapna, nem beszélném rá, hogy adjuk el vagy adjuk vissza! Emlékbe eltennénk! A másik: Ahogy a többiek is írták, az arany időtálló, és hosszútávon jó befektetés.

Kérdező Te meg soha ne feledd! Egyszer te is leszel Édesanya , később pedig Anyós! Aztán a fagyi ne hogy visszanyaljon! :DDDD

2015. dec. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
34%

én nem adnám, nem adnám vissza.

szépen eltenném. emlék. ha rossz, ha jo, emlék.

2015. dec. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
54%

Tényleg felfújod ezt a dolgot.

Mi szerintem eltettük volna a szekrénybe, nem mondunk, nem kérdezünk semmit anyóstól, (mert hát nem kérdezem körbe a családot, kitől miért kaptuk az adott ajándékot).

Férjem hordja a házassági karikagyűrűt és kész. Nem tudom miért kell ebből egyáltalán ügyet csinálni.

Meg az ékszerészt faggatni, visszavásároltatni vele.... stb

2015. dec. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!