Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mért van ennyi anyós-panasz?...

Mért van ennyi anyós-panasz? Ez csak azért van, mert van ez a rossz sztereotípia, hogy az anyós csak egy ostoba, idegesítő, bunkó házisárkány lehet (no meg az anyós-viccek), és akkor ezek szerint az anyós csak rossz lehet?

Figyelt kérdés

2015. szept. 15. 20:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
57%
Sztereotipia, ahogy a rendorokrol, zsidokrol, szekelyekrol, skotokrol, stb is rengeteg a szereotipia.
2015. szept. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%
A jó anyósal nem dicsekednek, mert azon nincs mit kitárgyalni. Pedig olyan is van :)
2015. szept. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem azért, mert sok rossz anyós van.

Eleve sok rossz ember van, nyilván az anyósok sem kivételek, de azért jelent is egy plusz kockázatot, amikor anyuci szemefénye más nővel él együtt. Normális emberből természetesen nem lesz hárpia, de sok normálatlan ember akad.


Azért van sok jó anyós is, írni is szoktunk róluk, az enyém pl. igen dicső, nem is értem, én az ő helyében rosszabb szemmel néznék rám (nagyon van önkritikám, de nem is vagyok a helyzet magaslatán)... Megvannak a hibái, de azokkal inkább önmagát roncsolja, emberileg szuper.


Nyilván sok embernél a sztereotípia is befolyásol. Én azt igen buta dolognak tartom, nem szeretem az előítéleteket. Vegyük a fáradságot s kicsit ismerjük meg a másik embert, mielőtt rosszat mondunk róla.

2015. szept. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
27%
kevés a kisbalta
2015. szept. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
50%

Sokszor sztereotípia, ráadásul oda-vissza. Az én anyósom is mélyen hitt abban, hogy az anyós-meny viszony csak car lehet, és az első "renitens" megnyilvánulásom után nyíltan ellenséges lett. (Nem akartam anyukának szólítani:-))

Volt eszem, és szépen finoman, nem is éppen rövid idő alatt sikerült belopnom magam a szívébe. Azóta is remek a viszonyunk, megtanultuk tisztelni, szeretni egymást.


De gondolom vannak igazi "véranyósok", de szerintem ott is érdemes az érem mindkét oldalát alaposan megnézni.

2015. szept. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
43%
Nyilván, aki panaszkodik, az okkal teszi. Itt általában azért meg szokták indokolni, és komolyan, az esetek 90%-ában tényleg elég meredek dolgok vannak, és hülye, aki nem a meny pártjára áll (mondjuk volt már példa. hogy menynek szóltam be, amikor pl. azért nem volt hajlandó anyóssal találkozni, mert az szerinte szegény családba szülte a fiát, és az megengedhetetlen - nem mélyszegénységről volt szó -, meg aki azért lealkoholistázta az anyóst, mert az egyáltalán inni merészelt egy pohár bort a jelenlétében). És az anyósok által feltett kérdések nagy része meg elég bugyuta, gyermeteg és önző, azt feltételezve, hogy nem trollkodtak (pl. amikor anyósnak lenne ideje, energiája meglátogatni az unokát, de a meny a gonosz, amiért 1év alatti kisgyerekestül, autó nélkül nem megy hozzá el heti 1x, mert ő aztán nem fog hozzájuk utazni... komolyan volt ilyen kérdés... meg az is, hogy a menye ilyen-olyan neveletlen, pipiskedő kényes pesti liba, amiért nem főz mindennap meleg vacsorát a fiának, meg mert eljár fodrászhoz és ne adj isten a sminket sem veti meg). Akinek meg jó a kapcsolata anyóssal, az nem fog idejárni panaszkodni.
2015. szept. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
85%
Nyilván azok fognak kiírni kérdést, akiknek bajuk van vele, nem? Mi a francot írjak ki azon, hogy baromi kedves, okos, segítőkész de megfelelő távolságot is tartó, szeretett anyósom van? :D
2015. szept. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
52%
Nyilván senki nem ír ki olyan kérdést, hogy nekem van a világ legjobb anyósa, mit tegyek...ha nincs baj, arról nem szoktunk panaszkodni...
2015. szept. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
85%

Sokszor meg befigyel a túlzás, és még adják is a kérdező alá a lovat.

Volt a múltkor egy kérdés, anyuka totál kiakadt, mert amikor a 4-5 éves gyereke 1 hétig anyósnál nyaralt, a mama csak úgy anyuka megkérdezése nélkül elsétált vele a tóhoz kacsát etetni. És hányan értettek vele egyet, mert hát a szülő joga eldönteni, hova mehet a gyerek, anyós meg mekkora szemét, hogy nem hívta fel.

Na pont belőlük lesznek a gyereküktől elszakadni nem tudó, kőkemény anyósok.

2015. szept. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Igen, nyilván nem panaszkodik az olyan, akinek nincs problémája az anyóssal.

De én arra vagyok kíváncsi, miért panaszkodnak ilyen sokan? És többen írják, hogy sokszor csak valami alibi-indok miatt utálják az anyóst. Szóval mégis a sztereotípiák vannak a dolgok mögött...

2015. szept. 15. 21:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!