Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Gyűrű anyóstól a férjemnek...

Gyűrű anyóstól a férjemnek nászajándékba? Szokás ez valahol vagy valami rossz vicc?

Figyelt kérdés

Tegnap szűk családi körben összeházasodtunk. Nászajándékokat este bontogattuk amikor már elmentek a vendégek. Anyós egy dobozban mindkettőnknek külön tette az ajándékot,nekem egy nyaklánc,páromnak egy gyűrű,belegravirozva,hogy örökké.Ráadásképp csak a jobb gyűrűsujjára jó ,ahol mi is hordani fogjuk a karikagyűrűnk. (Méretet nem volt nehéz kideritenie,egyszem ékszerész van itt).

Még nem hivtuk fel hogy ezt most miért és hogy gondolta, páromnak esze ágában sincs hordani.

Azt hozzáteszem,nemnagyon fogadta el hogy mi együtt vagyunk,ráadásul január elején költözünk 150 km-re (most sem lakunk anyóssal)

Szokás ez valahol? Sosrm hallottam még


2015. dec. 22. 09:19
1 2 3 4 5 6
 21/51 acelsziv ***** válasza:
80%

Szerintem ne adjátok vissza a pénzt.

Rossz emléket meg ostobaság megőrizni. Mi jó van abban,h a valami folyton kellemetlenérzést hoz elő?

2015. dec. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
77%

20-ásnak igaza van. Amúgy nem tudom, ha már visszaadjatok, mitől jobb, hogy pénzt kap vissza es nem a gyűrűt. El nem raknam, mert az elrakott, sosem használt tárgyaknak nincs értelmük. Nem szoktam volna semmit, eladtam volna.

De neked fontos a viszont arculcsapás, lásd be.

2015. dec. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
25%
itt nem egyszerű tárgyról van szó, hanem egy arany gyűrűről, ne mondja már senki, hogy nincs értéke, ami ráadásul az idő teltével csak növekedni fog...
2015. dec. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
40%

eladjuk,ebböl lesz az uj lakásban a mosógép


Ez nekem nagyon visszataszító :( Még ha nem is hordja, amit megértek.

2015. dec. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
32%

tény hogy az ajándék eléggé fura, de:

-elég drága ajándékot kaptál, ami még idővel jól jöhet, ennyi erővel kibökhette volna a szemed egy idegesítő,de értéktelen vacakkal és még te is kaptál tőle valamit

-a másik, hogy bele írta örökké, tehát azt kívánja örökre együtt legyetek, ez sem arra utal, hogy annyira utálna titeket

-végül az anyósod valszeg csak azt az ujjméretet tudta, ha annyira nem felel meg akkor szűkíttessétek vagy tágítsátok a gyűrűt, addig amíg nem felel meg.

Te csak a kákán keresed a csomót és hisztizni akarsz, mondok én fárasztó ajándékot.

Tavaly sógorom karácsonyra kettőnknek vettek a feleségével egy étterem kupont, ami csak egy jelképes összegig fedez (és az étterem áraihoz képest ez nem volt jó semmire), míg ők erre a kuponra tudom, hogy 1000 ft alatt költöttek, na az megalázó volt, főleg mert volt elég pénzük és mi az előtt is mindig próbáltunk jó ajándékokat venni nekik amik nem voltak sem gagyik sem olcsók,te meg egy 150 ezres gyűrűn rinyálsz -.-"

2015. dec. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
79%
Felénk nem. Kevert székely,alföldi,szerb család.
2015. dec. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
27%
Bírom hogy minden nő ide jö panaszkodni az anyósával kapcsolatban,aztán kiderül róluk hogy ugyanannyira,ha nem még jobban rosszindulatúbbak az anyósnál.A kérdések meg csak egyfajta igazolások a bosszúra,"hisz a gyakorin is megmondták..."
2015. dec. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
20%

Abba meg gondolom bele se gondoltok, hogy ez hogy eshet a férjed anyukájának.


én el tenném emlékbe.Eladni semmiképp se adnám el

2015. dec. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
85%

remélem ez kamu kérdés..

de ha nem, akkor a válaszolók most az egyszer tegyék félre az általános gyikes rosszindulatukat, és próbáljanak meg szöveget értelmezni.


"azért a gyűrűs ujjra hogy lássa az anyja vagy a felesége fontosabb"


na most aki ezek után a kérdezőt fikázza továbbra is amiért vissza adják a férjével a gyűrűt, az vagy nem fogta fel az agyával ezt a kijelentést, vagy nem olvasta ezt el, vagy csak simán irigy és ostoba.

most komolyan, egy ilyen kijelentés után ki tartaná meg?

vagy ti ilyen semmilyen emberek vagytok?

hol van büszkeség és egy alap értékrend az ilyen emberekben?

látszik a pénzért sokan inkább hagyják, hogy megalázzák, szánalmas.

2015. dec. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 A kérdező kommentje:

Az örökkét nem a mi házasságunra értette,egyértelműen megmondta páromnak.


Anyós nem vette el a pénzt páromtól,alaposan összevesztek.

Jó érzéssel semmit nem vennénk belelőle,eladományozzuk még ma,legyen szebb karácsonya valakinek,van bőven hova adni.

Nem mondta el szóról szóra mik voltak a veszekedésben,de karácsonykor nem megyünk át.

Legutóbb akkor volt ilyen amikor anyós a vetélésemre annyit reagált flegmán,hogy neki ugyse kell unoka még. Akkor voltam hülye hogy meggyőztem páromat hogy álljunk szóba az anyjával.

2015. dec. 22. 13:52
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!