Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mondjátok meg, hogyan lehet...

Mondjátok meg, hogyan lehet ezt elfogadni? Úgy érzem nem vagyunk igazi család?

Figyelt kérdés

Anyósomékról van szó. Nem szidni akarom, megérteni próbálom, elfogadni, de nem megy, folyton megbántódom a hideg, udvariaskodó, diszkrét viselkedésén. Az, hogy megismerkedésünk óta a kedvemre tesz, mindig a legszebb, legjobb jár nekem, már nem lep meg (pl. van egy tányérszett, ami csak a látogatásomkor kerül elő). De semmit nem enged segíteni, arrébb tenni. Ez még így rendben is lenne, DE ő viszont nekünk bármikor bármit és mindent, a kimerülés határán is (az utolsó 2 forintját is nekünk adná ha kell és az utolsó levegővételével is főzne még egy adag levest...) Ő viszont semmit nem fogad el tőlünk.

Azt gondoltam ha összeházasodunk majd megváltozik, de nem...

A múltkor fél délután főztem, mert tudtam, hogy hozzánk jönnek, egy pohár vizet ittak és haza mentek, nem túlzok. (Itt az áll a háttérben az ő gondolatában, hogy nem akarja megenni, ami a miénk...:-S )

Tegnap ismét hívták a férjemet, hogy jönnek, DE ne készüljek semmivel (kb. 3-4 havonta jönnek úgyhogy igazán nem járnak a nyakunkra). A férjem mondta, hogy rosszul esik a viselkedésük és legutóbb is megbántottak, úgyhogy ebédre várjuk őket. Azt mondták 3-ra jönnek. Közben eszembe jutott, hogy anyósomnak kedden lesz a születésnapja, ezért bevásároltam, hogy tortát is süssek az ebéd utánra. Mire reggel odatettem a húst, 11 kor megérkeztek, hogy max. egy óra és mennek is haza, holnap munka. Így végül a tortát oda se raktam és a leves sem készült el, ismét "megúszták". Annyira bánt, hogy ilyen távolságtartóak velünk, amikor közben meg mindent megadnak nekünk (6 éven keresztül segítettek bennünket míg egyetemisák voltunk, mai napig is mind anyagilag, mind lelkileg mellettünk állnak). Miért nem lehet tőlünk elfogadni semmit? :(


2016. jan. 3. 19:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%

Ezt ne vedd magadra, vannak ilyen típusú emberek, és komolyan nem veszik észre, hogy ez bántó, sőt, ők úgy gondolják, hogy ezzel veled/veletek tesznek jót. Nekem a nagymamám volt ugyanilyen, és mindig el is mondta, hogy nem akar senkinek sem a terhére lenni, ezért nem fogad el semmit. Nem értette meg, hogy nekünk is öröm, ha ízlik neki, amit főztünk, vagy ha valamit tehetünk érte. Emlékszem, amikor gyerek voltam, elvittük kocsival valamit elintézni. Visszafelé ki akarta fizetni a benzint apukámnak, apu persze nem kérte a pénzt, erre mamám végigpakolta a hátsó ülést százasokkal, amikor apu nem figyelt oda.

Meg természetesen olyan is volt, nem is kevésszer, hogy feljött hozzánk, például a dédunokáját felköszönteni, és kínáltam sütivel, gyümölcslével, de semmit nem volt hajlandó elfogadni, mert hogy azt egye meg a fiam, meg igya meg ő a gyümölcslevet, ő nem eszi-issza el előle. Hiába mondtam, hogy ha elfogy a gyümölcslé, majd veszünk másikat, de amúgy is jobban szeretem, ha főleg vizet iszik, a sütit sem fogja tudni mind megenni, megromlik, nem eszünk ennyit, ő akkor sem fogadta el. Bezzeg ha hozzá mentünk, mindig sütött-főzött, sőt, minden maradékot becsomagolt, de rendszerint annyit, amennyiből egy árvaházat meg lehetett volna etetni. De nekem az volt a legdurvább, amikor egyszer az utcán találkoztam vele, és elkísértem haza, mert vitt egy nagyobb szatyrot, mondtam, hogy azt elviszem neki hazáig, erre otthon összecsapta a kezét, hogy jaj, nem készült semmivel, de sebaj, azért ő ad nekem valamit. Öt perc múlva megjelent egy szatyorral, benne egy negyed kiló kenyérrel, egy fél rúd párizsivel, meg egy doboz zsírral, hogy akkor én ezt vigyem haza, jó lesz vacsorára.

És ő komolyan nem érzékelte sosem, hogy ez sértő, ez kellemetlen. Ő világ életében úgy volt vele, hogy ezzel ő segít nekünk/szüleimnek, és jót tesz.


Örülj neki, amíg anyósod nem adja oda a maradék kenyeret pusztán szívjóságból :) Meg lehet próbálni elmagyarázni, hogy ezt miért nem kellene csinálnia, de szerintem ez gyerekkorban nevelődik bele némelyik emberbe, valamiért azt hitették el velük anno, hogy ők attól értékesek, ha másnak az utolsó falatjukat is odaadják, ha mindenről lemondanak a szeretteik érdekében, és ha semmit nem fogadnak el, mert kell az még oda úgyis. Ezen felnőttkorban, időskorban már nagyon nehéz változtatni, vagy lehetetlen is.

2016. jan. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
Nekem a bátyám szokta ezt csinálni. Már nem főzök semmit, ha épp marad, adok neki.
2016. jan. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

ez számomra nagyon bántó...


óóó...nekünk is akart már adni 5000 Ft-ot mert 3 km-t vittük valahova a sógornőmet, folyton egy fél kenyér árát is visszaadná.


Az esküvőnkre ők vették a teljes pia-üdítő ellátmányt, ami megmaradt abból VISSZAVÁSÁROLT magának, amikor szüksége volt üdítőre, whisky-re...:-S

2016. jan. 3. 20:24
 4/12 anonim ***** válasza:
92%

Cseréljünk.

Az én anyósom félévente jön,bármit sütök főzök fintorog és meg se szagolja,aztán azt hallom vissza hogy milyen moslékkal kínáltam,szegény kisfia.

( pedig jól főzök,férjem is jobban szereti a főztöm)

2016. jan. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha a hátad mögött semmi rosszat nem mond erről, az jó.

Van másik gyerekük? Ott is így viselkednek?

Hát finoman, nagyon lassan..

Mondd, hogy nem mentek, hacsak el nem fogadják a meghívásodat.

Legközelebb hívd őket vacsorára, tedd oda reggel a kaját és nem úszhatják meg.

Ha társadalomérzékenyek, hozz még más vendéget is, előtte nem biztos hogy visszautasítja.

"Anyuka, ugye nem akar azzal megsérteni, hogy nem kóstolja meg egy tányérral?"

2016. jan. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nem. Emellett nagyon tapintatos is, egyáltalán nem beszél ellenem, ellenünk, se a lakásunkról, se az életünkről se se...


Van még egy lánya, de ő még nagyon fiatal, nincs saját lakása, ő szokta néha megmondani a szája ízét anyósomnak, amikor látja, hogy már eléggé infantilis a viselkedése...


150 km-re lakunk tőlük, így az is kellemetlen, hogy amikor meg haza megyünk látogatóba (anyukám is abban a városban lakik), ők a fenekünket is kinyalnák...ágyba kávé, reggeli-ebéd-vacsora

2016. jan. 3. 20:51
 7/12 anonim ***** válasza:
53%
Bocs, hogy beleszólok, de nekem fura, hogy tudod hogy 3-ra jönnek, de 11-kor még a torta sem készül. Azt előre megszokás csinálni, hogy összeálljon.
2016. jan. 4. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kissé egyetértek az előttem szólóval, de annyira nem akadom fenn rajta. Így tervezted és kész.


Annyit tudok moondani, hoyg ez a Te családod, itt te vagy az egyik Családfő, és meg kell tudd teremtened a családod alapjait. Légy erős.


Biztos csak bennem van a félsz és lehet hogy rosszul, hogy nehogy 20 év múlva meg azt mondják, hogy Te soha semmit nem tettél értük és mindent a készen kellett kapj.

2016. jan. 4. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Azért készült volna akkor a torta, mert akkor nyitottak az üzletek, hogy vásárolni tudjon a férjem. Amúgy is este hívták a férjemet, hogy jönnek, nem is tudtam volna nekifogni hamarabb. Amúgy egy gyümölcstorta fél óra alatt kész és amint kihűlt össze is áll.
2016. jan. 4. 06:38
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekem a szüleim ilyenek.Hiába próbáltam velük erről beszélni,nem lehet. Ők is ebben nőttek fel, hogy a nagyszüleim segítették őket, sugyanazt viszik tovább.Annyit már sikerült elérnem, hogy pl.néha veszek mosószert stb. és ha megyünk hozzájuk,azt visszük, hogy valahogy viszonozzuk a sok segítséget.Vendégül látni csak szülinapokon tudom őket, akkor elfogadják.De ez is beletelt pár évbe,mert anyukám a szülinapomra is készült eleinte,hogy dolgozom,gyerek van,biztos fáradt vagyok stb.

Szóval lassan, de biztosan 1-2 dolgot lehet,hogy el tudsz majd érni,de alapjában véve ilyenek maradnak.

/Csak zárójelben jegyzem meg, anyós,após tekintetében cserélnék veled.Az enyém furkálódik és semmiben nem lehet rá számítani,ellenben elvárásai vannak./

2016. jan. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!