Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Üdvi! Voltatok már így?...

Drávai Renáta kérdése:

Üdvi! Voltatok már így? Férjem családja egy igazi átok! Ismeretlenül utálnak, de tényleg, nem is ismernek, kibeszélnek a hátam mögött, anno megpróbálták lebeszélni páromat rólam, zsarolta a nagyanyja, hogy ha velem marad, akkor elveszíti a családját!

Figyelt kérdés
Tudni kell azt, hogy párom nagyon jószívű volt velük mindig is, szerették őt kihasználni sokmindenben;nagy munkabírású, és általában dolgozott, segített nekik. Nem volt sosem csajozós, én vagyok az első nagy szerelme, a bulira fordítható pénzt a lakhatásba adta otthon is, és nem olyan, mint a többi korabeli pasi. A földrajzi távolság-is-szerencsére elég nagy közöttünk a családjával, több, mint 250 km. Elgondolkodtam, nem-e azért utálnak ennyire, mert "messzire vittem"-nem én "vittem", ő jött (! ) a fiukat, unokáját, bátyját-mert a sógorom is egy tiszta utálat! És nem tudják őt továbbiakban kihasználni? Mert családja lett-gyerek még nincs-és "oda az arany toját tojó tyúk"?! Mert engem nem ismernek. Anyósommal némileg jól jártam, mert mivel páromat eléggé fiatalon szülte, olyan, mintha a barátnőm lenne. Párom otthon is sokat segített míg otthon lakott. Az bánt a legjobban, hogy ismeretlenül alkotnak rólam véleményt, nem ismernek, és utálnak, talán mert talpraesett, és szókimondó, és őszinte vagyok? Senki kedvéért nem vagyok hajlandó változni! Nem tudom, mi bajuk lehet velem, és ez bosszant a legjobban, hogy ismeretlenül,és ok nélkül ilyenek!Párom mellettem áll, meg is mondta,és képes volt megszakítani velük a kapcsolatot-a nagyanyjával,nagynénjével,öccsével. Mutterját bírjuk,de nála is volt anno olyan megnyilvánulás,hogy párom hagyjon el.Ezt sem értem. Mert ők régen oskat beszélgettek, és hiányzik neki.Hát könyörgöm,a fia felnőtt,és ez az élet rendje!

2015. nov. 6. 12:56
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Biztos megkérdezném tőlük, hogy mi bajuk van? Választól függ, hogy mit lehet kezdeni a továbbiakban a helyzettel. Ha kikerekedik, hogy jól sejted, és az aranytojó tyúk elvesztése a baj, akkor a férjed eldönti, hogy fenn tartja e a kapcsolatot velük. Neked gondolom nem muszáj találkozni velük. De az anyósod csak tudja, hogy mi a gond? Kérdezd meg őt.
2015. nov. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%

Apóssal mi újság? Mert rajta és anyóson kívül párod családjából más véleményével felesleges foglalkoznod.


Igazából pl. már engem sem nagyon befolyásol húgom véleménye sem, nagyszülőké meg pláne nem (ettől függetlenül ők is normálisak), az meg már fel sem merül bennem, hogy apám, anyám testvérei bármit is elvárhatnának tőlem.

2015. nov. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%

Ha a férjed téged választott, kitart melletted és támogat, akkor miért érdekel az téged, hogy ki mit mond rólad a hátad mögött? Nem kell velük foglalkozni. Felnőtt emberek vagytok, éljétek a magatok életét és ne törődjetek olyanokkal, akik rokoni kapcsolat ürügyén csak belétek akarnak rúgni és vagy ki akarnának használni.


Nem kell velük foglalkozni, ennyi.

2015. nov. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

"Elvetted a csicskást". Értsd gondolom a férjed ugrott rögtön, bármi kellett és ettől a kényelemtől "fosztod" meg őket.

Amíg a férjed kitart melletted, kiáll érted, ne foglalkozz velük.

2015. nov. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
58%
menekülj ettől a családtól ! megkeserítik majd az életed
2015. nov. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%

Ha nagy a táv és a férjedmellett áll, mi a baj? Éljetek boldogan, s ha nekik ez nem tetszik, pukkadjanak meg.

Nem értem a problémát. Nem jó, persze, hogy nem, de rengeteg családban van ilyen. Nem kell velük foglalkozni, találkozni, semmi. Éljétek a magatok életét! Ne pazarold az érzelmeidet és az energiádat olyanokra, akiket úgysem tudsz megváltoztatni... Ők ilyenek, kerüld el őket!

2015. nov. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
69%
*és férjed melletted áll
2015. nov. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A PÁSZTOR ***** válasza:
66%
Az miért nem szeretnek te magad írod le "mert talpraesett, és szókimondó, és őszinte vagyok" Nem mindenhol erény ilyennek lenni. Vannak helyek ahol egy diktátor határozza meg a dolgokat és be kell állni a sorba. Ha elég messze vagytok az csak jó . Amíg te tudod mi a célotok és mentek abba az irányba nincs baj csak mindig legyen határozott cél az életetekben. A férjed ha nem ő volt a diktátor elvárja majd tőled az irányítást és amíg ezt megkapja jól érzi magát, arra figyelj, hogy mindig kapja meg. Nem lesz egyszerű. Sok sikert.
2015. nov. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!Hasonlóképpen gondolom/gondoljuk a párommal,és csak megerősítést kaptam erre Tőletek!Nem kell velük foglalkozni,persze,nem is fogunk,csak az az idegíesítő,hogy olyanért utálnak ismeretlenül,amilyen nem vagyok...!Nem kérdezek én senkitől semmit!Nehogy már én kaparjak,bizonyítsak,amikor nem én viselkedtem ismeretlenül disznó módon!Ha nekik így jobb,utáljanak,én/mi meg vissza!Hála az égnek,magunk intézzük az életünket,nagyon sok szaron keresztülvergődtünk együtt,segítségünk nincsen,mindent magunk oldunk meg.Apósomról azért nem írtam bővebben,mert alkoholista,akit a felesége tart el.Számomra érdektelen,amúgy meg ő is utálja ezt a bagázst.Szimpla kérdés volt,tudni szerettem volna,tényleg sokan vagyunk-e így,persze,hogy csakis a saját életünkkel foglalkoznk,anyósom aranyos,jófej,ő az egyetlen ebből a családból,akivel normális,emberi szót lehet érteni.Én senkinek nem könyörgök!Az egyik kedves kommentelőnek üzenem,aki azt írta,"menekülj ettől a csalódtól,megkeserítik majd az életed"-annit üzenek,hogy csak akkor keserítik meg,ha hagyjuk,márpedig nem hagyjuk!Szerencsére elég messze vagyunk egymástól,nem is tudunk találkozni,de párom sem kíváncsi rájuk.Ő eddig is kész volt megszakítani velük a kapcsolatot.Én pedig nem érzem sajátomnak ezt a családot-akármi is történik!Nekem kizárólagosan a páromhoz van közöm,senki máshoz,mindenki más örök idegen marad!
2015. nov. 10. 00:53
 10/10 anonim válasza:
Jaj,mintha az én párom családjáról írnál:) egyébként nagyon szerencsés vagy,h a párod hajlandó megszakítani velük a kapcsolatot:) az én párom is nagyon összeveszett a családjával,mert azok képtelenek elfogadni engem,de azért nem szakítja meg velük a kapcsolatot. Pedig,ha így tenne,főleg,ha a bátyját zárná ki teljesen,sokkal nyugodtabb lenne az életünk:) úgyhogy szerintem fogadd el a párod felajánlását,és többet ne tartsátok velük a kapcsolatot. Aki nem bírja elfogadni a fia,testvére feleségét,az nem egy igazi anya,nem egy igazi testvér,csak egy sunyi csúszómászó.
2015. nov. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!