Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy értessem meg vele, hogy...

Hogy értessem meg vele, hogy mi sosem leszünk igazi család? Miért kell ennyire erőltetni ezt?

Figyelt kérdés

Nemrég költöztünk be az új házunkba. Anya, az új vőlegénye, az öcsém, a pasi fia és én. De anyáék úgy viselkednek, mintha megőrültek volna.

A srác 17 éves, maga a két lábon járó balhé, mindenkivel bunkó, lekezelő, mindenkit próbál manipulálni és provokálni, semmit nem vesz komolyan. Külföldről, az anyukájától költözött ide, mert csinált valamit, amitől az anyja és a mostohaapja teljesen kiakadt rá. Úgy viselkedik, mintha a világ közepe lenne, túlságosan magabiztos és tudja, hogy bármit elér, amit akar. Most is elment a Szigetre, azzal a szöveggel, hogy muszáj kieresztenie a gőzt, de ő azt teszi 2-3 naponta.

Ráadásul totál rám szállt.


Anya folyamatosan családi programokat szervez, ahol úgy viselkednek, mintha mi egy nagy, boldog család lennénk. Az öcsém azt kérdezgeti, hogy akkor most neki új apukája lesz-e és hogy apa is ideköltözik-e majd és azt hiszi, hogy neki most lett egy bátyja, pedig ez egyáltalán nem így van.

Aztán itt van anya vőlegénye, aki azt hiszi, hogy a drága ajándékokkal és azzal, hogy mindent megengedne nekem, amit anya nem, könnyebben megszeretem majd.


Annyira erőltetik ezt a családosdit, hogy az már fárasztó. Szerintem egyedül az öcsém élvezi ezeket, a srác általában vagy a telefonját piszkálja, vagy engem, esetleg másokkal flörtöl, ha nyilvános helyen vagyunk. Én meg általában imádkozom, hogy megnyíljon alattam a föld.



Hogy mondjam meg anyának, hogy ez túl sok és felesleges is?

Nem szeretném megbántani, de ez így nem jó.



16L



2014. aug. 11. 22:44
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
88%
Csak nekem volt az első gondolatom a kérdés elolvasása után, hogy a kérdező beleszeretett a srácba?
2014. aug. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
80%
Nem csak neked:D Fejben én már tovább is szőttem az eseményeket.
2014. aug. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Nem szerettem bele, egyáltalán nem szeretem, a megvetésen kívül nem érzek iránta semmit.

Nem azt mondom, hogy nem néz ki jól, de a külső az csak egy dolog. Hiába néz ki jól valaki, ha közben egy önző s..gfej és csak megbántani tudja az embereket. Nekem fontos az, hogy valaki kedves legyen és lehessen vele NORMÁLISAN beszélgetni, anélkül, hogy késztetést éreznék arra, hogy felpofozzam, vagy a vigyorgó képébe öntsek egy nagy pohár hideg vizet.

Nincs is benne semmi szerethető. Mármint, ha lenne, akkor az anyja nem küldte volna ide, mint valami hibás terméket.

Könyörgöm, milyen ember az, akit a saját anyja nem bír elviselni?

Gyerekes, nagyképű, önző, bunkó és fárasztó. Semmi olyan nincs benne, amit szeretni tudnék.

2014. aug. 11. 23:02
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésre válaszolva, minden azon múlik, hogy anyukád hogy reagál. Valószínűleg neki nem jutott elég a családi idilből és ezt most próbálja pótolni. A megvesztegetős pótapákat mindig is gyűlöltem,de gondolj bele, ez még mindig jobb, mintha el akarná játszani az új szigorú apuci szerepét. Én a.helyedben örülnék, ha öcséd élvezi. Legalább neki hadd legyen a.gyerekkora egy része 'normális'.
2014. aug. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
"Csak nekem volt az első gondolatom a kérdés elolvasása után, hogy a kérdező beleszeretett a srácba?" nem ;)
2014. aug. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Olyan volt olvasni, mint egy leröviditett ifjusagi regenyt a föszereplö, az okos nagylany szemeböl, aki mindezt atlatja. :D

Sztem csak öszinten es 4szemközt, inkabb megkerdeznem elötte, mikor lenne ram fel oraja, mert egy fontos dolgot szeretnel vele megbeszelni.

Ezeket a formulakat tennem bele:

Elöször elmondanam, h "megertem, hogy... ezt es ezt szeretned" (h mintacsalad legyünk).

A következö reszt azzal is kezdheted, h "nem akarlak megbantani, es nehezen talalom a szavakat, nem tudom, h kene elmondani"...stb, de ez a mondat persze ki is maradhat, csak esetleg latja belöle, h tekintettek vagy az erzeseire.

Majd hogy "ugy latom, hogy..." (igy kezdödhet minden leirt mondatod). Ehelyett lehet meg: "sztem", "ugy gondolom", "az a velemenyem"...stb. Tehat h ezt tulzasnak talalod es feleslegesnek.

ES most jön a lenyeg: mi az, amit szeretnel? Hogyan szeretned, konkretan hogyan lenne Neked pont jo? Ezen mindenkepp gondolkodj el elötte! Ne azt, amit NEM szeretnel, hanem amit szeretnel, es ez nagy különbseg! Minden helyzetre, amivel elöallsz, hogy zavar, legyen ott a Neked megfelelö alternativa is, tudd, hogy mi az, amit akarsz! Pl. mivel szerettetne meg magat anya völegenye? Milyen csaladi programok lennenek jok, hogy megis anya es Te is jol erezzetek magatok?

2014. aug. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Itt egyes, a kérdező kommentje után ez egyértelmű, hogy szerelem. :) nyugi, valszeg nem olyan borzasztó a srác, mint amilyennek előadja magát, próbáld megismerni jobban.
2014. aug. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

"Anya, az új vőlegénye, az öcsém, a pasi fia és én."


Hát nem tudom mennyi idő telt el az ismeretség kialakításától az összeköltözésig, de van számodra egy hasznos tanácsom: próbálj meg megbékélni a helyzettel. Tudom, hogy ahogy idősödik a gyerek egyre nehezebben fogad el más felnőttet a szülője oldalán - kis korban ez még könnyen megy -, de ez nehéz a másik résztvevőnek is. Én a helyedben örülnék, hogy próbál rád jó benyomást tenni, ami valószínűleg abból fakad, hogy ő intelligensebb mint te és rájött, hogy egy ilyen dolog csak úgy működhet minden oldalról, ha a felek elfogadják egymást.

Nem kell két hónap után a nyakába borulni, de amit gondolok, hogy neked az illető fia már csak az utolsó csepp volt a pohárban, viszont édesanyádnak meg kell egy férfi. Ezt neked el kell fogadnod, ha már apád lelépett.


Szerintem higgadj le, ott az öcséd, édesanyád, "túlerőben" vagytok, nekik húzósabb, nekik "kényelmetlenebb" a pillanatnyi helyzet. Idő kell míg megszokják, megszokjátok a dolgokat.


Annyit elhihetsz, hogy hosszútávon jobb az mindenkinek ha békesség van, mert egy egyedülálló anya, férfi nélkül bizony hamar frusztrált lesz és a frusztrált emberek mindig a legközelebbi elérhető célponton vezetik le a feszültségüket.


A srácot meg majd kezeli az apja de ez is csak úgy fog menni ha már mindenki egyetértésben lesz.

2014. aug. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is inkabb bekelj meg a helyzettel, mintsem hadakozz ellene. Ez van, most ebben kell elned, inkabb legyel baratsagos veluk.
2014. aug. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Azt szeretném, hogy ne legyenek értelmetlen családi programok folyamatosan, közös reggelik/ebédek/vacsorák minden nap. Régen is megvoltunk ezek nélkül, hogy nem kellett a másik kómás fejét nézni reggelente és minden tök jó volt, amíg hárman voltunk. Néha elmentünk együtt valahová, jól éreztük magunkat (tényleg) és ennyi.

Nem azt mondom, hogy tudomást se vegyünk egymásról, de ez így túlzás.

Már jeleztem finoman anyának, akkor az volt a válasza, hogy ő nagyon igyekszik és én semmibe veszem ezt. Pedig csak annyi volt, hogy nem akartam elmenni családi wellnesshétvégére.

Nincs bajom a pasival se, nem akartam soha, hogy apáca legyen a válás után. De nekem nem kellenek méregdrága dolgot, sem fesztiválbérletek+ az, hogy rábeszéli anyát, hogy engedjen el rájuk. Én tökéletesen megvagyok ezek nélkül.



Az meg, hogy szerelmes lennék bele... Elég vicces, sőt.

Már bebizonyította, milyen (50 árnyalat trilógia+bilincs ajándékba a névnapomon, lejáratás a barátnőim előtt, túl hangosan nemi életet élni, mikor tudja, hogy itthon vagyok, stb.), kétlem, hogy lenne olyan oldala, ami egy kicsit is normálisnak mondható.

Miért szeretnék én egy ilyen embert?

Van nekem jobb dolgom is, mint hogy vele foglalkozzak.

2014. aug. 11. 23:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!