Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Kötelességem a párom apjára...

Kötelességem a párom apjára főzni?

Figyelt kérdés
Egyedül él, egészséges, csak éppen nem tud főzni. Szakítottak az élettársával és egyedül maradt. A párom most elvárja tőlem hogy főzzek rá is. Muszály nekem őt is a nyakamba venni? Nyugdíjas, kaphatna ebédet 300-400 ft-ért, tudom hogy nem első osztályú kaja, de nem finnyás, tudom hogy megenné azt is örömmel.
2016. jan. 10. 10:17
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/79 anonim ***** válasza:
78%
Lehet, hogy nem sokkal több munka + 1 emberre főzni és lehet, hogy anyagilag is beleférne, de miért kellene, ha az öregúr nincs is rászorulva? És mi lesz a következő lépés? Hozza a szennyesét, mert egy férfi mosni sem tud? Menjen a kérdező ablakot pucolni, aztán már porszívózni is?
2016. jan. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/79 anonim ***** válasza:
21%

"A pasija miért nem önző, hogy NEM készít ételt a SAJÁT APJÁNAK?§


Mert épeszü embereknek eszébe sem jut, hogy a jérdezö fözzön kettejükre, a párja meg külön az apjára!!!!

2016. jan. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/79 anonim ***** válasza:
15%

Kar ide barmit is irni.

Nem is ertem mi a feszkesfeketeholdugatoradaipataslabumindensegert irtok ki kerdest.

Ha magad is tok hatarozottan, elszantan tudod a sajat kerdesedre a valaszt????? Mivel aki nem veled ert egyett azt minimum figyelmen kivul hagyod, vagy vitatkozol vele???????

2016. jan. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/79 anonim ***** válasza:
83%

"Mert épeszü embereknek eszébe sem jut, hogy a jérdezö fözzön kettejükre, a párja meg külön az apjára!!!!"


Én bizony azt csinálnám, mert az én apám.


De akkor miért nem mondja a pasi, hogy mivel apámra is főzni kell, a főzés innentől az én reszortom?

2016. jan. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/79 anonim ***** válasza:
60%
Nem kell itt feministáskodni, és lecsicskamunkázni a családon belüli segítséget. Nem ismerjük a körülményeket, nem tudjuk, hogy ki kinek a házában él, nem tudjuk, hogy az após mennyit és miben segít, tehát a kérdésre a választ ennyi, és ilyen egyoldalú információból nem lehet megadni. Lehet, hogy az após többet tett már a fiatalokért, mint amennyi erőfeszítésbe kerülne plusz egy adag étel elkészítése. Nem ismerjük az érem másik oldalát. És még a fiatalok is rászorulhatnak az apósra, de a fagyi visszanyalhat.
2016. jan. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/79 anonim ***** válasza:
73%

Igaz, de ha engem segítene az apám, nem a párommal "fizettetném vissza". Mondjuk olyan segítség sem kellene, amiért elvárnak valamit, vagy ha igen, azt előre beszéljük meg.


Akkor is csicskamunka. Ezért nem akarja egyik "úriember" sem elvégezni.

2016. jan. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/79 anonim ***** válasza:
77%

Nem kötelességed, és nem is fair, hogy a férjed ezt elvárná. Több okból is:


- ha a férjed apja, és gondoskodni akar róla, akkor főzzön rá a férjed - ne más nyakába akassza a munkát, felelősséget

- egy ember normális étkeztetése 30-40.000 ft egy hónapban. Ezt a plusz összeget is a férjednek kellene előteremteni a családi kasszából, nem csak a plusz munkát.


Az említett ebédrendelős módszer jóval olcsóbb, mint a főzés, mindenképpen azt választanám, és az édesapa saját pénzéből...

2016. jan. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/79 anonim ***** válasza:
70%
Nem a férje és nem laknak együtt a papával.
2016. jan. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/79 anonim ***** válasza:
75%

Nem. És most lásd azt, hogy mi vár rád a "párod" mellett: cselédsors. Plusz apuka a nyakadba, aki a fiára akar tekeredni vénségére, és téged szánnak mindketten házicselédnek.


És ne mondd, hogy nem szóltam előre.

2016. jan. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/79 anonim ***** válasza:
79%
Nem kötelességed, főleg ha megtehetné maga is. Én a helyedben megmondanám, hogy nem vagyok ingyenkonyha.
2016. jan. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!