Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Sürgősen tanácsokat szeretnék...

Sürgősen tanácsokat szeretnék kérni illetve tapasztalatokat?!

Figyelt kérdés
Anyósom kikészít! Kezdem már feladni a harcot..Tehát az Ő fia az Én barátom..lassan 2 éve. Szoros a kapocs nagyon amin lazítani kellene. Van, hogy sikerül elérnem, hogy ne vegye fel a telefont 12 szerre már mikor nálunk vagyunk és az édes anyuka azért hívja, hogy mikor megy haza. 26 éves a párom.. Őt is ideegesíti de mégsem csinál semmit, mondván, hogy nem akar veszekedni. Anyós meg folyton közénk áll..soha nem hagy minket békén 1 perce sem mikor ott vagyunk.. már attól félek közénk fekszik. Valószínüleg fél, hogy Én elveszem tőle a fiát azért csinálja. Ez igy nem mehet tovább! segítsetek légyszi!!! Még a ház vásárlásába is beleszól, hogy hova építkezzünk...
2016. jan. 20. 10:51
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
95%
Mondd meg őszintén a párodnak, hogy aggaszt ez a helyzet, és neked így nem pálya a kapcsolatotok, mert túlságosan benne van az anyukája is, ez neked így sok, állítsa le az anyját, mert különben rá fog menni a kettőtök kapcsolata. Mást nem tudsz csinálni.
2016. jan. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
36%

Az én párom az apjával van igy. Az apjának a párom nem a fia, hanem a munkaereje. És állandóan ha itthon vagyunk, a páromat napokig elviszi dolgozni és nem könnyű munkáról van szó. Régen még csak fizetést sem adott neki, mostmár kiharcoltuk azt, hogyha már megy, akkor legyen érdemes.


Nem azt mondom, hogy nem adja rá meg pénzt, mert az engem nem érdekel. Hanem egy kis időt nem lehetek a párommal.


Apósom olyan mint egy nagy gyerek. Ha ellentmond neki, akkor kivörösödik és félévig haragszik, mert akkor egyszer ezt vagy azt nem tette meg érte, pedig nem áll ki nagyból. De azt nem veszi, hogy addig 5 napot segitett és a hatodik napon kellene haladnia az egyetemi anyaggal is. ÉS akkor még kiakad hogy az unokatestvére maximális eredménnyel van. Csak az unokatestvérét nem teszik be dolgozni vizsgaidőszakban.


Na, de nálunk is az a gond, anyós tervezi, hogy ők maradnak alul, és külön bejárattal majd mi az emeletre fogunk költözni. De sem a párom sem én nem akarjuk, hogy ilyen közel legyenek a szülők.


És igen, a páromnak ezt az ötletet csak érintve emlitik, de az én szüleimnek folyamatosan mondják, hogy milyen jó lesz és nem kell törnünk magunkat. Csak, hogy mi még a városban sem akarunk maradni, mert itt kevés a lehetőség jó munkahelyet találni

2016. jan. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
17%

Ráadásul após azt hiszi, hogy amikor 10 alkalomból egyszer nemet mond a kicsi fia, azért van mert én rábeszéltem az engedetlenségre. Szóval engem utál. És való igaz, hogy a párommal beszélünk ilyenekről, de sosem állitottam döntés elé, vagy amolyan "Vagy ő, vagy én"-szituációba.


második voltam

2016. jan. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
95%

Amíg a párod nem tudja leállítani vagy egy egészséges határt húzni, addig ne is gondolkodj házvásárláson vagy építkezésen. A közelébe pedig még véletlenül se költözzetek.


Inkább beszéld meg a pároddal, hogy ezt a harcot egyszer meg kell vívni, ha elodázza, még 50 éves korában is rajta fog csüngeni az anyja. És ezt te nem tudod tovább tolerálni. Szerintem kerek perec állíts választás elé. Jobb ha most kiderül, ha nem képes nemet mondani neki, mint ha már gyerek van, meg közös ház (közös hitellel).

2016. jan. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
95%
Vagy a párod kinyitja a száját, és helyre teszi a dolgokat, vagy ez még csak rosszabb lesz. Mi lesz, ha unoka lesz? Ha nem tud változtatni a párod, én lécelnék. Egy életen át nem lehet nyelni.
2016. jan. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Hasonló a helyzet...nem állíthatom döntés elé mert mégis csak az anyja. Tudja, hogy ez így nem jó de még is ez van..ez egy örök körforgás..Múltkor nekem már azt mondta anyósom, hogyha elköltözünk mit vihetünk el és mit nem.. Ráadásul az unokáival sincs el, mert páromnak van 2 testvére akik már elköltöztek. Logikusan azt tervezem, ha esetleg majd jön a baba akkor az én szüleimhez lennék közelebb mivel Ők legalább segítenének. Sajnos két külön városban lakunk még, de a munkám miatt mind a kettő városhoz közöm van és sokat vagyok ott is..Múltkor felhozta, hogy miért nem maradok csak egyik városban, ahol Én lakom. Nyilván sugallta azt, hogy ne legyek a fiához ennyire közel. Rokkant nyugdíjas így eléggé unatkozik, főzni nem főz..Ha ott vagyunk 10 percenként ordítozik, hogy ezt vagy azt kell csinálnunk,ha ott vannak a cuccaim akkor áttúrja őket..áhh nem bírom
2016. jan. 20. 11:14
 7/21 anonim ***** válasza:
94%
Ahogy írták már feljebb is: most tegyétek tisztába a dolgokat, mert ha nem képes rá a párod, akkor még kisebb veszteséggel tudsz kilépni ebből a vállalhatatlan helyzetből. Gondolom nem szeretnél úgy élni, hogy minden telefoncsörgésre összeszoruljon a gyomrod.
2016. jan. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Páromnak van fundamentája amit rak, nekem is, most kitalálta az anyja, hogy kössön még egyet..nyilván ezt már az Ő nevére.. alig tudtam lebeszélni, hogy ne mert akkor köze lesz a házhoz, az át iratás meg úgy tudom nagyon drága, mindenképpen beakar zavarni..MINDENBE!!
2016. jan. 20. 11:19
 9/21 anonim ***** válasza:
90%

Hát, ha a párod nem teszi helyére a dolgokat, akkor megszoksz vagy megszöksz. Neked kell döntened, hogy szeretnéd-e így leélni az életedet.


És nem, a távolság sem fog segíteni.

2016. jan. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sajnos már nem egyszer próbáltam erről beszélni a párommal, mindig egy kicsit jobb,de utána ugyanez. Elveszíteni meg nem akarom, mert a kapcsolatunk minden szempontból jó, nem veszekedünk, kivéve ugye ezen..A másik menyével sincs jó viszonyba, őket is próbálta kicsinálni, folyton harc van, kibeszéli a háta mögött. Gondolom engem is. De ha betelik a pohár kifogom osztani és nem érdekel, ha megsértődik vagy utálni fog.
2016. jan. 20. 11:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!