Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Válás után tartjátok a kapcsol...

Válás után tartjátok a kapcsolatot az ex-anyósékkal?

Figyelt kérdés

...ha az ex továbbra is "nyomul", az olyan, mintha még mindig a családhoz tartozónak érezné magát...

...amikor meg az anyós, pedig olyan, mintha még családtagnak tekintené...


Ezért zavar engem, mint "új" feleséget...

Túlreagálom vagy kicsit igazam van?



2016. jan. 31. 15:20
 1/10 anonim ***** válasza:
61%
Nagyon ritkán szoktam a volt anyósommal beszélgetni telefonon, de személyes találkozás utoljára olyan 5 éve volt, amikor a fiam nála volt, és szólt, hogy menjünk le, mert pakolt nekünk húst, kolbászt stb. Telefonon azért beszélgetünk. Az új menyecskét nem zavarja, mert normális, én is az vagyok, így nincs sértődés. Vele is szoktam beszélgetni..
2016. jan. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
38%
Teljesen igazad van szerintem!!!Az a múlt,lezárták már egyszer.Szerintem neked van igazad,sajnos én is hasonló helyzetben voltam az anyósom engem nem akart elfogadni,csak az előző hölgyet,nálunk ez egy kirándulás alkalmával oldódott meg,amikoris kényszerből beszélgetnünk kellett,majd rájöttünk mindketten,hogy kedveljük a másikat.Próbálj meg te is valami hasonlót! :)
2016. jan. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Van közös gyerek?

Én jóban vagyok az ex-anyósommal. Heti 1x ő megy a gyerekekért oviba/iskolába (ez már a válás előtt így volt) és amikor hozza őket haza, akkor szoktunk beszélgetni.

Ő pedagógus, emiatt a véleményét is ki szoktam kérni az iskolás gyerkőc dolgaival kapcsolatban. És nyáron sokat vannak nála a gyerekek, akkor szintén találkozunk.


Az exemről és az új barátnőjéről nem beszélünk. Annyit tudok, hogy anyósom nem kedveli, de ennek vallási okai vannak. A férjem vele csalt, az új nő házas a mai napig, ez anyósomnak nagyon ellenszenves.

2016. jan. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
44%
Engem is zavart, amikor láttam, hogy az ex még tartja a kapcsolatot az anyóssal és kommentelnek egymásnak fb-on. A párom azt mondja, ez az ő dolguk, nem mondhatom meg felnőtt embereknek, hogy kivel barátkozzanak. Aztán beszéltem a párom anyukájával és elomdtam, hogy így másodrendűnek érzem magam és nem esik jól stb. Aranyos volt, azt mondta, hogy nem szakíthatja meg a kapcsolatot az unokája anyukájával, de emiatt ne érezzem magam rosszul, ő már a múlt és neki és a fiának én vagyok az elsőszámú stb. Ha az anyósod és a férjed exe értelmes emberek, nem ellenségeskednek, és az ex tényleg nem akar már semmit a párodtól, akkor nem érdemes balhézni miatta. Persze a legjobb ha nem vagy szem és fültanúja az egésznek. Akkor könyebb szarni rá. Idén egyébként is megfogadtam, hogy nem fog érdekelni, mert csak is arra fogok koncentrálni, hogy szebb, bölcsebb, képzettebb és sikeresebb legyek, mint most vagyok. Rengeteg célt tűztem ki, és ezeket mind el akarom érni, úgyhogy nem fogom magamat másokhoz hasonlítgatni és nem fogok fennakadni ilyen apróságokon, hogy anyóskm kivel bratyizik. A férjemnek én vagyok a jobb:)
2016. jan. 31. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%

Édesanyám tartja a kapcsolatot az "ex-anyósékkal", és az "ex-sógornőékkel" és a gyerekekkel :)


Nincs szerintem igazad.


Nálunk elváltak a szüleim, édesapámnak új barátnője van, elfogadta a család, én is bírom, semmi gond vele.


De neki nincs köze ahhoz, hogy az édesanyám jóban van-e édesapám családjával vagy sem. X évig a család része volt, befogadták. Ha a nagymamám, nagynéném, unokatestvéreim örömmel, szívesen látják, hívják, nyilván nem mond nemet rá az új barátnő miatt.


Pont nemrég mondta az unokanővérem, hogy mondhat bárki amit akar, neki édesanyám is ugyanúgy a nagynénje, ahogy édesapám a nagybátyja. Mert ha így nőtt fel, az úgy is marad. A család része. És szerintem ha jó volt a viszony, akkor ez teljesen normális dolog!

2016. jan. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%
Ha van unoka, akkor természetes, hogy továbbra is a családhoz tartoznak.
2016. jan. 31. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%

Ha van gyerek, akkor egyértelmű, hogy tartják a kapcsolatot.


Nekünk nem volt gyerek, de valamilyen szinten tartjuk a kapcsolatot. Ha véletlenül összefutunk (egy kerületben lakunk), akkor beszélgetünk kicsit, és néha FB-én is. Szülinap, névnap, pár szó, ilyesmi.



".amikor meg az anyós, pedig olyan, mintha még családtagnak tekintené."


lehet, kedvelte emberileg. Mi ezzel a gond?

2016. jan. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
78%
több mint 10 éve szétmentünk a férjemmel van egy közös lányunk és igen tartom a kapcsolatot az exanyósékkal is, nagyon szeretem őket, hetente beszélünk telefonon (300km-re laknak) jelenlegi férjem is volt már náluk együtt vittük nyaralni a lányomat hozzájuk, őt is úgy fogadták mintha családtag lenne, sőt a mostani férjemmel közös gyermekünk még ajándékot is kapott tőlük Karácsonyra :) azért mert a fiúkkal nem sikerült a házasságunk nem gondolom, hogy a válás után szóba sem kéne állnom olyan emberekkel, akik 7 évig a családom voltak és megszerettük egymást...
2016. febr. 1. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én nem váltam el, úgyhogy személyes tapasztalatom nincs, csak barátoké. Ők kölcsönösen csak temetéseken/esküvőkön találkoznak a volt anyósaikkal, apósaikkal, egyébként nem keresik egymás társaságát. Ha ilyen alkalmakkor találkoznak, akkor illedelmesen köszönnek egymásnak, és kész. De egyébként az egykori házaspár két tagja egymással azért jóval gyakrabban beszél, ők jóban vannak, pedig mindkettőnek van új kapcsolata, és a gyerekeik is nagyok már. De nincsenek rosszban, 1-2 havonta biztosan beszélnek egymással, sőt, a felnőtt gyerekeikkel is szoktak közös programot szervezni időnként.
2016. febr. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
42%

A férjemet a volt felesége (nincs gyerekük) megcsalta és évekig verte át, a férjem akart elválni, amikor erre rájött. Ez 3 éve volt, a férjem és a volt felesége nem kommunikálnak.


Anyósom (70 éves) a mai napig néha a volt feleség nevén szólít engem és lájkolja a lány képeit, kommenteli, hogy milyen szép. Nem érzi, hogy ez gondot jelent, úgy gondolja, hogy mindenkivel jóban kell lennie, akár egyoldalúan is.


Én ezen csak nevetek, hiszen a volt felesége semmibe se nézte a férjem családját, utált hozzájuk menni, most meg az anyósom tövig...:)) Magát járatja le mindenki előtt.:)


28N

2016. febr. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!