Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nektek anyósék bejelentik...

Nektek anyósék bejelentik előre, hogy mennek hozzátok? Vagy csak meglepetésszerűen (mint a villámcsapás) betoppannak hétvégente?

Figyelt kérdés

Már számtalan alkalommal volt az (többek között ezen a hétvégén is) hogy anyósék a semmiből megjelennek szombat délelőtt, és letáboroznak nálunk vasárnap délutánig.

Én ezen úgy összevesztem most a barátnőmmel....

Ugyanis az a helyzet, hogy szerinte ez tök normális dolog, hogy a szülei eljönnek meglátogatni a lányukat minden bejelentés nélkül, és ide cuccolnak egy egész hétvégére.

Direkt szándékosan minden alkalommal bepiálnak (nem részegségig, de pont annyira hogy ne tudjon se anyós, se após kocsiba ülni az alkohol miatt) és akkor természetesen "kénytelenek" itt aludni.

Nekem ebből már nagyon elegem van, megmondtam a barátnőmnek hogy ide soha többet ne jöjjenek anyósék váratlanul, mert szerintem nagyon taplóság az ilyen.

Egész héten semmire nincs időm a munka miatt, hétvégére szervezem sorrendben a legfontosabb teendőket, de most se tudtam semmit csinálni mert a kedves vendégek tettek róla.

Most komolyan, ugye hogy taplóság és tapintatlanság az ilyen, hogy egyeztetés nélkül betoppannak és letelepednek már sokadik alkalommal egész hétvégékre?

Arról nem is beszélve, hogy kieszik az egész hűtőt, meg felélnek mindent...komolyan...

Esküszöm nem sajnálom tőlük, de idejönnek egy nagy szatyor semmivel, ránk telepednek, beleszólnak mindenbe, és bónuszként eddig soha nem lehetett tudni mikor jön ez az "áldás".

Nem akarok bunkó lenni, de ha a barátnőm nem szól nekik hogy egyeztessenek mielőtt jönnek, én komolyan nem tudom mit csináljak...

Ha elzavarom őket, akkor nyilván én leszek a köcsög.

Ti mit tennétek ebben a helyzetben?



#élősködő #anyós #vérszívás #megtelepedő #rád telepszik #szipolyoz
2016. febr. 3. 19:53
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
86%

Egy rövid látogatás esetleg elképzelhető bejelentés nélkül (de azért az is necces, mert lehet más programja a meglátogatottnak), de két napra menni megbeszélés nélkül abszolút elfogadhatatlan.

Mit tennék? Egyrészt megbeszélném a párommal, hogy ez nem mehet tovább így, másrészt legközelebb simán elmennék otthonról. A szüleivel a párodnak kellene beszélni, de persze, ha ő ezt természetesnek tartja, akkor nehéz dolgod van. Mielőtt "elzavarod " őket, meg kell próbálni velük megértetni, hogy ez miért nem jó (ezért mennék el otthonról először)

2016. febr. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
73%

Az én anyósom azt szeretné, ha hozzájuk költöznénk, hogy az milyen jó már, ha neki nincs cukra és felszól az emeletre. Húzunk egy falat, csinálunk külön bejáratot. Á köszönöm nem :))

Az én anyósomék is ilyen meglepetés-alkalmakkor jelennek meg mindenütt. Vagyis főleg a szüleimnél. Hoznak egy rakás mindent, de attól bejelentés nélkül kellemetlen a szüleimnek is.

2016. febr. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
33%
Ez nyilvan kamu, ilyen nincs. A _masodik_ eset utan kozoltem volna a leanyzoval, hofegy ha egyutt lakunk, akkor egyutt lakunk, nem apukaval-anyukaval hetvegezunk. Mellesleg valoszinuleg ok is ertettek volna a 'szobol', ha a varatlan latogatas kozben te kozolted volna, hogy bocs, de csak most van idod ezt vagy azt csinalni, es szo nelkul nekiallsz mondjuk falat festeni vagy tetot javitani, hatha eszreveszik magukat, hogy utban vannak.
2016. febr. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
68%

Én is elgondolkodtam, hogy ez most tényleg komoly kérdés-e, de tegyük fel, hogy igen.

szerintem ISZONYATOS bunkóság beállítani hívatlanul bárhova, amihez nagyon extrém és komoly indok kell.

Hozzánk senki sem szokott jönni előzetes bejelentés nélkül. Ha mégis megtenné, akkor azonnal megmondanám neki, hogy ilyennel máskor ne is próbálkozzon.

Szerencsére a férjem szülei és az enyémek sem ilyenek.

2016. febr. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
37%

Enyemek bejelentik, de sztem ök rosszabbak. De nem uj, h anyosok mindenhol csak feladatot adnak...

En a következöket tennem: Legjobb lenne tisztazni velük, h jelezzek elöre, ha jönnek, mert mi van, ha eppen sz.xhetveget terveztetek? :D Mivel ferjed szülei, az ö feladata lenne ezt velük lebeszelni, tehat erröl megprobalnam meggyözni a ferjem.

Ha megis odajönnek: Miert ne segitenenek az altalad tervezett feladatokat megoldani?! Ha mar jöttek, megkernem par dologban segitsenek, föleg gyerekekkel jatszani, de ha nagyon semmi teendöd sincs, csinalj kiskertet es segitsenek ott, ilyenkor padlast ramolni vagy barmi... (En nem tudom, de nalunk mindig van vmi teendö, biztos talalsz vmit.) Alkoholt nem tartanek otthon, malnaszörppel kinalnam öket. Ha pedig hoznak magukkal, akkor otthagynam öket, hadd iszogassanak, elkernem a lakaskulcsukat es naluk pihennek vagy kirandulnek...stb, ahogy jol erzem magam. Vagy nem foglalkoznek velük es csinalnam a feladataimat.

2016. febr. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Barátnőm "ezt hozta otthonról", az ő családjában-rokonságában ez a megszokott, nem szokták előre bejelenteni az alkalmakat, mikor szándékoznak látogatóba jönni.

Nem akarom szidni, de vidékiek, elég mély vidékiek és lehet arrafelé megszokott az ilyen, én nem ebben nőttem fel.

Barátnőm meg igen, ő gyerek kora óta ebben élt, szóval számára megszokott a szituáció.

Ezt csak azért írtam le, hogy értsétek miért nem teszi szóvá nekik az ilyen bejelentés nélküli látogatásokat.

Amúgy ha megjelennének szombat délelőtt, és délután könnyes búcsúval távoznának, akkor még azt mondom ez belefér.

De ugye szándékosan alkoholt isznak (egy üveg házi bort mindig hoznak magukkal, amit kb. ők is isznak meg) és akkor mint írtam kénytelenek itt maradni.

Engem ez dühít.

Egyébként nem mindig szoktam vigyorogni nekik egész nap, csinálom a dolgom, csak akkor is kerülgetni kell őket, nem tudok egy szál bokszerben mászkálni, egy egészségeset szarni...szóval értitek.

Meg had döntsem már el a hétvégémen mit csinálok a saját házamban, ne máshoz kellejen alkalmazkodnom.

Itt két lehetőség van:

1. vagy megértetem a barátnőmmel hogy én ezt így nem tűröm el tovább, és ha nem tetszik neki akkor...nem tudom mi lesz.

2. mikor jönnek anyósék akkor nem engedem be őket.

Másfél éve vagyunk együtt, és kb 5 hónapja költözött hozzám a barátnőm, szóval elég friss dolog ez az egész.

2016. febr. 3. 20:28
 7/26 A kérdező kommentje:

Kedves 5. olvasd el még egyszer a kérdést.

Én vagyok a férfi, és nincsenek gyerekeink.

A kérdés meg nem kitaláció...bárcsak az lenne...

2016. febr. 3. 20:32
 8/26 anonim válasza:
8%
Nem.
2016. febr. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
71%

utazzatok el a hétvégére, anélkül,hogy szólnátok. nem is muszáj messzire, csak ne legyetek otthon. akár menjetek el a fürdőbe,hogy ne is tudjanak elérni telefonon.

ha jó párszor előfordulna,hogy kiutaznak hozzátok, de nem vagytok otthon, akkor előbb utóbb megtanulnák,hogy odacsörögnek azelőtt,hogy szeretnének menni.

ez az egyik ötletem. a másik az,hogy anyósodékkal beszéld ezt meg.mármint,hogy szóljanak előre,hogyha akarnak jönni. + ne kínálgasd őket alkohollal, mondjad,hogy nem sajnálod, de nem tudnak akkor hazavezetni, legalább az egyikük ne igyon. így legalább csak az egyik nap lennének ott.

amúgy teljesen jogos a kérésed. hétközben dolgoztok , de hétvégén se tudtok igazán pihenni, mert vendég van.

ha nem hat a megbeszélés, akkor folyamodj azokhoz az apró trükkökhöz amiket írtam.

2016. febr. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
71%

Nálunk minden rokon, ismerős, barát bejelenti magát.


Mi a faxnak az a sok okostelefon, ha nem képesek odaszólni, és kellemetlen helyzetbe hozzák magukat és a fogadókat is????

2016. febr. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!