Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nektek anyósék bejelentik...

Nektek anyósék bejelentik előre, hogy mennek hozzátok? Vagy csak meglepetésszerűen (mint a villámcsapás) betoppannak hétvégente?

Figyelt kérdés

Már számtalan alkalommal volt az (többek között ezen a hétvégén is) hogy anyósék a semmiből megjelennek szombat délelőtt, és letáboroznak nálunk vasárnap délutánig.

Én ezen úgy összevesztem most a barátnőmmel....

Ugyanis az a helyzet, hogy szerinte ez tök normális dolog, hogy a szülei eljönnek meglátogatni a lányukat minden bejelentés nélkül, és ide cuccolnak egy egész hétvégére.

Direkt szándékosan minden alkalommal bepiálnak (nem részegségig, de pont annyira hogy ne tudjon se anyós, se após kocsiba ülni az alkohol miatt) és akkor természetesen "kénytelenek" itt aludni.

Nekem ebből már nagyon elegem van, megmondtam a barátnőmnek hogy ide soha többet ne jöjjenek anyósék váratlanul, mert szerintem nagyon taplóság az ilyen.

Egész héten semmire nincs időm a munka miatt, hétvégére szervezem sorrendben a legfontosabb teendőket, de most se tudtam semmit csinálni mert a kedves vendégek tettek róla.

Most komolyan, ugye hogy taplóság és tapintatlanság az ilyen, hogy egyeztetés nélkül betoppannak és letelepednek már sokadik alkalommal egész hétvégékre?

Arról nem is beszélve, hogy kieszik az egész hűtőt, meg felélnek mindent...komolyan...

Esküszöm nem sajnálom tőlük, de idejönnek egy nagy szatyor semmivel, ránk telepednek, beleszólnak mindenbe, és bónuszként eddig soha nem lehetett tudni mikor jön ez az "áldás".

Nem akarok bunkó lenni, de ha a barátnőm nem szól nekik hogy egyeztessenek mielőtt jönnek, én komolyan nem tudom mit csináljak...

Ha elzavarom őket, akkor nyilván én leszek a köcsög.

Ti mit tennétek ebben a helyzetben?



#élősködő #anyós #vérszívás #megtelepedő #rád telepszik #szipolyoz
2016. febr. 3. 19:53
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
63%

O, bocsanat, elkerülte figyelmemet... hat ez meglepett. En is egy eldugott falubol szarmazom, de ott is van ma mar telefon, tovabba akik között jo kommunikacio van, azok kepesek ilyesmit megbeszelni, ezert erthetetlen, h ez miert kerdes. Es hiaba irod az indokokat, akkor is a baratnöd szülei, es neki kell, h legyen velük olyan kapcsolata, h ezt meg tudja velük beszelni. Mashogy jön le nekik, ha ö beszeli meg, mintha te, az "idegen", mert nem tudod ugy mondani, h jo maradj a szemükben. Ha mindenhogy rad marad, akkor ha szolok vmit, biztosra mennek, mert ez tuti hatasos: szexi boxeralsoban, belött hajjal, parfüm, miegymas nyitnek ajtot. Köhögesek közepette, zavart arccal közölnem, h mint mindig, nagyon örülünk a latogatasuknak, de mara valami mast terveztünk, miközben zavartan a meztelen testemre lefele nezegetnek... Ebböl csak kapcsolnak?! A hozott bort megköszönnem es levinnem azonnal a pincebe, malnaszörp.

5.

2016. febr. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
98%
Nekem a tősgyökeres pesti unokatesóim ilyenek. Beállítanak szombat délben családostól, hogy nálunk hétvégéznek vidéken, majd vasárnap délután hazamennek. Szerintük a kaja nem gond, nálunk van kert is, jószág is, az a plusz négy fő meg se kottyan. Hiába kértem, hogy beszéljük meg előtte, egyikük se szólt, csak beállítottak. Aztán egyszer megmondtam az egyiküknek, hogy fordulhatnak is vissza, mert épp indulunk a sógoromékhoz. Azóta is tart a harag, egyikük se jön. Egymáshoz ugyanúgy járnak bejelentés nélkül, nekik ez természetes. Érdekes, hogy a szabolcsi rokonaink mindig tudnak egyeztetni mielőtt jönnek, pedig nekik harmadannyi az út hozzánk, mint a pestieknek.
2016. febr. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
97%
Na 12-es, ne fogadjátok őket. Ész megáll, milyen parasztok vannak. Én ugyan pesti vagyok, de ez nem város függő, számomra elképzelhetetlen, hogy megbeszélés nélkül menjek valahova, és viszont is elvárom. Kivétel a vészhelyzet.
2016. febr. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
96%
Ó, csak most tűnt fel, hogy pestiként parasztoztam a pesti parasztokat. Sok ilyen van, de nem mindenki, és nem lakhelyfüggő.
2016. febr. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
68%

Mi a vőlegényemmel fél éve élünk együtt, a szüleim és a párom szülei is ugyanabban a faluban élnek, mint mi.

Az én szüleim mindig felhívnak, hogy otthon vagyunk/vagyok-e ha épp jönnének vendégségbe, de akkor is, ha csak beugranak 5 percre valamiért.

A párom szülei az 5 perces látogatásoknál (pl csak behoznak valamit) nem szoktak szólni, de nem zavar, ha nem látják, hogy nem nyit senki ajtót, hát hazamennek. Ha meg dolgom is van otthon, 5 percet tudok szakítani rájuk.

Párom nenája azonban már más tészta... Ő is bejelentkezés nélkül szokott meglátogatni minket, beül kávéra, és sűrűn-sűrűn 3-4 órát is ott van, miközben mi nem épp érünk rá. (Ő is egy faluba lakik velünk)


Minket már ez is zavar néha, a 3-4 óra, szóval teljesen megértem, hogy kiborulsz, ha egy egész hétvégére letanyáznak nálatok.


Először a pároddal beszéld meg a helyzetet, utána szépen, burkoltan közölni kell anyósjelöltékkel, hogy először csörgessenek fel benneteket.

2016. febr. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
83%

Az én rokoni, baráti körömben sincs senki aki váratlanul beállít, még ha csak 10 percre is jön ide hozzánk, nemhogy egész hétvégére. Volt már olyan, hogy a férjem öccse váratlanul betoppant hozzánk amikor frissen műtötten kijöttem a kórházból, és menni is alig tudtam, na de ő a csengőt se használta (napközben nyitva szokott lenni a kiskapu) csak jött befelé a házba mint a tank, és a bejárati ajtóban kopogott már és persze nyitott is rá, hátha nyitva van alapon. Még jó, hogy azért zárjuk az ajtókat, mert nem kis megeleptés lett volna ha pl bugyiba heverészek a nappaliba. :D

Na de visszatérve a kérdésre, én akkor is telefonálok előtte minimum fél órával ha valakihez csak felugrok mert arra lesz dolgom. Kellemetlen tud lenni ha éppen kupi van, vagy éppen nincs az ember olyan állapotban, hogy vendéget fogadjon. Szerintem mondd meg a barátnődnek, hogyha nem képes megmondani a szüleinek, hogy nem illik így MEGHÍVÁS NÉLKÜL odaállítani máshoz egy egész hétvégére, akkor legközelebb nem fogod beengedni őket. Írtad, hogy a barátnőd költözött hozzád,tehát feltételezem, hogy tiéd a ház/lakás, így igen is jogod van eldönteni, hogy kit engedsz be. (Legyenek azok akár a párod szülei.) Ha meg a barátnőd nem bírja ki, hogy ne legyenek ott hétvégén, akkor mondd meg neki, hogy látogassa meg őket ő ha ennyire szeretné. Nagyon pofátlanok, na meg no comment, hogy visznek bónuszba magukkal egy üveg házi bort amit bevedelnek míg ott vannak. Gyönyörűek mondhatom..

2016. febr. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
43%

Ha látják,hogy senki nem nyit ajtót*


Bocsánat:-)

2016. febr. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
87%

Én anyósomék is jöttek feszt bejelentés nélkül. Mondván, egy család vagyunk, mi is mehetünk hozzájuk amikor csak akarunk! Ebben annyi igazuk van, hogy ha délben becsöngetek hozzájuk, leteremtenek, hogy minek a csengő, miért nem jöttem beljebb! De este 6-kor képesek lefeküdni, és nagyon rondán néznek, ha utána szeretnénk menni hozzájuk valamiért. Ők bezzeg sosem értették, miért zavar minket, hogy ők reggel 7-kor ránktörnek, amikor még alszunk....

Na de mindegy, a lényeg az, hogy hosszú évek kitartó munkájával értük el, hogy már nem jönnek. De engem erősen támogatott ebben a férjem is, nem nekem kellett őket elzavarnom, hanem lerendezte ő a szüleivel. Vagy 30x... -_- Értesd meg a barátnőddel valahogy, hogy ez neked nagyon nem jó így, remélhetőleg szeret annyira, hogy megértsen.

2016. febr. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
80%

Ugye, már te is érzed, hogy nem fog tartós lenni ez a kapcsolat?

Az ilyesmi történésekért hasznos nagyon is az együtt élés. Sok minden csak lakva derül ki a másikról. Aztán lehet dönteni, hajlandó-e valamelyik alakítani magán,a szokásain, stb, vagy sem.

2016. febr. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
77%

Ja, éppen hajat festek, munkahelyi dolgom van otthon, vagy csak éppen szexire pasikra maszturbálok. Kinek mi köze hozzá? Miért nekem kell mentegetőzni?


Basszus, 21 század, használják már azt a kibaxott telefonjaikat, mielőtt ode eszi őket e fene!!!!

2016. febr. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!