Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek is gyereknek...

Szerintetek is gyereknek kezeli a páromat az anyja?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!

Bár még nem anyós, csak "anyósjelölt" a hölgy, de ezt a kategóriát találtam a legnormálisabbnak.

Az a helyzet, hogy véleményem szerint a barátomat az anyja úgy kezeli, mintha egy kisgyerek lenne, közben meg 23 éves. Még otthon lakik ő is, én is, de őszre tervezzük a lakásvásárlást.

Folyamatosan ellenőrizgeti, és nem tudom, hogy ez csak nekem furcsa, mert velem 19 évesen nem csinálnak ilyet a szüleim, vagy az én családom a furi. Mesélek pár példát...

- Párom indul dolgozni, általában az anyja pakol neki kaját a munkára, de ha épp nincs otthon, akkor a párom is semmi gond nélkül pakol. Anyósjelölt ahogy hazaér, dob el mindent, átnézi, hogy mit tett a fia enni, megkérdezi, hogy "csak ennyit viszel?", párom mondja "igen,mert sose szoktam nagyon éhes lenni, minek vigyek többet, ha úgy se eszem meg". Erre az anyja nem szól semmit, aztán ahogy elfordul a barátom, az anyja még bepakol neki 2-3 féle kaját.

- Párom a fizetését úgymond biztos helyen tartja a szobájában, az anyja áttúrta a szobát, hogy megkeresse, hogy hová teszi, és a hónap közepe felé, amikor a párom nincs otthon, ő szépen előveszi a pénzt és megszámolja, hogy mennyi van még, mire költötte el. ( Itt hozzá kell tennem, hogy egyáltalán nem pazarolja a pénzt, mindig csak legszükségesebb dolgokat veszi meg magának, szóval nem jogos az utánaszámolgatás)

- Ha reggel 6-ra megy a párom dolgozni, ő szépen beállítja magának a telefonon az órát, hogy időben felkeljen, de az anyja megy mindig külön kelteni, jóval az ébresztőóra előtt. (Mintha magától nem kelne fel)

- Ha nálam alszik a párom és szintén délelőttös, akkor is ugyanez a sztori, ébresztő beállítva, anyósjelölt azért csörgeti hajnalban, hogy mostmár kelés. (Valamelyik nap indultunk tőlük hozzánk, és akkor is mondta az anyja, hogy "jólvan, majd csörgetlek reggel,hogy keljél. 23 éves könyörgöm... )

- Egyetlen egyszer előfordult, hogy párom 10 perccel tovább aludt, nem reagált a csörgetésre és az anyukája eljött hozzánk biciklivel, hogy majd ő felkel.

- A húga egyébként most tölti a 18-at, beteg volt valamelyik nap, anyósjelölt felhívta a gyerekorvost, bejelentette. Oké. Mentek az orvoshoz és anyuka,apuka bent csücsült a 18 éves lánnyal a gyerekorvosnál. Számomra ez annyira furcsa volt, hogy közrefogva, mint valami kisgyereket ültek az orvosnál.

- A barátomnak az anyja a levest is kiszedi mindig, a szendvicset megkeni, tényleg mintha kisgyerek lenne.


És nekem az a durva, hogy semmire nem ad okot a párom. Felelősségteljes és komoly. Már ő is mondta az anyjának, hogy nem kell így babusgatni, de nem érti meg.


Nektek ez nem túl sok? Vagy csak én nevelkedtem másként?



2016. febr. 4. 13:51
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
hogy majd ő felkelti* Bocsi:)
2016. febr. 4. 13:55
 2/29 Regáti válasza:
52%
Kicsit durva! De az én anyósom sem külömb pedig a párom 43 éves és be kell számoljon neki!
2016. febr. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
96%

ha a párodat annyira zavarná ez a helyzet, akkor helyretenné a mamát. meg kivenné a kezéből a kést, ha elkezdi neki vajazni a kenyeret, szedne magának levest stb... szóval simán kiállhatna maga mellett, de ezek szerint még sem teszi. a pénzt is akkor tegye bankba, meg szóljon rá az anyjára, hogy ne kutassa át a szobáját emiatt.

de ahogy látom nem csinál semmit a párod. én nem vagyok biztos benne,hogy ilyen hozzállású pasival lakást vennék közösen. vagy ha igen, akkor jó messze anyóstól. de szerintem így se lenne nyugtotok, akkor zaklatna telefonon (párod meg nem szólna semmit).

2016. febr. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Azért ebben a szituban a párod is ludas, tudod mikor hagynám szó nélkül, hogy anyám kutat a pénzem után, meg korábban keltsen az ébresztőnél mint egy kisgyereket....
2016. febr. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
96%
Még mielőtt lakást vennétek, költözzetek pár hónapra albérletbe hogy kiderüljön, rendeződnek-e ezek a dolgok.
2016. febr. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

Itt, a párod tehet ellene. Kérdés, mi lesz, ha össze költöztök? Oda költözik, tuti el legyen látva a párod??

Különben, nálam is ez lett volna, ha hagyom. Volt darabig durcáskodás, de végül anyu megértette, hogy felnőttem:)

2016. febr. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
93%

tisztán látszik hogy a nő nem százas.

amiket leírtál az nagyon távol áll egy egészséges anya-fia kapcsolattól, nem is érdemes kifejteni miért, hisz a tények magukért beszélnek.

az viszont igaz, hogy ez a srác csöppet sem veszi zokon amit az anyja csinál (feltúrja a dugi pénzét és számolgatja.....wtf??) én egy ilyen után már lakatott tettem volna a szobám ajtajára, de minimum egy heveder zárat.

szerintem nagyon gáz a srác, hogy szó nélkül hagyja ezt az egészet.

én férfiként mondom, hogy ez egyáltalán nem egészséges dolog.

2016. febr. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
88%

Juj anyósjelölted borzalmas! Már bocsánat az őszinteségemért, de nagyot lestem a történeteiden, durva hogy van ilyen ember...

Anyósjelölt nem akarja elfogadni hogy a gyerekei felnőttek, rengeteg ilyen kétségbeesett nő van... Én barátom 28 éves és még mindig anyáskodna felette, csak szerencsére tavaly barátom jól lecseszte és az túlzás hogy értett a szóból, inkább visszafogja magát, de nekünk ez már jó. :D


Kérdésedre a válaszom: nem hinném, hogy ez csak neked túl sok, ez így nem normális, ahogyan anyósjelölted viselkedik. Barátodnak érdemes lenne elég komolyan beszélgetnie vele erről... (meg szerintem a húgának is, ha valóban zavarja ez a helyzet)

2016. febr. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Ha például apósjelöltem dolgozik éjszaka, akkor a lány és az anyósjelöltem együtt alszanak.


Mint írtam, a párom is mindig mondja neki, hogy hagyja békén, nem is hülye meg nem is gyerek, folyton rászól,de úgylátszik szép szóból nem ért.


Nem akartam kifejteni, de a különköltözésnek is jó sok köze van ehhez :-)

2016. febr. 4. 14:42
 10/29 anonim ***** válasza:
80%

Igen, gyereknek kezeli.

A felsoroltak közül van, amit nem látok problémásnak, de van, amit igen.


Leginkább azt érzem problémának, hogy a fia pénzét megszámolja. Azt nem értem, mit jelent, hogy "mire költötte el". Arra utána az anyja rákérdez? Vagy csak kalkulál magában, hogy mire mehetett el? Vagy a párod olyan precíz, hogy felírja egy füzetbe, mikor, mire, mennyit költött, és azt nézi meg az anyja?

Az ébresztés szintén gáz. Annak lenne értelme, hogy ha mondjuk tudja, hogy 5-kor kéne kelnie a fiának, akkor ha negyed hatkor még nem jön ki a szobájából, akkor bekopog, hogy nem aludt-e el. Az, hogy rácsörög, mikor nálatok alszik, kifejezetten pofátlanság.

Az, hogy a húgát így viszik orvoshoz, az szintén túlzás. Abban még lenne valami, hogy egyik szülője elkíséri, ha éppen ráér (pláne, ha mondjuk szédeleg a magas láztól), de bemenni vele együtt megmosolyogtató. (Én egyébként azt hittem, ennyi idősen már felnőtt háziorvoshoz kell járni.)


Engem a pluszkaja pakolás idegesítene, de ha őt nem zavarja, ebből te ne csinálj gondot.

Az, hogy megkeni a kenyeret neki, az normális gondoskodás. Előfordult, hogy a feleségem munkanap reggel otthon volt, ébren volt és nem ment munkába. Ő is megcsinálta nekem a szendvicsemet, egyszerűen szeretetből. Az, hogy ő meri ki a fiának a levest, csupán megszokás kérdése (vagy félti az abroszt :DDDD).


Hogy viseli pl. a pénze megszámolását a barátod? Nem lesz mérges az anyjára?

Hogyan viselkedik anyuka a férjével? Ővele is ilyen gondoskodó-kontrolláló?


Mindenesetre, ha egy faluban fogtok lakni, akkor érdemes pároddal megbeszélned, hogy ha anyós nagyon bent akar élni a ti életetekben, akkor egységesen utasítsátok vissza.

2016. febr. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!