Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit mondjak a gyereknek, hogy...

Mit mondjak a gyereknek, hogy ne érezze azt, hogy az anyja nem szereti?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy a férjem előző házasságából van egy 7 éves fia. Válás után hozzá került a gyermek, én már egyedülálló apaként ismertem meg, 2 éves korától én is nevelem a fiút, ő anyának szólít, én fiamként szeretem. Fèrjemmel van egy három éves lányunk is. Az anya elvileg kéthetente jön látogatóba...de sajnos elég sokszor felülteti a gyereket. Ne értsetek félre, én teljesen megértem, rengeteg dolga van, egy nagyon erős, tiszteletreméltó, nagytudású nőnek tartom, rengeteg dolgot elért önerőből ami a karriert illeti, de anyának csapnivaló. Az együtt töltött időt meg leginkább pénzzel kompenzálja. Ha nem jön ajándékot küld nem csak a fiunknak, a lányunknak is. Jó vele a kapcsolatunk, de már mi sem bírjuk lelkileg. Az a kicsi ember alig várja, hogy jöjjön az anyukája, s hatalmas dühöt érzek amikor látom őt összetörni ahányszor csak nem jön el az anyja. Úgy érzi, hogy nem szereti őt az anyja. Mit lehet erre mondani? Félünk, hogy önmagát fogja hibáztatni, vagy esetleg megutálja az anyját. El kéne vinnünk gyermekpszichológushoz? Már az iskolában is feltűnt a tanító néninek, hogy ilyenkor 3-4 napra megváltozik a gyerek, mintha depressziós lenne.

2015. szept. 11. 01:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj emg beszélni a srác anyjával higgadtan, ésszerűen. Próbálj meg a lelkére hatni.
2015. szept. 11. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Az anya tisztában van vele, hogy ez rossz, de úgy gondolja ideiglenes. Igazából azután lendült fel a vállalkozása, hogy megszületett a kicsi. Kiterjesztette a vállalkozást külföldre, azóta folyamatosan utazik, ingázik. Ezért is váltak el, mert fontosabb volt neki a munka, mint az, hogy együtt töltse a családjával a karácsonyt. Most viszont azt mondja, ideiglenes ez az időszak, nemsokára hátra dőlhet, s akkor több idő jut a gyerekre. A férjem szerint azonban nyughatatlan, s majd mindig új és új országba akar majd terjeszkedni, bár én bízom benne, hogy ha ezt ígérte, akkor kicsit félrerakja majd a munkát a gyerek érdekében.
2015. szept. 11. 02:32
 3/18 A kérdező kommentje:
Csak sajnos az, hogy ez mikor fog bekövetkezni, teljesen bizonytalan...nemtudom mi lesz addig :(
2015. szept. 11. 02:33
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Ezt mondjátok el e gyereknek, anya dolgozik, nagyon sokat, de szeret téged és amikor tud jön. És ne várjátok kéthetente, ha jön jön ha nem nem, de ne legyen ez a kisfiúnak megígérve.
2015. szept. 11. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
33%

Én nem tudom megérteni ezt a nőt. Talán nem is akarom. De azért meglehet neki is mondani, hogy ha már ennyire melózik, akkor tudhatná, hogy az adott szó mit jelent akár egy üzlet megkötésébe, hát még egy kisgyereknek. Ő is volt gyerek. Felelőtlenül ígérgetni az mindenkinek megy az nem kerül semmibe, de az ígéretet betartani, az kevésnek.

A gyereknek ezt nem fogod tudni megmagyarázni, mert a kisgyerek még tiszta, még hisz a neki adott szóban.


Nincs az a munka, nincs az a siker ami megérné ezt mint amit ő tesz. Nincs.

A nőci mire hátra fog dőlni, addigra elveszti a gyerekét. De nem csak ő, hanem ti is, mert ki fog égni a gyerek, és egy depressziós sérült kamasz lesz, aki úgy kezdi az életét, hogy soha senkinek nem fogja elhinni a szavát, és mindenki mögött csak a becsapást fogja keresni.

Megér ennyit az üzlet? Nekem nem érne meg.

2015. szept. 11. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

1. Az az idö sosem fog eljönni, amikor az anyának LESZ ideje a gyerekre, mindig a munkája lesz a fontosabb.


2. A gyereknek mondjátok meg, hogy az anyának nagyon sok munkája van, és ezért nem tudja elöre, mikor van szabadidieje.


3. Az anyával beszéljétek meg, hogy amikor el tudja vinni a gyereket, akkor szóljon oda elötte egy órával, a gyerek ne várja fölöslegesen.


4. A gyereknek nem az a legrosszabb, hogy az anyával nem találkozik, hanem hogy hiába vár.

2015. szept. 11. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Én nem a gyerekkel beszélnék, hanem anyukával sokkal komolyabban az eddigieknél...
2015. szept. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
6-os válaszolóhoz csak annyit tennék hozzá, hogy nektek azért szóljon előtte 1-2 nappal mikor tud menni, hogy akkorra ne tervezzetek kirándulást vagy bármit, de igen utána 1 órával az érkezése előtt megint telefonáljon hogy jön és CSAK ekkor avatnám be a gyereket hogy jön az anyukája hozzá, mert igen a hiábavaló várakozás készíti ki a gyereket..
2015. szept. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

A gyerek érdekében azt próbálnám megebszélni az anyukájával, hogy ne ígérje meg fixen, hogy mikor jön, hanem csak veletek felnőttekkel egyeztessen és a kisfiúnak meglepetés legyen, hogy jön amikor tud.


A gyereknek meg én is azt mondanám, hogy anya nagyon szeret, sokat gondol rád és jön amikor tud jönni.


Igen, pszichológushoz is elvinném

2015. szept. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Amikor kisebb volt ennyire nem viselte meg a dolog, igaz akkor kevesebbszer fordult elő. Most már direkt úgy készülünk, hogy ha reggel nem jönne érte, akkor megyünk valamilyen programra, pl állatkertbe, moziba, strandra vagy kirándulni, hogy eltereljük a figyelmét. Eleinte bevált, de mostanában már azt mondja, inkább ne menjünk sehova :( Már azt is megkérdezte, hogy mit csináljon hogy az igazi anyukája is szeresse, meg sokszor kérdezgeti hogy ő jó gyerek-e :( nekem a szívem szakad meg, és a férjem is szenved.
2015. szept. 11. 11:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!