Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Másnál hol a határ?

Másnál hol a határ?

Figyelt kérdés

Nektek mit kellenne, hogy mondjon vagy tegyen anyósotok, hogy azt mondjátok, hogy " ennyi elèg volt! Megszakítom vele a kapcsolatot ( ès a születendő unokát is eltiltom tőle) ?

Hol a határ ahonnan már nincs tovább?



2016. febr. 15. 18:03
 1/10 anonim ***** válasza:
41%
Nálunk már rég atlepte azt a határt, de mivel együtt élünk, nem tudok mit tenni. ...
2016. febr. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
22%
Az unokát azért ne tiltsd el,mert a gyerekednek is ártassz vele. Minden gyereknek szüksége van a nagymama szeretetére!
2016. febr. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Nem tudom elképzelni, hogy ez előfordulhatna... valahogy, valamivel nagyon meg kell sértenie ahhoz, hogy megszakítsam vele a kapcsolatot, de az unokát akkor sem tiltanám tőle. Mondjuk, ha súlyos alkoholista lenne, vagy drogos, vagy ilyesmi, tehát úgy ítélném meg, hogy egyértelműen káros hatással lenne a gyermekemre, na akkor. De akkor a párom előbb tenné meg ezt a lépést, mint én. Tehát végeredményben - lehet, hogy hülyén hangzik, de - én semmilyen körülmények között nem tiltanám az unokájától.
2016. febr. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#1 Mivel lèpte át?

#2 Van másik nagymamája aki szeretni fogja.

#3 Örülök, hogy te ilyen erős akaratú vagy :)

2016. febr. 15. 19:33
 5/10 anonim ***** válasza:
86%
Nem kell örülni – nem azért írtam, hogy örömet okozzak -, de gúnyolódásra és ironizálásra sincs ám szükség. ;) Nem tudom, hol írtam olyasmit, hogy én milyen erős akaratú vagyok… eredeti szándékom szerint sehol. Szimplán válaszoltam a kérdésedre, végül levontam a logikus következtetést: mivel a párom nem egy töketlen barom (és nekem is volt eszem, hogy ne egy töketlen barmot válasszak a gyermekem apjának), ezért az általam vázolt szituációkban felismerné, hogy lépni kell, ill. azt is, hogy az ő dolga lenne lépni az ő édesanyjával szemben (ahogy az én anyukámat pedig az én feladatom „kezelni”). Ha szeretnéd, szívesen kifejtem a családi és egyéb emberi kapcsolatok dinamikájának tükrében kialakított egyéni, szubjektív véleményemet, hogy miért is gondolom így… de gyanítom, hogy Téged nem ez érdekel, és szerintem én is unnám. Sok sikert, kívánom, hogy rendbejöjjenek a dolgaitok, és a Párod segítségedre legyen ebben.
2016. febr. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%

5 ösnél a pont. Anyósomékkal megszakadt a kapcsolat, de azért, mert a férjem megszakította. Nem én tiltottam el őket az unokáktól, férjem mondta azt, hogy na elég volt. Ennyi és ne tovább. Én a saját családom rendezem, ő is rendezte a családját. Együtt meg rendezzük a közös életünk. :)


Amúgy nem egy dolog vitt el ide, hanem sok dolog összeadódva. Végülis annyi, hogy vannak emberek akikkel hacsak nem öngyilkos vagy mártírkodó típus az ember, nem tart kapcsolatot. És ez nem csak lelkileg, hanem fizikailag is így van. Azért a gyerekek élete fontos.

2016. febr. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

amivel átlépi nála ha elkezd ellenem magyarázni a férjemnek.

De mivel 1000km-re lakok töle hála az égnek ezért elég ha nem megyek haza és veszi a lapot de minden évben probálkozik. Ha már nem fogad el akkor hagyon bennünket élni. A Fia választott és ennyi.

2016. febr. 16. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Eldugdossa, kidobja a dolgaim, belenyul a taskamba, ha valamit megtiltok a gyereknek, már csak azert is megengedi, stb. Első voltam.
2016. febr. 16. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
69%

#5 nagyon igazad van, hogy az is fontos, eleve kit választasz. sajnos aki úgy vállal gyereket, hogy amúgy is a szakadék szélén a kapcsolat, a gyerek nem oldja meg a bajokat, sőt...

Nem elég ha én szeretek valakit, neki is én legyek az első, különben az egész egy moslék.

Más kérdés, ha valaki később van rákényszerítve, hogy az anyóssal együtt éljen.

2016. febr. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Van másik nagymamája aki szeretni fogja."


Amíg át nem lépi ő is az általad megállapított határt...

Vagy amíg meg nem hal.

Stb.


Ugyanúgy nem fogja őt szeretni. Mindenki másképp szereti. Igaza van annak, aki szerint a gyerekkel is kitolnál.

2017. júl. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!