Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A szülők, vagy mi nem tudjuk,...

A szülők, vagy mi nem tudjuk, hogy hol a határ?

Figyelt kérdés

Harmincas éveinkban járó házaspár vagyunk, egy konkrét esetről érdekelne a véleményetek, ami férjem szüleivel kapcsolatos. Tudom, hogy az előzmények és az ő kapcsolatrendszerük is fontos lenne a helyzet megítéléséhez, de ezt kifejteni most hosszú lenne. Ami fontos, hogy a férjem nem vált le a szüleitől a velem való kapcsolatáig, nem mondott nekik soha nemet, szerintem nem tisztelték a határait, mindent elvégeztek helyette, gyerek státuszban volt.


Tizen' éve ismertük egymást, barátok voltunk, amikor összejöttünk. Ő költözött hozzám, nekem önálló életem volt és gyermekeim az előző házasságomból. Vállaltunk közösen is babát, de sajnos kétszer elvetéltem, majd várandós lettem a kislányunkkal, aki egészségben Megszületett, hála Istennek! Nem volt egyszerű a terhesség, vérzések léptek fel, feküdnöm kellett az előzmények miatt is és terhességi cukorbeteg lettem. Ezekből a dolgokból csak annyit adtunk tudtára a családnak, amennyit muszáj volt, a helyzet súlyosságával nem teljesen voltak tisztában, ez tény. Volt, hogy napi háromszor rohantunk orvoshoz, ultrahangra azon aggódva, hogy él e még a babánk, lelkileg is nagyon megterhelő időszak volt.

Sajnos más problémák is adódtak, miközben én "feküdtem" és a férjem látta el a háztartást, gyerekeket és engem, kifogyott a kutunkból a víz. Mivel más megoldást nem találtunk, kb 2 hónapig nem volt vizünk, amikor történt ez az eset. A férjem családja még nem járt nálunk addig, mert először felújítás volt, aztán meg nem találtunk mindenkinek megfelelő időpontot, de apósom főleg, elég erőszakosan kérdezgette, h mikor jöhetnek, meg felhívta a férjemet, hogy akkor ők most arra gondoltak, hogy kijönnének, egy óra múlva hozzánk, de a férjem hárított, mert nem volt alkalmas. (ezeket egyébként csak utólag mesélte) A lényeg, hogy ezekben a víznélküli napokban egyszer csak felhívta, hogy itt van az utcánkban és be akar jönni. Már nem szólt előre, nem kérdezett, mert akkor elutasítjuk és ő már annyira kíváncsi.

Na most azt el lehet képzelni, hogy milyen szép rend van ott, ahol egy férfi takarít hónapok óta, ráadásul két hónapja nincs víz (természetesen mosakodáshoz és muszáj dolgokhoz hozott a közeli artézi kútról, de hát a felmosás az luxusnak számított pl.). Ők ráadásul pedánsak, de senkit nem fogadtunk volna így és akkor szívesen, főleg nem apósomat első látogatáskor. Férjem megmondta neki, hogy nem alkalmas és ne jöjjön máskor sem, ha nincs leegyeztetve, nálunk ez a szokás.

Mi azt gondoljuk, hogy ha nem hívnak meg, nem tolakszunk senkihez. Ha elutasítanak nem megyünk, csak úgy oda dafke. De ha beállítanánk valahova hívatlanul, ami nem fordulhat elő egyébként, akkor is megértenénk, ha nem alkalmas.

Férjem még azt is gondolta, ha most beengedi, akkor rendszeressé válnak az ilyen látogatások és sértette az önérzetét, hogy Ennyire nem tartják tiszteletben a határait, kéréseit és az én otthonomat, szokásaimat sem.


Persze megsértettük őket (!) és állításuk szerint mindenki, akiknek elmesélték nekik adott igazat, hogy ez bunkóság volt a részünkről. Ha én elmesélném valakinek az oldalamat (ami őket cseppet sem hatja meg), akkor természetesen nekünk ad igazat. Ezért érdekel idegenek véleménye, hogy ti hogyan látjátok ezt az esetet.



2015. jún. 27. 22:34
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
83%

Miert nem tudhatnak az aposek arrol, hogy nincs viz nalatok? Egyaltalan hogy tudtok ugy elni? A gyerekek hol mosakodnak??

En a helyukben arra gondolnek, hogy valamit nagyon titkoltok (mondjuk ezt a viz dolgot) es meginkabb kivancsi lennek.

Mi mas dolog van ami miatt nem johetnek hozzatok, egyebkent?

2015. jún. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim válasza:
74%
Szerintem levált már a férjed a szüleiről, ha most rendszeresen nemet mondott nekik, és igyekezett azon, hogy a határait tiszteletben tartsták. Azok, akik viszont hirtelen "leválnak", túlzásba viszik a távolságtartást a nagy "szabadságban", és olyankor szokott elmérgesedni a helyzet. Hideg fejjel kell leülni, és tisztázni az egészet az embernek először magával, hogy mi volt eddig, és milyen most a helyzet. Megtalálni az arany középutat. Kicsit rendet tenni a saját lélekben.
2015. jún. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
60%
Rendet kellene teremteni magatok körül, akkor nem okozna gondot a látogatás.
2015. jún. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
81%

"ahol egy férfi takarít hónapok óta,"


Már ne haragudj, de aki nem akar, az nem fog.

2015. jún. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
46%
Nem volt bunkóság, erőszakosak voltak, a férjed meg elhárította a dolgot.
2015. jún. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
68%

Nem bántásból, de valahol én is a szülők mellett állok.

Az nem mentség,hogy azért nincs rend mert a férjed mint férfi takarít. Miért szerinted a férjed nem tud takarítani? Érdekes az én férjem amióta együtt vagyunk, tud rendet rakni, hiszen porszívózni lehet, felmosáshoz, és mosogatáshoz sem kell érettségi.

Arról nem is beszélve, hogy minden embernek lesz olyan napja még neked is amikor váratlan vendég jön a házhoz.

Elég nagy szemtelenség a váratlan vendéget elzavarni, hogy nem alkalmas. Ha nem titkolóztatok volna, akkor a szülők is megértették volna az egész helyzetet, kezdve azzal, hogy miért nincs víz, vagy miért nincs nagy rend-

Ismered a mondást ugye? Néma gyereknek az anyja sem érti a szavát.

2015. jún. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
85%
Az elég fura, hogy apósod először akkor járt volna nálatok, amikor már terhes voltál. Sose hívtátok át őket, hát persze, hogy elszakadt a cérna egyszer.
2015. jún. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
75%

Mondjuk azt is megértem, hogy ha 2 hónapja hárítotok és nem engeditek őket magatokhoz, akkor inkább fogja magát is beállít.


Azt meg nem értem, hogy miért nem lehetett volna elmondani nekik mi a helyzet.


Komolyan mondom, magatoknak generáljátok a teljesen felesleges problémát.

Ebből az egészből nem kellet volna probléma legyen, de ti mégis úgy intéztétek, hogy az legyen.

2015. jún. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
75%

Nekem ez több sebből is vérző történet...

- a saját férjed szüleit korábban sose hívtátok meg magatokhoz, a terhességed előtt? Ne már! Hát előtte nyilván éltetek együtt, összeházasodtatok, stb...


- komolyan jól értem, hogy NINCS BEKÖTÖTT VÍZ SE, csak kút, annyira szegények vagytok, de internet az van??? És erre vállaltatok gyereket?? Hát szégyelljétek magatokat, de nem kicsit...


- a mocsokra mióta kifogás, hogy ki takarít? Szád meg nincs, hogy szólj neki mit hogyan kéne, ha nem jól csinálja? A férjed sem fogyatékos gondolom, minden házimunkát el tudnak látni a férfiak is 2015-ben szerintem...


- az, hogy egyszer nem alkalmas, és meg kell beszélni előre, egy dolog. De lehet, hogy inkább a férjed hangnemével volt a bajuk, és azzal, hogy önként meg sem hívtátok volna őket...

2015. jún. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
70%

hát ez elég furcsa torténet.... hogy a szuloknek be kell jelentkezni a fiukhoz,- nem ugorhatnak csak ugy be..illetve, hogy még egyszer sem hivtátok meg magatokhoz (minimum lett volna)...és ez a titkolozás.

teljes mértékben a szuloknek adok igazat.

2015. jún. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!