Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nem tetszik neki a baba neve,...

Nem tetszik neki a baba neve, idegen nyelven akar beszelni hozza. Mit csinaljak?

Figyelt kérdés

Nem szeretnem leirni a teljes sztorit,felek hogy visszahallja valahonnan.A lenyeg,hogy nem magyar allampolgar,egyszem kisfia van (32eves,de meg mindig ugy hivja"kisfiam,megmostad a fogad ugye?")

Sminktetovalt,mukormos norol beszelunk..el tudjatok kepzelni a stilusat.Melyszegenysegbol jott egy keletebbre levo orszagbol,jol hazasodott,igy most igen jol elnek.

Nem mondom,hogy nem tamogatnak..de az en szuleim tobb mindenben segitenek anyagilag is,pedig van meg egy testverem es joval kevesebbet keresnek.De ez mellekes,nem is varjuk el a tamogatast.


Halisten kulfoldon elunk,messze tole..2-3 het mulva erkezik a kisbabank es persze jonnek latogatni egy 2 hetre.Anyukam itt lesz masfel honapig segiteni.Ok persze csak kijelentette,h ekkor jon es nagy vendegvarast var,mint mindig..

Nagyon gyomoridegem van mar most:

A

-kijelentette,h csak a sajat nyelven fog beszelni a babahoz mar ujszulott koratol

(Igy is szegenynek egybol kettot kell,meg egy 3. Undorito nyelv nem hianyzik...)

-kivalasztottuk a nevet,de neki az nem tetszik,minden egyes beszelgetesnel kozli,h csunya a neve,valtoztassuk meg erre meg arra..es mondja h mire..mert hogy ez nem babanev..

-amikor egyszer otthon voltunk nyaralni,felvittek a repterre..szuleimtol elbucsuztam es anyaval sirtunk,mivel soha nem tudjuk mikor megyunk legkozelebb..erre a kocsiban megkerdezte,h "anyad miert sirt?"


Es meg sorolhatnam,hogy jobban bemutassam..nagyon stresszes vagyok es gyomoridegem van miatta.

Jobban felek az erkezesetol mint a szulestol..ha jon,nem tudom "kiszolgalni" 2 hettel szules utan baba mellett?

mit csinaljak? Nem akarom,a babonak vmi baja legyen a sok stressztol.



2016. márc. 4. 15:54
1 2 3 4 5
 1/49 A kérdező kommentje:
Bocsi,telefonnal irok.
2016. márc. 4. 15:56
 2/49 anonim ***** válasza:
100%

Messze laktok tőle? Akkor nem mindegy neked, hogy milyen nyelven beszél hozzá pár napig? (Újszülöttnek meg hagyjuk is...)

A férjed meg növesszen tököt, aztán tegye helyre a mamát, te meg a babával foglalkozz, ne anyóssal.

Névválasztás: Ahányszor előhozza, válaszold, hogy jól van mama...

Tanuld meg, hogy vannak piti dolgok, amiken nem érdemes felbosszantani magad. Ha együtt élnétek, más lenne, de így... Semmit nem számít.


Szóval egy vmit hiányolok: a párod ezekre mit reagál? Jól gondolom, hogy kerüli a konfliktust az anyjával? (mostál fogat? csak ebből gondolom...)

2016. márc. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 A kérdező kommentje:

Igen,raereztel..keruli.szerintem a parom elole menekult ki kulfoldre.

Azt mondta regen sokat veszekedett vele,de megiscsak az anyja,ezert hagy mar ra mindent.

Most h lesz unoka 2-3havonta jonni akar..ez itt s baj

2016. márc. 4. 16:04
 4/49 anonim ***** válasza:
95%

Olyan hogy undorító nyelv, nincs. Engem nagyanyám szlovákul tanytgatott kicsiként, kb. 4 évesen. Ő felvidéki magyar volt és tudott valamennyire. Amit akkor tanított az a kevés mind megmaradt. Így utólag tök jó lett volna, ha tudok még egy nyelvet.


A többi tényleg gáz, semmi köze a névválasztáshoz. Neki meg volt a saját lehetősége nevet váalsztani.

2016. márc. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok

Beszélj a pároddal, hogy rakja helyre az anyját, különben te szívsz meg a gyereke.

Van saját családja, vágja el a köldökzsinórt.

Amíg nem "ölöd" a gyereket, addig igenis, melletted kell állnia.

Kíváncsi lettem, mi az az undorító nyelv. :)

2016. márc. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
84%

Az hogy 2-3 havonta kimegy és a saját nyelvén beszél majd a gyerekkel nem hiszem, hogy tragédia.

Amugy minél több nyelvet tud annál jobb. Én lasabban kezdttem beszélni, az ovonéni akkor azt mondta anyunak mert két nyelven beszéltek hozzám, de volt olyan osztálytársam aki egyböl három nyelven.


A név meg egy olyan dolog amit majd megszok, szerintem csak felesleges idegesited magad butaságokon.

Elfogadtad a párod ilyennek, vele együtt az anyját is

2016. márc. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 A kérdező kommentje:

Neki az a beszedstilusaval..mindenkivel megalazoan beszel a cárnő.

Igy is kesobb beszelnek a tobb nyelvu babak,miert kene raeroltetni egy 3.at?:(

2016. márc. 4. 16:13
 8/49 anonim ***** válasza:
100%
Kb. lesz&rnám. Egyelőre az a fontos, hogy a szülés jól menjen, aztán hogy milyen nyelven karattyol egy újszülöttnek, csak röhögnék.
2016. márc. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
58%

Bezzeg ha anyádnak lenne az az anyanyelve, és ő akarná a gyereket tanítgatni rá, még örülnél is.


A nyelvtudás áldás, egy kisgyereknek minél több nyelvet tud, annál jobb. Az én gyerekeimhez 3 nyelven beszéltünk pici koruk óta, mind megtanult beszélni.


A kérdésből süt az utálat, nem irigylem szegény gyereket.

2016. márc. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
38%
tudod, mit csinálj? vegyél vissza egy kicsit, süt a kérdésedből, hogy utálod az anyóst, ha a fenekedet kinyalná se tetszene neked...
2016. márc. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!