Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nem szeretnek a páron nagyszül...

Nem szeretnek a páron nagyszülei, éket vernek közénk. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Elég régóta együtt vagyunk, idén házasodunk. Párom szülei elváltak, anyósommal jó a kapcsolatom, nyíltan beszélek vele mindenről. Apósom nem szeret, mert elhoztam a fiacskáját tőle, mert ő vele maradt a válásnál. Nem a szeretett fiát csábítottam el, hanem az ingyen munkását. Apósom családjában ő a szent, bár alkoholista, ezért is ment tökre a házasságuk. Most, hogy szervezzük a sajátunkat látszólag semmibe nem szól bele, de az anyukáján keresztül, aki párom nagymamája, irányítani akar. Aljas dolognak tartom, mert évekig nem nézett ránk, most meg teszi a vagány apát, akinek nősül a fia. Boldog-boldogtalant meghív, nekem meg tűrnöm kell majd a részeges haverjait. Mama mindenben a fiának ad igazat, én nem vagyok jó. Nem akarok jó lenni nekik, bár mindig tisztelettudó, kedves, mosolygós vagyok, mégis bántanak. Párom sem érti, de nem tudja őket leállítani. Ők gazdagabbak mint az én családom, mégsem segítenek minket, de el sem fogadnánk. Én hagyom őket, semmibe se szólok bele, de ők folyton kikezdenek minket. Ja, és a mama másik 3 unokája, a lánya részéről, azok az istenek, azok mindig szebbek, jobbak, aranyosabbak, pedig egy korosztály vagyunk 25-35 év között. Mit csináljak, hogy hagyjanak békén? Félek, ha lesz gyerek, akkor mégjobban beleszólnak majd.

2016. márc. 17. 09:50
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
90%
ellen kell állni, különben a fejedre nőnek. Ha most nem állsz ki magadért akkor meg is érdemled, ha úgyis utálnak minek mosolyogni?
2016. márc. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
96%
Most vagy párod van, akkor nincs ék, vagy ék van, de párod nincs. Tehát vagy leléptek, vagy szo-k/p-tok, aztán rá is fizettek a tűrésre, mint sokan mások.
2016. márc. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Azért vagyok mosolygós, mert anyukám így tanított. Az a baj, hogy a párom olyan helyen dolgozik, ahova odajár a nagymama és folyton tömi az agyát. Már mondtam neki, hogy ha van valami mondanivalója, akkor azt nekem is hallanom kell, hívjon fel. Nekünk tűrni kell az alkoholista apóst, aki annyival nem tisztel meg, hogy eljönne hozzánk, akár ünnepeken, akár csak locsolkodni. Én fogadjam el, hogy ő nem szokott és kész. Ha lesz lány unokája akkor sem fog jönni, ezt már megmondta. Semmit nem ért el az életben, sorra törte az autókat, de ő a szent apa. Rám ír facebookon, hogy szeretne már látni bennünket, menjünk el hozzá. De neki is van kocsija és még csak 53 éves! Arról nem tehetek hogy sose józan, mégis vezet. Utálom ezt a helyzetet, sose gondoltam hogy én ilyenbe kerülök. Páromat tudják zsarolni érzelmileg, de ő is az én pártomat fogja, csak sajnálja az apját, hogy ilyen szerencsétlen. Még mindig nagymamájék pénzelik. Nem szólok hozzájuk már és akkor belémkötnek. A múlt héten az volt a baja a mamának, hogy találkoztunk és nem kérdeztem meg hogy hogy van. Hozzáteszem eddig mindig! megkérdeztem, most nem voltam olyan hangulatban. Az volt a kifogása, hogy csak akkor beszélek, ha kérdez. Erre meg mit mondjak?? Hát nincs mondanivalóm, ezt mondtam.
2016. márc. 17. 10:06
 4/24 anonim ***** válasza:
54%
...és a dédszülők, üknagyszülők hogy viszonyulnak a dologhoz?? mert a nagyszüleit tudjuk, hanyagold őket. És a szülei?
2016. márc. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Nem egy helyen lakunk, két egymás melletti faluban. Nem vagyunk hozzájuk kötve anyagilag sem. Csak érzelmileg tudják bántani a páromat, lelkiismeret furdalást keltenek benne.
2016. márc. 17. 10:10
 6/24 A kérdező kommentje:
Nagyszülőkön túl már nem élnek a további rokonok.
2016. márc. 17. 10:11
 7/24 anonim ***** válasza:
83%
én 2 ÉVIG tűrtem hogy sógor szívasson nem mondtam semmi rosszat csak mosolyogtam. Ez ahhoz vezetett, hogy egyre jobban beleélte magát a szemétkedésbe(persze olyan szívatás amit nem lehet bizonyítani, mert csak viccelődik...). Aztán megelégeltem és azóta visszaszólok, persze azóta már nyíltan utál is,de legalább ritkábban kell találkoznunk :D
2016. márc. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
51%
például bekentem korrektorral az arcomat mert sok folt lett rajta(begyulladt a bőröm valami miatt) mire nevetve kérdezte mi ez a vakolat rajtad, aztán kioktatnak, hogy úgyse tudom milyen gyereket nevelni de bezzeg ők,mire közöltem ez még attól nem jogosítja fel őket arra, hogy előttünk pelenkázzák a gyereket az ebédlőben a szőnyegen :S pedig van külön szoba benne pelenkázó. Persze após őket nem cukkolja, nem szólja le hisz ők hozták össze AZ unokát, ez van én már nem próbálkozom feléjük így már nem is fáj a dolog, hogy a kisujjamat sem mozdítom feléjük.
2016. márc. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
95%

Most tegyétek rendbe a dolgokat, később csak nehezebb lesz.


Azokat az embereket, akiket nem akartok látni az esküvőtökön látni, ne hívjátok meg. Ha meghívtátok már őket kényszerből, akkor szóljatok nekik, hogy elnézést, de mégsem tudjátok őket vendégül látni.


Nagymamának meg amikor elkezd duruzsolni, mondja meg a párod az első félmondat után, hogy "ebben már mi döntöttünk" és kész. Ha nyomja tovább, akkor mondja ezt el annyiszor, ahányszor el kell mondani.

2016. márc. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
89%
Ja és amíg ezt nem tudtátok rendbe tenni, ne vállaljatok gyereket.
2016. márc. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!