Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért szólnak le azért, mert...

Miért szólnak le azért, mert nem szeretnék anyósékkal élni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Párommal már 3 éve együtt vagyunk, minden rendben van köztünk, és nagyon szeretnénk már együtt élni.

Nekem nincs családi hátterem, átmenetileg lakok egy rokonnál. Nála viszont "meglennének a feltételek".


Az édesanyja tartósan beteg, sokat kell vinni kórházba, kezelésekre, a mostoha apja pedig pszichiátriai eset, emellett alkoholista vadállat.

Az anyukájával jó kapcsolatunk van (még), nemrég felvetette, hogy odaköltözhetnék.

A problémáim ezek:

- a párom fizetését egy az egyben elveszik, ha kell valamire pénz neki, úgy kell tőlük kikérnie -> ebből jön az, hogy nekem is le kéne adni a fizetésem

- egy telken van 2 háznak sem nevezhető épület, kevesebb mint 20 négyzetméteresek, komfort, higiénia, víz, gáz, kanyarban sincs

-magánélet szintén nulla, ki-be járkálás, zajongás, bárki vendég jön, szabadon mehet mindenfele, kit érdekel hogy épp az éjszakai műszak után aludna az ember

-a telek egy cigánytelep kellős közepén van, örökké ébernek kell lenni a lopások miatt

-a mostoha apa elviselhetetlen őrült, van hogy a gyógyszereire iszik, ilyenkor minden törik-szakad


Párom támogatja az anyját, költözni nem tudnának, rengeteg az adósság.

Kényelmetlenül érzem magam amiért egyértelműen elutasító voltam.

Viszont tényleg az zavarna a legkevésbé, hogy kútra kell menni vízért, vagy kerti vécét használni, vagy hajnalban kelni kaszálni... De legalább hagynának minket alakítani a saját életünket.

Ha van is pénz, legtöbbször iszonyú felesleges dolgokra költik a szülők, lehetetlen félre tenni.

Sajnos én most veszítettem el az állásom, így pedig azt érzem, hogy egyenesen a vesztembe költöznék, ingyen élőként.

Elég rossz környéken élünk, munka kilátásban legközelebb talán 60-70 km.


Mondom a páromnak mindig, hogy én külön szeretnék élni vele, de látszik, hogy ennek nem örül. Sosem akartam közösködni anyósékkal, így viszont nehezebb, hogy az anyja ápolásra szorul. A mostohájára nem lehet számítani, szintén le van nyugdíjazva.

Az anyja elég sértődötten fogadta a nemleges válaszom, ami igazából csak habogás volt.


Nincs sok elvárásom, de a fizetésemet én szeretném beosztani, nyugodt életet akarok élni, nem tudom hogy kivitelezhető ez ebben a helyzetben, de nagyon tönkretesz már. Túl igényesnek tartanak azt hiszem...



2015. szept. 13. 14:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
96%

"Mondom a páromnak mindig, hogy én külön szeretnék élni vele, de látszik, hogy ennek nem örül"

"a párom fizetését egy az egyben elveszik, ha kell valamire pénz neki, úgy kell tőlük kikérnie"

bocsi ezek alapján én nem kezdenék vele. ha annyira szeretne akkor 3 év után lenne neki is igénye a közös életek megkezdésére. nem kell odaadni a fizetését hanem azt az összeget albérletre és kaukcióra kell szánni és így tudtok lépni. amíg lead minden forintot amit keres,mégis milyen jövőre számítasz vele?értem én,hogy beteg az anyja meg minden, én is segíteném ha így lenne. no de azért elég túlzás,hogy egész hónapban dolgozik és semmit nem lát belőle..meg a mostohaapja elissza a pénzt stb...én ezt nem hagynám de a párodnak kell kiállnia maga mellett. lehet támogatni az anyukáját úgy is,hogy már nem él otthon(megvenni a gyógyszereit+elvinni kezelésekre)


"Nincs sok elvárásom, de a fizetésemet én szeretném beosztani, nyugodt életet akarok élni,"

szerintem teljesen normálisak az elvárásaid. felnőtt kereső emberek vagytok,nem értem miért kéne bebújni az anyja seggébe+leadni az összes pénzt amit kerestek..albérletben se maradna sok pénzetek valószínű,de csak másabb ,hogyha külön élsz és arra költöd a fizud amire akarod én nem más osztja be..

szerintem ne menj bele abba hogy odaköltözöl..ha a párod nem akar veled albérletbe menni,akkor én átgondolnám,hogy mit akarok tőle és megelégszek -e azzal,hogy délutánonként találkozunk csak,mint a gimisek..mert a felnőtt kapcsolat része az együttélés véleményem szerint,főleg 3 év után!

2015. szept. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
97%

Keress munkát, ha kell, akár 100 km-re onnan, ahol most laksz, vegyél ki egy albérletet (ha másként nem megy, akkor több emberrel együtt) és költözz, menekülj a helyzetből amíg még teheted.


Tökéletesen látod a veszélyeket, ha odaköltözöl, vagy folyamatos veszekedések lesznek, vagy betörsz és lehúznak.


Párod pedig ha szeret, menni fog utánad.

2015. szept. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
97%
Igazából a leszólásra ötletem sincs. Talán jól jönne nekik egy fejőstehén, nem tudom. De gondold át, együtt akarsz-e maardni ezzel a sráccal? Vagy keresel olyant, akinek a családja nem rántana maga mellé a nyomorba?
2015. szept. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
94%
Ne torodj masok velemenyevel torekedj arra, hogy sajat maga(tok)nak megteremtsd a kenyelmes korulmenyeket.
2015. szept. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
96%

1# vagyok

még ezt kihagytam:

"Elég rossz környéken élünk, munka kilátásban legközelebb talán 60-70 km."

menni kell a munka után a mai világban. főleg ,hogy gyerek sincsen,azért könnyebben tudtok költözni mint már nagy családosként sok év után. lehet társalbérletet is találni nagy városokban 30E/szoba rezsivel együtt szerintem fizethető 2 fizuból..emellett tudnátok félre rakni és később nagyobb albiba menni.de amíg otthon van és megelégszik vele,addig nem sokat tudsz tenni

2015. szept. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
96%

Lehet, nem ilyen választ szeretnél hallani, mert a szerelem vak, de én ezt a kapcsolatot így nem forszíroznám tovább. Főleg hogy anyuka puffog, amikor neki semmi joga beleszólni, hogy te hol és hogy laksz. Nagyon úgy tűnik nekem ebből, hogy számított rá, hogy a te fizudat is el tudja verni, aztán ezt próbálja azzal palástolni majd, hogy "ennyire nem vagyok neki szimpatikus, hogy nem akar velem együtt élni?"... és a párod meg még jelét sem mutatja annak, hogy rendes családot akar alapítani, külön akar élni veled. Ha igazán szeretne, és látná, hogy te nem akarsz ott élni (és most őszintén, amit leírtál, hát akkor még finoman fogalmazok, ha azt mondom, hogy nagyon nem előnyös helyzet... közvetlen szomszédságban elmebeteg ember, cigányok, nincs bekötött víz, nincs meló? Hülye az, aki odaköltözik, anyós nélkül is...), akkor legalább próbálna megnyugtatni, hogy nemsokára sikerül... de inkább lapít, mint szar a fűben, és hallgat...


Amúgy ha meglennének a feltételek anyagilag, ápolót is lehetne fogadni anyósjelölted mellé, és akkor ez is meg lenne oldva.

2015. szept. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Albérletet biztosan nem fizetnének, anyós mindig azzal jön, hogy ott a másik "ház", meg hogy mekkora pénzkidobás. Sajnos elég nagy hatással van a páromra, meg úgy mindenre.

Ha el is költöznénk, biztosan velünk kellene laknia, amiből megint semmi jó nem származna.

Viszont inkább fizetnék egy albérletet, minthogy literszámra vegyem az alkoholt...

2015. szept. 13. 14:21
 8/22 anonim ***** válasza:
96%

Lépj le onnan, amíg teheted, nagyon helyes, ha nem költözöl hozzájuk. Arra, amit leírtál, az egyetlen normális megoldás az lenne, ha a párod édesanyja kihajítaná a mostohát, vagy (akár veletek együtt) lelépne tőle. Amíg ott van az az állat, addig esély nincs arra, hogy rendeződjön a helyzet, a te pénzed is eltűnne a feneketlen kútban.

Menj a meló után, amíg nem köt le semmi, és vissza se nézz. A párodnak mondd el a fentieket, aztán majd dönt, hogy mit akar. Nem szabad a saját életedet tönkretenni senki kedvéért, ilyen körülmények közé akarsz majd gyereket szülni?

2015. szept. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Szakápoló a párom, ezért is van rá szükség elsősorban.

Nagyon nem szeretnék a szakításig eljutni, nem hittem, hogy a családi háttér így meg tud nyomorítani egy kapcsolatot.

Iszonyú helyzet ez, amiből csak én akarnék kilábalni.

Nem tudom hogy beszéljem meg ezeket vele, legtöbbször csak sértődés lesz ha már csak felhozom.

Azt hiszem az lesz amit feljebb írtak, elmegyek dolgozni messzire, aztán majd lesz ami lesz, de ez így tarthatatlan.

2015. szept. 13. 14:26
 10/22 anonim ***** válasza:
95%

"Albérletet biztosan nem fizetnének, anyós mindig azzal jön, hogy ott a másik "ház", meg hogy mekkora pénzkidobás. "

de ne anyós mondja már meg,hogy mire költsétek a fizetéseteket.

én tényleg úgy gondolom,hogy a legjobb lenne,hogy elmennél abba 60-70km-re lévő városba. párodnak meghagyni a címed,hogyha szeret akkor utánad megy,még ha 1-2 hónap gondolkodásba is telik neki. ha nem megy utánad és inkább megelégszik a mostani helyzetével,akkor jobb is nektek külön! sajnálom.

be ne költözz hozzájuk mert azzal a saját vermedet ásod meg.

3 év alatt csak kialakult már annyi ragaszkodás a párod részéről,hogy követne,hogyha a városba mennél dolgozni.

és mint mondtam az előző válaszomban,az anyukáját lehet úgyis támogatni,hogy már nem lakik otthon. és van egy olyan gyanúm,hogy most a fizetésével nem csak az anyukájának a felépülését támogatja,hanem a mostohapapa leépülését.

2015. szept. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!