Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy beszéljük rá az összekölt...

Hogy beszéljük rá az összeköltözéshez?

Figyelt kérdés

3 éve együtt vagyok a barátommal. Én 21, ő 23 éves. Mindketten otthon élünk a szüleinknél. Egy ideje tervezgetjük, hogy össze kéne költözni, de csak a párom dolgozik (mellette tanul még) Én is tanulok, de nincs sem időm, sem lehetőségem dolgozni. Így albérletet nem tudnánk fizetni. Marad az , hogy vagy hozzánk költözik a párom vagy én hozzájuk. Sajnos az én szüleim alkoholisták. Anyám agresszív alkoholista, tör-zúz, ordít ha részeg. Apu csendes alkoholista. Ezért nem akarom, hogy ideköltözzön a párom. Az ő családja egészen más. Az anyja fiatalos, vagány, motorozik, élvezi az életet. A nevelőapja hasonló típus. Tök lazák mindketten. Hétvégente amikor ott alszom, tök jól elvagyok velük is, jól érzem magam. Nagyon kedvelem őket, és tudom, hogy ők is kedvelnek. Kértem a páromat, hogy hétvégén újra beszéljünk a szüleivel, hogy engedjék meg, hogy odaköltözzek. De van egy kis gond. A párom szülei már évek óta mondogatják a páromnak (amikor én még képben sem voltam), hogy ők sosem fognak beleavatkozni a nőügyeibe. Bárki legyen is a nagy Ő, a szülők támogatni fogják, de egy valamit nem hajlandóak csak: Nem akarnak soha egy fedél alatt élni. Az anyja szerint régen rossz mindkét félnek ha 2 generáció együtt él. Nemrég felvetettük a témát, akkor is ezt mondták. Segítenek ha kell adnak pénzt, ha kell minden napra főz ránk, de ne éljünk egymás nyakában.

Megmondta őszintén az anyukája, hogy ismeri magát, tudja, hogy néha rájön az 5 perc, hogy néha hisztis, sértődős. Kedvelnek, és nem akarja, hogy valami miatt összevesszünk, ami megtörténik ha egy fedél alatt élünk. Mondták, hogy sok olyan szokásuk van amit mások lehet nem tolerálnak. Pl: Van amikor hajnalban állnak neki sütni-főzni vagy mozizni...Van amikor az anyja és a nevelőapja is egy szál gatyában lazul otthon.. Persze ha ott vagyok, akkor nem melltartóban, bugyiban és nem alsógatyában ülnek a nappaliban.

Tudom, hogy valahol igazuk van, de olyan jó lenne már együtt lakni a párommal..Mégis hogy vegyük rá a szülőket, hogy engedjék meg?


2016. ápr. 7. 16:54
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy!

Szerintem illene tiszteletben tartani ezt az egyetlen kívánságukat!


Ha nincs más lehetőség, nem költöztök össze, majd csak ha lesz neked is bevételed.

2016. ápr. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az elsővel, el kell fogadnotok, hogy ők nem szeretnének "befogadni". Teljesen igazuk is van egyébként.


Ne erőltessétek, annak nem lesz jó vége.

2016. ápr. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is tartsd tiszteletben a kérésüket. Oldjátok meg másképp, próbálj meg pénzt keresni valahogy, de ne pofátlankodj oda a lakásukba, ha nekik ez kényelmetlen.
2016. ápr. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem telepednék oda senki nyakára, úgy meg főleg nem hogy nekik kéne engem is eltartaniuk.
2016. ápr. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
77%

Sehogy. Egyszer megkérdeztétek legyen ennyi elég. Ne akard, hogy megromoljon közöttetek a viszony a vagy a párod és a szülei között.

Értelmes ember ért a szóból elsőre is.


Ráadásul már bocs, de várhatóan jobban jársz, ha nem maradtok együtt, mert ha jól értem a pasid nem igazán élt még. Túl fiatal. Ne akard, hogy akkor kezdjen el "élni" amikor már gyereketek is van.

2016. ápr. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
93%
Korrektül elmondták, miért NEM. Ne erőltesd, mert megutálnak. A felnőttség ott kezdődik, hogy nem mástól várjuk el a problémáink megoldását.
2016. ápr. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Elmondták, hogy nem, azt is, hogy miért nem, és teljesen jogos az indoklásuk.


Vagy meg tudjátok teremteni az együtt élés lehetőségét, vagy még kibírjátok azt az 1-2 évet, és vártok rá. Más nyakára rátelepedni bunkóság, és a jelek szerint nem is hagynák.


Kicsit amúgy úgy érzem, mintha pótszülőket szeretnél a személyükben, nem lehet, hogy emiatt szeretnél annyira ott élni? Írtad, hogy kisegítenének titeket pénzzel is, a párod dolgozik, a kettőből talán meg lehetne oldani, neked ez valamiért mégsem jó. Én ezen gondolkoznék el...

2016. ápr. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Kifejtették, miért nem.Már az is elég erőszakos volt, hogy újra és újra nyomultok. Ráadásul ők tartanának el? Vagy mégis hogy képzeltétek?
2016. ápr. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
92%

Nem igazán értem, hogy miért akarsz mégis hozzájuk költözni, mikor tisztességesen elmondták, hogy nem!


Ha ennyire együtt akartok lakni, oldjátok meg magatok egy albérletben, vagy igyekezz rendbe hozni a saját családod életét, beszéljél a saját szüleiddel, és költöztesd a pasit magatokhoz.

2016. ápr. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
98%

Figyelj, többfajta ember van. (Csak olyanokat sorolok, akikre láttam példát.)


1. Lazán veszi, ha a felnőtt gyerekek nála laknak, és még örül is neki. (Elenyésző százalék.)


2. Azt állítja magáról, hogy örülne, ha a felnőtt gyerekek nála laknak, ezt úton-útfélen hangoztatja, de alkalmi vendéget se tűr meg.


3. Nem is állítja, hogy hosszú távon elviselne bárkit. Ez a te példád.


A helyedben örülnék neki, hogy bevallották, és nem áltattak olyasmivel, ami úgyse működne... Nem tudom, miért akarod erőltetni. De hiába is hajtogatod nekik, úgyse fogják hagyni, szóval még fölösleges is.

2016. ápr. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!