Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Azt kértem a páromtól, hogy...

Azt kértem a páromtól, hogy láthatásra ne hozzánk hozza a gyerekeit, hanem bárhol máshol oldják meg azt. Jogosan haragszik ezért? Hogyan beszéljük meg?

Figyelt kérdés

A páromnak 2 gyermeke van az első házasságából (13 ás 16 évesek). Eleinte megpróbáltam jó viszonyt kiépíteni velük, de hamar kiderült, hogy ők erre nem hajlandóak, sőt ott tesznek nekem keresztbe ahol és amikor tudnak. A féltestvéreikkel és az én gyermekeimmel is csak gonoszkodni tudtak. Csak annak örültek, ha bosszúságot okozhattak.

Hosszas mérlegelés után a héten megkértem a páromat, hogy inkább más helyet válasszanak a láthatásokra, mert én többet nem szeretnék találkozni velük. Végül olyan vita kerekedett, hogy az egyik barátjához ment aludni. Ma este elméletileg hazajön megbeszélni a dolgokat, de nem tudom, mi fog belőle kisülni.


Szerintetek ilyen esetben mi lehet a megoldás?


2015. júl. 15. 13:35
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
76%
elmondtad neki részletesen,hogy miért kéred ezt?
2015. júl. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
83%
100000. ilyen kérdés. amikor olyan pasival jöttél össze, akinek gyerekeinek van, ezt is át kellett volna gondolni. ha jól értem a te előző parodtol valo gyerekeid veletek élnek. a párodnak a gyerekei csak hetvegente jonnenek. el kéne viselni, ha nem, akkor valassz olyat aki gyerekmentes
2015. júl. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
79%

Én leülnék velük négyesben... a két gyerekkel és az apjukkal, és közösen beszélném meg velük, hogy mi legyen a megoldás. Ebben az esetben te döntöttél egyedül egy többeket érintő kérdésben, kihagyva az érintetteket.

Az igényeid jogosak és érthetők, de a párod részéről is jogos igény, hogy bevond a döntésbe.

2015. júl. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
28%

majd este kisül...

addig is süsd a kedvenc süteményét, az illatozva kisül mire megérkezik

2015. júl. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
18%
Ez a pasi nem véletlen vált el és úgy látszik a problémáit továbbra sem képes megoldani. Vele akarsz élni? Hát ....
2015. júl. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Igen, tisztában voltam vele, hogy gyermekei vannak, hiszen hármat közösen nevelünk és az én gyermekeimet is.

Természetesen elmondtam neki a problémát, de sajnos nem látja, hogy ez mennyire megviselt engem. Neki is sok bosszúságot okoztak a gyermeki a láthatások ideje alatt, de ilyenkor ő könnyedén elvonult aludni/ gépezni/ barátaival sörözni nekem meg a nyakamba szakadt az egész. Csináltam, mert nem volt más megoldás, de mostanra besokalltam.

A döntésbe megpróbáltam bevonni, de mindig oda lyukadtunk ki, hogy majd a következő hétvége biztos jobb lesz. Nem lett.

Velük ő sem tud mit kezdeni, de ezt nem hajlandó belátni.

2015. júl. 15. 13:57
 7/23 anonim ***** válasza:
94%
Mik a konkrét problémák? Amiket nem tudsz elfogadni a gyerekekben?
2015. júl. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
96%
Akkor ne azt kérd tőle, hogy ne oda menjenek a gyerekek, hanem hogy ő ne lépjen le amíg ott vannak. Nem is értem minek a láthatás ha nem is az apával töltik a gyerekek.
2015. júl. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
28%

De utálom az olyan kérdezőket, akiknek ha nem tetszenek a válaszok, változtatnak a történeten.


Ki kellene vágni őket!

2015. júl. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
60%

Ha a te gyermekeid rosszalkodnak akkor te is elviszed őket máshova, vagy rájuk ez nem vonatkozik?

Ha ők otthon maradhatnak, akkor párodéi is. Egy családban nem lehet kettős mérce a gyerekek közt.

Ráadásul neked csak kéthetente hétvégén kell az ő gyerekeivel lenni, neki meg minden nap a tieiddel.

Illetve írtad hogy már az elejétől ilyen a helyzet, miért is vállaltad akkor be ha számodra elviselhetetlen? Párod gondolom nem titkolta az összeköltözésetekig hogy vannak gyerekei.

Az egyetlen dolog amit kérhetsz, hogy párod legyen velük szigorúbb vagy nevelje meg jobban őket.

2015. júl. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!