Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy beszéljük rá az összekölt...

Hogy beszéljük rá az összeköltözéshez?

Figyelt kérdés

3 éve együtt vagyok a barátommal. Én 21, ő 23 éves. Mindketten otthon élünk a szüleinknél. Egy ideje tervezgetjük, hogy össze kéne költözni, de csak a párom dolgozik (mellette tanul még) Én is tanulok, de nincs sem időm, sem lehetőségem dolgozni. Így albérletet nem tudnánk fizetni. Marad az , hogy vagy hozzánk költözik a párom vagy én hozzájuk. Sajnos az én szüleim alkoholisták. Anyám agresszív alkoholista, tör-zúz, ordít ha részeg. Apu csendes alkoholista. Ezért nem akarom, hogy ideköltözzön a párom. Az ő családja egészen más. Az anyja fiatalos, vagány, motorozik, élvezi az életet. A nevelőapja hasonló típus. Tök lazák mindketten. Hétvégente amikor ott alszom, tök jól elvagyok velük is, jól érzem magam. Nagyon kedvelem őket, és tudom, hogy ők is kedvelnek. Kértem a páromat, hogy hétvégén újra beszéljünk a szüleivel, hogy engedjék meg, hogy odaköltözzek. De van egy kis gond. A párom szülei már évek óta mondogatják a páromnak (amikor én még képben sem voltam), hogy ők sosem fognak beleavatkozni a nőügyeibe. Bárki legyen is a nagy Ő, a szülők támogatni fogják, de egy valamit nem hajlandóak csak: Nem akarnak soha egy fedél alatt élni. Az anyja szerint régen rossz mindkét félnek ha 2 generáció együtt él. Nemrég felvetettük a témát, akkor is ezt mondták. Segítenek ha kell adnak pénzt, ha kell minden napra főz ránk, de ne éljünk egymás nyakában.

Megmondta őszintén az anyukája, hogy ismeri magát, tudja, hogy néha rájön az 5 perc, hogy néha hisztis, sértődős. Kedvelnek, és nem akarja, hogy valami miatt összevesszünk, ami megtörténik ha egy fedél alatt élünk. Mondták, hogy sok olyan szokásuk van amit mások lehet nem tolerálnak. Pl: Van amikor hajnalban állnak neki sütni-főzni vagy mozizni...Van amikor az anyja és a nevelőapja is egy szál gatyában lazul otthon.. Persze ha ott vagyok, akkor nem melltartóban, bugyiban és nem alsógatyában ülnek a nappaliban.

Tudom, hogy valahol igazuk van, de olyan jó lenne már együtt lakni a párommal..Mégis hogy vegyük rá a szülőket, hogy engedjék meg?


2016. ápr. 7. 16:54
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
14%

Miért nem tudsz dolgozni? Egyáltalán kiszámoltátok már, mennyit kellene?

Én tavaly végeztem, Pesten albérletben kettőnknek 200e kellett, hogy megéljünk. Vidéken ez nyilván olcsóbb. Elég volt azt a pénzt megkeresni, ami ehhez kellett. De a párom is keresett és egyetemi juttatásokat is kaptam.

Ha nagyon kemény a sulid, akkor gondolom sok ösztöndíjat kapsz, annyival is kevesebbet kell megkeresni.


Ha végképp nem bírod már, akkor gondolkozz el egyéni tanrend kérésén, vagy esti, levelező képzésen. Mindent lehet, csak akarni kell :)

2016. ápr. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
57%
Türelem. Előbb a suli, aztán a munka, majd összeköltözés. Egy stabil kapcsolat ennyit simán kibír. A szülei nyilván ugyanúgy megbeszélték már az elején, mint mi a párommal, hogy ide se gyerek, se szülő, se rokon, se barát nem költözik semmilyen körülmények között, mert abból jó soha nem fog kisülni. Tartsátok tiszteletben.
2016. ápr. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!