Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy beszéljük rá az összekölt...

Hogy beszéljük rá az összeköltözéshez?

Figyelt kérdés

3 éve együtt vagyok a barátommal. Én 21, ő 23 éves. Mindketten otthon élünk a szüleinknél. Egy ideje tervezgetjük, hogy össze kéne költözni, de csak a párom dolgozik (mellette tanul még) Én is tanulok, de nincs sem időm, sem lehetőségem dolgozni. Így albérletet nem tudnánk fizetni. Marad az , hogy vagy hozzánk költözik a párom vagy én hozzájuk. Sajnos az én szüleim alkoholisták. Anyám agresszív alkoholista, tör-zúz, ordít ha részeg. Apu csendes alkoholista. Ezért nem akarom, hogy ideköltözzön a párom. Az ő családja egészen más. Az anyja fiatalos, vagány, motorozik, élvezi az életet. A nevelőapja hasonló típus. Tök lazák mindketten. Hétvégente amikor ott alszom, tök jól elvagyok velük is, jól érzem magam. Nagyon kedvelem őket, és tudom, hogy ők is kedvelnek. Kértem a páromat, hogy hétvégén újra beszéljünk a szüleivel, hogy engedjék meg, hogy odaköltözzek. De van egy kis gond. A párom szülei már évek óta mondogatják a páromnak (amikor én még képben sem voltam), hogy ők sosem fognak beleavatkozni a nőügyeibe. Bárki legyen is a nagy Ő, a szülők támogatni fogják, de egy valamit nem hajlandóak csak: Nem akarnak soha egy fedél alatt élni. Az anyja szerint régen rossz mindkét félnek ha 2 generáció együtt él. Nemrég felvetettük a témát, akkor is ezt mondták. Segítenek ha kell adnak pénzt, ha kell minden napra főz ránk, de ne éljünk egymás nyakában.

Megmondta őszintén az anyukája, hogy ismeri magát, tudja, hogy néha rájön az 5 perc, hogy néha hisztis, sértődős. Kedvelnek, és nem akarja, hogy valami miatt összevesszünk, ami megtörténik ha egy fedél alatt élünk. Mondták, hogy sok olyan szokásuk van amit mások lehet nem tolerálnak. Pl: Van amikor hajnalban állnak neki sütni-főzni vagy mozizni...Van amikor az anyja és a nevelőapja is egy szál gatyában lazul otthon.. Persze ha ott vagyok, akkor nem melltartóban, bugyiban és nem alsógatyában ülnek a nappaliban.

Tudom, hogy valahol igazuk van, de olyan jó lenne már együtt lakni a párommal..Mégis hogy vegyük rá a szülőket, hogy engedjék meg?


2016. ápr. 7. 16:54
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
94%
Sehogy. Nem akarják, akkor nem akarják. Amúgy egyetértek vele. Könnyen lehet, hogy nem sokáig lenne olyan felhútlen a kapcsolatotok, mint most.
2016. ápr. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
97%

Nekem is huszonéves fiaim vannak, a haverjaikat is nehezen viselem, ha sokat vannak itt. Ezt el is mondom, normálisan, hogy a következő hétvégén oldják meg máshol a találkozót, megértik, nincs belőle gond. Barátnő is előre megbeszélve alhat nálunk. Azt végképp nem viselném el, hogy valaki állandóra hozzánk költözzön, akármennyire is kedvelem egyébként, ezt is tudják. Lehet, hogy valakinek ez sértő vagy bunkóság, én viszont úgy gondolom, hogy felnevelvén, hamarosan kitaníttatván a gyerekeimet, jogomban áll a saját munkám gyümölcsét úgy élvezni, ahogy az nekem kényelmes. Nekik is segítek biztosítani a külön lakhatást, amikor végeznek, de a saját otthonomban már nem akarok senkihez alkalmazkodni - azt pedig kifejezetten sértésnek tekintem, ha valaki nem tartja tiszteletben ezt a határozottan kifejezett igényemet.

Nem tudom, milyenek a párod szülei, de ha ők ezt világosan és egyértelműen elmondták, nekem nem lenne képem a helyedben győzködni őket, szinte biztos, hogy csak az ellenkező hatást érheted el vele. Én legalábbis azt mondanám az erőszakoskodó leányzónak, hogy nemhogy ideköltözésről, de ezentúl ittalvásról sem lehet szó.

2016. ápr. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
95%

"Egy ideje tervezgetjük, hogy össze kéne költözni, de csak a párom dolgozik (mellette tanul még) Én is tanulok, de nincs sem időm, sem lehetőségem dolgozni. Így albérletet nem tudnánk fizetni. Marad az , hogy vagy hozzánk költözik a párom vagy én hozzájuk." - Eh. Wrong answer. Nem marad ez. Ha ti szeretnétek összeköltözni, de nincs rá keret, akkor az marad, hogy nem költöztök össze. Fogalmam sincs, hogy miért gondolják azt emberek, hogy más embereknek egy fedél alatt kellene lakniuk velük, csak azért mert ő a jelenlegi barát/barátnő.

Örülj neki, hogy jól kijössz velük. Ennyi elég. Nem kell velük együtt laknod, nincs jogod az ő életüket picit sem befolyásolni, csak azért mert a fiukkal jársz. Még, ha feleség lennél sem kérhetnél ilyet, nemhogy barátnőként. Abba gondolj bele, hogy kikkel szeretnél te együtt élni? A pároddal. Igen, vagy jobb esetben a családoddal (gyermekeddel, természetesen nem alkoholista szülőkkel - sajnálom, hogy velük kell élned), szóval pár, család. A barátod is szülei is ezt szeretnék. Csak a párjukkal, illetve a barátoddal együtt élni. Nem pedig veled, mert hiába lesznek akármilyen közeliek veled, te ott mindig vendég leszel (és őszintén erre vágysz?), és a vendéghez alkalmazkodni kell, és ők pedig teljesen jogosan senkihez nem fognak alkalmazkodni abban a házban, amiért ők dolgoztak meg, és igenis szeretnék békében tudni azt a lehetőségüket, hogyha ők hajnali négykor üvöltve szeretnének fehérneműben sört iszogatva fingani egyet, akkor ne kelljen attól tartaniuk, hogy te a szomszéd szobában esetleg meghallod. Nagyon neveletlennek tartalak, hogy ez neked meg sem fordul a fejedben, és simán bemásznál valakinek az intim szférájába ennyire.

2016. ápr. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
88%

ha még csak el se tudsz menni dolgozni nem is szabad anyosékhoz költözni

örök vita téma ha ök tartanak el,

erre a kapcsolat és az idegeid is rá menek

2016. ápr. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
93%

szerezz munkát, utána akarj felnőttködni!

ja és te csak menekülsz otthonról!

meg ingyen laknál ott?

anyós vegye a tamponod???

2016. ápr. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
93%
Kedves kérdező! Egyetértesz, nem értesz egyet, véleményed, hozzáfűzni valód? Jól eltűntél.
2016. ápr. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
93%

Nekem az anyósom(aki tényleg az anyósom,és nem a barátom anyukája)10 év,és két gyerek után is ezen a véleményen van,és őszintén megmondva én ennek nagyon örülök..

felnőtt emberek vagyunk,külön napirenddel, igényekkel,életritmussal,gondolkodással...Hiába vagyunk jóban,hogy egy-egy hétvégét együtt töltünk...együtt élni más..és én 30 évesen is nehezen fogadnám,ha hozzánk akarna költözni valaki,nem 40-50 évesen..

szóval én is azt javasolnám,hogy vagy albérlet ösztöndíjból,diákmelóból(mi pl. abból fizettük anno),vagy várjatok még...

2016. ápr. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Végig olvastam mindenki válaszát, amit köszönök. Igazatok van, végül is tényleg olyan mintha a nyakukba akarnám sózni magam.

Értem, hogy mit mondtok, de olyan jó volna olyan közegben élni ahol a nevetés szól gyakrabban, és nem az ordibálás, verekedés, veszekedés.

Igen, menekülnék otthonról de albérletet nem tudjuk fizetni, vagy ha mégis akkor megélni nem tudnánk. Ezért gondoltam, hogy talán mégis kivételesen benne lennének a szülők, hogy ott élhessünk.

A párom nagyon jóban van a szüleivel, így nem lenne fair részemről ha erőltetném a dolgot. Be kell látnom, hogy vagy munkát szerzek, és akkor tudunk menni albérletbe vagy ahogy eddig is külön maradunk, de lesznek közös hétvégék is.

Köszönöm mindenki válaszát.

2016. ápr. 7. 22:08
 19/22 anonim ***** válasza:
79%

Figyelj, rossz otthon a légkör, de már bocs, ez nem tartozik a barátod szüleire.

Ennyi idosen én suli mellett dolgoztam, sőt fiatalabban is.

Nekem is hasonló volt a légkör otthon, de eszembe sem jutott, hogy ezért másra akaszkodjak.

Egyet tanulj meg, a te életed a te problémád. És ez nagyjából így is fog maradni. A párod osztozhat a problémáidon, de csak ő, a szüleit már nem tisztességes belerángatni.

Mellesleg egy dologra én sem leszek hajlandó: soha nem fogom megengedni, hogy a gyerekeim nálunk koltözzenek össze a párjukkal.

2016. ápr. 8. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
14%
Sehogy. Az viszont kifogás, hogy tanulás mellett nem lehet dolgozni. 8 évet tanultam munka mellet, diplomáztam, úgy hogy egyedül (vagy párommal) laktam, szóval haázi munka, csekkek feladása, hűtőbepakolása is az én dolgom volt. Volt, hogy 3 műszakban dogoztam. Nehéz tény,de nem lehetetlen. Volt, hogy éjszakás műszak után, éphogy zuhany és mentema suliba alvás nélkül, vagy vizsgázni. És nem kell zseninek lenni, ennyit mindenki bír tanulni, aki akar.
2016. ápr. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!