Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyós védőnő, de nem ad...

Anyós védőnő, de nem ad tanácsot már semmit? Elszúrtam?

Figyelt kérdés

Anyósom védőnő már 30 éve.

Megszületett a babánk, olyan szinten rám telepedett, hogy őrület volt. 3 óránként hivogatott, mennyit evett, mennyit kakil, mennyit aludt, mi, hogy, merre , meddig. Naponta átjött, az aurámba ült mikor szoptattam, folyamatosan kritizált, nem jól teszem cicire, nem jó a tejem, látja a színén, adjak tápszert inkább, stb. (Rz amúgy tiszta hülyeség volt, azóta is csak anyatejes, szépen gyarapszik)

Na ezt a terrort én egy nap eluntam, és megkértem legyn csak nagymama, mert megörjít a faggatással, a kéretlen tanácsokkal, utálom hogy a nyakamba liheg szoptatáskor.


Kicsit megsértödött, de aztán megbékélt, leszokott a napi 5 hívásról, ha meg szoptatok elvonulok másik szobába a babával, és így béke van.

Viszont azóta semmiben nem segít, ha tanácsot kérek tőle csak a vállát vonogatja, meg hümmög mindenre. Nemrég kezdtünk hozzátáplálni, és csak forgatja a szemét, de nem mondja mi nem tetszik.


Most akkor kész, elvágtam magam, mert megmondtam neki?

Szerintetek nem kellett volna szólni, inkább lenyelni? Tök normálisan kértem akkor meg, nem kiabáltam, nem voltam bunkó, csak elmondtam ami zavart...



2016. ápr. 15. 12:13
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
18%

" az aurádba ült", terror, megőrjít a faggatással, kéretlen tanácsokkal, nyakadba liheg szoptatáskor.


Béke van?


És tök normálisan kérted meg; ahogy írod.


Valahogy nehéz elképzelni. Egyszerre akartad letudni utólag és előre az összes finom külön-külön jelzést, kérést, stb.

Gondold meg, hogy éreznéd magad a helyében? "Elvonulsz" a másik szobába a babával, mintha se nagymama, se védőnő sem lenne, igazából kirekeszted. Nem tudom, de furcsa.

Lenyelni nem kell semmit, az őszinteség nagyon fontos, de nem nem kampányszerűen, hanem minden pillanatban, mindig annyi, amennyi pillanatnyilag kell.

Nem nézhetsz valakit -akár családtag-akár nem- egy szolgáltatásnak, hogy amikor kérdezel válaszol, amikor nem, akkor kuss. Ez embertelen, nem?

Mert arra van ez az oldal, meg a számítógép, hogy kérdezel-válaszolunk, de igazából semmi közünk hozzá, senkik vagyunk.

2016. ápr. 18. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
81%

Kedves Kérdező! Pontosan abban a cipőben járok amiben Te!!!

Az én anyósom is védőnő. Teljesen megértelek, pláne hogy a leírtak alapján szinte ugyan azt csinálja mint a tiéd, bár nekünk még 2 hónapunk van a szülésig! Már most mindenbe beleszól, mindent kritizál, leszól, semmi nem jó amit nem ő talál ki. És mindezt a lehető leg rámenősebb módon, értsd úgy hogy addig jár a nyakamra amíg azt nem mondom hogy legyen ahogy akarja vagy jól össze nem veszünk mert engedek neki. Aki eddig azt írta h ezt Te kerested magadnak nem értheti milyen egy anyós aki egyszerre védőnő is. Én már most rettegek mi lesz ha megszületik a kicsi, kizárt hogy el tudjam viselni!

Szerintem jól döntöttél, a saját nyugalmad mindennél többet ér!

Hagyd had legyen tényleg csak nagymama, próbálj nélküle boldogulni. Hosszú távon úgysem engedi majd az egója hogy más adjon tippeket az ő unokájához. Próbálj beszélni a saját védőnőddel, esetleg netes fórumokon is kérhetsz tanácsot!

Kitartás a helyzethez, és sok egészséget a picinek! :)

2016. ápr. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

Kitartást neked utolsó!

A mi kalváriánk is elkezdődött már mikor terhes lettem, pedig ö volt a körzetes védőnőm, de ugye mindenki ismer mindenkit. Folyton a mérleggel, meg a vérnyomásmérővel jött utánam :D éppcsak pisimintát nem kellett leadnom érkezéskor ;)

2016. ápr. 19. 19:51
 24/26 anonim ***** válasza:
90%
Nekem adott hozzá üvegfiolát! :D
2016. ápr. 20. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Off: akkor ezek után képzeljetek el egy hitoktató anyóst a folytonos nevelési és erkölcsi tanácsaival.
2017. ápr. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Minek tanács tőle?

A net már tele van normális, modern javaslatokkal, nem kell ehhez sem védőnő, sem nagyanya.

2018. ápr. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!