Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mi lenne a megoldás, félek,...

Mi lenne a megoldás, félek, hogy a stressztől elapad a tejem?

Figyelt kérdés
Van egy ápolónő mostoha anyósom, aki utál minket párommal, de leginkább engem, pedig soha nem szóltam rá egy rossz szót sem, sőt hogy mellőzzem a konfliktust, már meg sem szólalok családi ebéden, mert szerinte én csak hülyeségeket mondok és mindenbe beleköt. Nyíltan azt beszélte előttem mikor terhes voltam, hogyan pateroljon majd ki a házból(nem náluk lakunk), ha a gyerek megszületik és tönkre teszi a kapcsolatunkat, mintha ingyen élő lennék és leírta a kapcsolatom is párommal. Én régebb óta vagyok a ,,családban" mint ő. Mióta megszületett a lányom, mézes mázos a párommal, amit mondok az hülyeség, amit a gyerekorvos mond az is. Például aftája, ami szerintem el is múlt már azon a héten, de ő jött és a baba csukott szájáról megítélte, hogy szájpenészes, mert az anyatejes babák szinte mind azok(tápszerpárti). Párom megmutatta neki a zárójelentést, amin szerepelt és dagadt a melle hogy igaza volt. Számomra viszont egyértelmű volt, hogy az afta és a szájpenész nem ugyanaz. Megmutattam a doktornőnek is, aki azt mondta ő nem lát se szájpenészt, se aftát. Párom persze lehurrogta a doktornőt, hogy rossz orvos, csak épp az egész városban dicsérik. Azt mondta mindig kell kenni borax glicerinnel, még ha nem is szájpenészes, mivel anyatejes. Sőt mostoha azt is megmondta nekünk, hogy ne rakjuk az ágyunkra a babát, mert elkap valamit, vegyünk neki alátétet amit naponta cserélünk. Mindig rakok pelust a feje alá! Mivel gondolta, hogy nem fogadom meg, áthívta sunyiba a páromat és megmondta neki, hogy figyeljen oda rám. Szerintetek? És párom nem veszi észre, hogy az egész arra megy ki, hogy elhitesse vele én rossz anya vagyok. Pl legutóbb mondtam páromnak, mikor ott voltak, hogy fürdőkesztyűvel kéne átdörzsölni a kis fejét olajozás után, hogy javítsa egy kicsit a vérkeringését. Na természetesen tágra nyílt szemekkel megbotránkozva mondta, hogy dehogy kell, beszakad a kutacsa, és elkezdte nekem magyarázni mi az, mintha hülye lennék. Természetesen nem erőből gondoltam... Úgy feltud idegesíteni, hogy napokig remegek, és az is idegesít, hogy párom igazat ad neki, hisz ő kórházban dolgozik, vagy nem hallgat rá, de nem véd meg engem. Mindig kiakaszt, mi lenne a megoldás, hogy ne tiltsam el a nagyapjától a lányom, de ne kelljen találkoznom ezzel a nővel? Nagyon nehéz így és csalódás, hogy párom nem áll mellettem...
2016. ápr. 28. 10:41
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Bocsánat, hiányos lett a történet, mert indulatból írtam. Azért kell kicsit átdörzsölni a babám fejét, mert tiszta koszmó a füle a feje és a szemöldöke is, mindig bekenem olajjal, satyit is rakok rá 2 óráig úgy van, koszmó elleni samponnal mossuk a fejét, de alig javult. Anyukám tanácsolta aki 3 gyereket nevelt fel.
2016. ápr. 28. 10:55
 2/20 anonim ***** válasza:
99%
Nem az anyossal van a fő probléma, hanem a férjeddel. A leírás alapján. Szar lehet neked.:-( és nem tudok tanácsot adni.
2016. ápr. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
39%
Nem kell foglalkozni vele. Amíg ott vagytok náluk, hadd mondja az ötleteit. Otthon úgy is azt csinálsz, amit akarsz, úgy neveled, ahogy akarod. Ő meg örüljön, hogy abban a pár órában okoskodhat.
2016. ápr. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
98%

Igen, a férjeddel van a gond, nem a banyával, hisz vele nem élsz együtt.

Állj a sarkadra (esetleg a férjedére, esetleg a tökeire, már bocs), és oszd ki okos apukát, gondolkodjon már el azon, hogy kivel él együtt, ki a gyereke anyja és kinek a pártját kell fognia. Egy idióta.

És minél előbb tedd meg, mert majd jön a hozzátáplálás, a kúszás-mászás, járás, beszéd, bölcsi/ovi... Egyre rosszabb lesz!

Nagypapát meg hívd át magatokhoz.

Sok sikert!!!

2016. ápr. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
95%
Először beszélj a pároddal, hogy döntse el, ki mellett áll, mert ez így nem lesz jó. Aztán mondd meg a mostoha anyósnak, hogy ne tudálékoskodjon már, ha nem muszáj...így, vagy durvábban. Ahogy sikerül.
2016. ápr. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
81%

Én megmondanám a nőnek is, meg a páromnak is, hogy mégis ki a franc ő a gyereknek?? Senkije.

Egy sz.a.r.o.s ápolónő (nem az ápolónőkről írom általában csak ez a nő) ne akarjon már csecsemőgondozó, védőnő, meg gyerekorvos lenni egyszerre..

Amúgy mond meg a kedves fèrjednek, hogy boraxot mar szajpeneszre se ajanlott kenegetni, nem hogy tunetmentesen...

Tudsz a kutacsáról is, de simogatni lehet, nem pókhálóból van. Ennyire nem bízik meg benned, tönkre akarja vágni ami köztetek van?


Miért utal ennyire ez a nő? Miert kedveli ennyire a parod?


Amugy nalunk nem ilyen durva a helyzet, de senkivel soha nem volt problemam aki verszerinti hozzatartozoja a ferjemnek, egyedul nekem is aposom felesegevel van tele a tokom. Mostohaanyosnak se neveznem, mert felnott volt a ferjem, mikor kepbe jott.

Hala az egnek, ferjem nem fogad el tole semmit, de szereti az apjat.

Nekem meg az apjaval is kezd neha hocipom tele lenni, hogy turi hogy mar senki nincs a kozelukben, a felesege kiallhatatlan hozzaallasa miatt, amivel szerinte semmi problema sincs...


Jol meg van az ilyenekrol a velemenyem. Bejott a csaladba, ki akarja turni az osszes not.. Remelem a ferjed osszeszedi nagat...

Nem engednem a nonek, hogy hozzanyuljon a gyerekemhez.. csak ne vizsgalgassa, nem kerte ra senki!!!

2016. ápr. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Hát ez a fura, páromat se szerette, a sógornőmet is elüldözte az utálatával otthonról, mikor odaköltözött apóshoz. Szerintem tetszik neki, hogy párom elhisz neki mindent, szerintem viszont ez csak okoskodás. Aláírom, biztos tud dolgokat, de ő nem csecsemős, onkológián van. A boraxról én is olvastam, Zacher Gábor nyilatkozott róla, hogy milyen veszélyes és elavult, külföldön betiltották.
2016. ápr. 28. 11:29
 8/20 anonim ***** válasza:
91%

Fúú hát ez engem is felidegesített. A pároddal van gond szerintem is. Mivel több neki a mostoha mint a mások által dicsért gyermekorvosotok. Én nem tudom, de a helyedben már elküldtem volna melegebb éghajlatra a páromat, ha megkérdőjelezi az anyaságomat.Mondd meg neki, hogy megbeszéled a dolgokat a védőnővel meg a gyerekorvossal, bízol bennük és magadban, úgyhogy bízza már rád! A mostohát meg tedd helyre, értékeled a szakmai tudását, de majd ha kell kérsz tanácsot..

A koszmóra még tipp: miután beolajoztad és felpuhult a sapi alatt, olyan kis göbös végű babafésűvel finoman kapargáld át a kis fejét (én most a 3. babámnál a nagylányom pónifésűjét használtam, olyan kör alakú feje van és sűrű foga). Ha nagyon durva - nálunk az volt - akkor én kézzel is kapirgáltam.

2016. ápr. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
81%

6-os vagyok, de mi "lilát" kaptunk rá. Az a pyoctanin vagy mi. Ha meg nem csecsemős, akkor főleg azt gondolom amit fent írtam.

Mutass a férjednek cikkeket, mondd meg hogy aki nem erre van szakosodva, olyan mint egy utcáról behívott idegen.

2016. ápr. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
87%

Még mindig a 6-os vagyok. Bocsi.

Nem fog elapadni a tejed, a megoldás az, hogy nem engeded hozzányúlni a gyerekhez hogy vizsgalgassa, meg probalod kerulni. Ferjednek is beolvashatsz.

Én szétidegeskedtem magam pár hónapig, de 2 évig szoptattam.

2016. ápr. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!