Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mi tévők legyünk ebben a...

Mi tévők legyünk ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Velünk lakik az anyósom. A házát elvette a bank, lassan már egy éve, a tartozások miatt.

Szörnyű természete van, igénytelen, alig akar mosdani, megharagszik, ha rászólok;

Kézmosás, lábtörlés szóba sem jön nála… Végigmegy akár sáros lábbal is az egész lakáson

Mindenbe beleköt, semmi se jó neki… És ha merek szólni, vagy csak szépen finoman utalni, hogy jó lenne változtatni, rögtön én vagyok a szemtelen, a neveletlen.

Állandóan balos, rajtunk éli ki a dühét…

Telepakolta a teraszt a kacattal, az ajtóra aggatott egy koszos rongyot meg egy nejlonzsákot, h ne jöjjön a hideg… (műanyag ajtónk van) és megtiltotta, hogy elpakoljak, illetve leszedjem…

A nappali ajtóra egy ronda térelválasztó függönyt, az ajtó fölé egy rusnya művirágot (amiből több szirom is hiányzik :/)

Ha takarítok, morog, hogy tisztaságmániám van; ha fürdünk veri az ajtót, hogy sokáig engedjük a vizet…ha főzök mindig leszólja…

Ha parfümöt is használok is megszól, hogy minek erre pénzt kidobni…

Koszos kezével összefogdos mindent; állandóan telefonál, és bent dohányzik a lakásban (szinte egész nap cigizik, nem hajlandó kimenni), literszám issza a kávét

Múltkor iderendelt egy férfit, hogy vágjon fel vmennyi fát fűteni – pedig van bőségesen tüzelőnk (kazánnal fűtünk)

Mindig meghív vkit a házba, anélkül, hogy szólna, volt hogy vasárnap reggel 8-kor hálóingben jöttem ki a hálóból, és ő meg ott beszélhetett a folyosón egy bácsival…

És állandóan bánt minket, hogy lusták vagyunk, mert csak az dolgozik, aki fizikai munkát végez…

Hangosan bömbölteti a tévét, a Dankó rádiót, a Bach koncertet (korán reggel – 4-kor kel), de úgy, h 2 csukott ajtón áthallunk minden szót!

állitólag rosszul hall, de ha súgok vmit a férjemnek, azt rögtön meghallja…

És mindig van vmi pikírt, sértő megjegyzése, amitől felmegy a vérnyomásom…


Mit tegyek? A lányával nem áll szóba, a másik menye kitiltotta a házából… Öregotthont ha megemliteném, szerintem meg is verne, ha olyanja van…

Azt érzem nincs életünk mellette… A férjem is ki van miatta… Én pedig a falra mászom!!

Kérlek, mondatok vmi hatékony megoldást!


N/35, F/47 Anyós N/70



2016. febr. 13. 22:05
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
97%
Egyetlen kérdés van: kié a ház?
2016. febr. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:
Közös a férjemmel. Anyósom elvesztette a házát...
2016. febr. 13. 22:10
 3/43 anonim ***** válasza:
98%

Akkor álljatok a sarkatokra, és közöljétek vele, hogy mivel ez a ti házatok, olyan szabályok vannak, amilyeneket ti hoztok.


Szépen vedd le az ajtóról a mocskot, rakd össze és add vissza neki. És akárhányszor akarna bent cigizni, ne hagyd. Ha pedig idegenek vannak a lakásban, küldd ki őket. És beszéljétek meg, hogy mondjuk legalább kétnaponta kötelező fürdenie, ha nálatok akar lakni.


Én ezeket a szabályokat szépen összeírnám, odaadnám neki és közölném vele, hogy olvassa át, ha betartja a szabályokat, maradhat, ha nem, keressen magának más lakhatást.

2016. febr. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon tisztelem az időseket, szinte dédnagyanyám nevelt, de erre csak azt tudom mondani, ha anyuka ennyire nem képes alkalmazkodni, akkor szeretettel várják a szociális otthonban.
2016. febr. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
95%

Most komolyan,azt mondod,hogy nem mered megemlíteni az anyósnak,hogy menjen öregek otthonába,mert megver????Egy 70 éves néni :D

Ha a házhoz semmi köze,akkor miért engeditek vagy engedtétek már meg az elején,hogy ezt csinálja?? Amikor elveszítette a házát,akkor kellett volna felajánlani,hogy oda mehet hozzátok,de feltételekkel!!!

Nem értem,azt sem,hogy ha neked nem tetszik pl a virág az ajtó felett,akkor miért nem veszed le onnan? Híszen a te házad is és nem az ővé!!!

Muszály lesz kiállnod magadért, külömben ez sokáig így marad és rosszabb lesz.Csinálj szabályokat,dobd ki a virágot,stb és mond meg az anyósnak,hogy örűljön,hogy valaki befogata és ha már ezt megtette,akkor legalább viselkedjen normálisan és ne csinálja úgy mintha az ő háza lenne! Ha nem változik akkor mehet ahova akar.

Azt sem értem,hogy miért hagytatok neki ennyi mindent??? Pl: cigi a lakásba?meg az összes többi?

2016. febr. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
100%
A leírás alapján tényleg nincs más hátra, el kell küldeni. Főleg, ha a férjed is támogat benne (de legalábbis nem áll az anyja pártjára, de úgy tűnik, nem). A többi gyereke is nyilván jó okkal nem engedi be a lakásba:(
2016. febr. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
90%

En kidobnam a kavefozot, meg minden ilyesmit amit szeret. Lakbert fizettetnek vele. (igy kevesebb penze lenne venni). A kacatokat kihajitanam megmindent ami nem kell. Megmondanam neki, hogy vagy abbahagyja azokat a dolgokat amik nektek nem tetszenek, vagy megy az oregekotthonaba, vagy hajlektalanszalloba, vagy a koporsoba:D Miert hagyjatok? Amikornincs itt, vagy nem latja kihajitanam. Mi az, hogy megtiltja azt, hogy mit csinaljatok a SAJAT hazatokban?

A parodnqk is tamogatnia kell.


Majd ird le, mi lett veletek!

2016. febr. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
100%

A kedves anyukán már nem tudtok változtatni. -ez tény

Össze kell szedni a kis cuccait és amiért ennyire utálatos, szépen elvinni egy idősek otthonába, ahová szép mosollyal az arcodon bekíséred. Nagyjából ezt teheted.

Mit képzel ez a vénasszony? A házát elúsztatta, most meg a tiétekben vezényel!?

2016. febr. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Megszántuk őt, ez volt az egyetlen lehetőség… Mivel már csak mi állunk vele szóba a családból…

Próbáltam meggyőzni őt, szabályokat lefektetni, de mérgessé vált, hogy gondolok én neki feltételeket szabni, mikor az unokája lehetnék! Szerinte tisztelettel tartozom az életkorára, és arra, hogy a férjem anyja… Ilyenkor vagyok a szemtelen, tiszteletlen és stb…

Meg hogy XY menye milyen rendes, az sosem szólna rá az anyósára…

Pedig annyira megértő próbálok lenni, de azt érzem a kialakult helyzet minden határon túlmegy…

Teljesen mindegy, ki mit mond neki, mindenki buta, és csak ő tudja mi a tuti.

Leszedtem már néhányszor azt a szörnyűséget az ajtóról, de visszatette, sőt egyszer ki is kukázta!!! És persze jól leszidott…

A művirágot is eltávoliztam már, erre ő kidobálta az élő virágaimat, hogy az pénzszórás, mert locsolást igényelnek…

Amit el is felejtettem: éjszakára felhúzgálja a redőnyöket, hogy a hold meg a villanyoszlop bevilágítja a lakást, és mi minek szórjuk a pénzt villanyra!!! (főutcán lakunk, forgalmas helyen)

És hiába 70 éves, sztem megverne, ha annyira megharagudna; a régi szomszédasszonyával is (80 éves) összeverekedtek, görbebottal ütötték egymást, rendőrségi ügy is volt belőle… És azért, mert átfolyt a bab az udvarra :/

2016. febr. 13. 23:03
 10/43 anonim ***** válasza:
79%

Istenem de életképtelenek vagyok. Hogy akartok így gyereket nevelni?

Legyetek határozottak.

2016. febr. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!