Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek, hogy elfogadjon a...

Mit tegyek, hogy elfogadjon a barátnőm apja?

Figyelt kérdés
Magyar vagyok. Meg cigány is, ez a probléma, legalábbis a barátnőm apja szerint. A barátnőm magyar, meg magyar szóval ő 100 ℅. Én meg amolyan 0℅. Őt ez nem érdekli, meg engem sem, viszont a tisztelt após szerint romlásba taszítom lányát, magammal rántom a pokolba és egyéb nyalánkságok. Szeretném jobb belátásra téríteni ha lehet. Nem mellékesen nem vagyok amolyan putris cigány, gondolom bár ez szubjektív. Közvetlen környezetemben meglehetősen jó a hírem, szerintem. Meg mások szerint is. Csak a lány apja nem kedvel, ami szomorú. Hamarosan tiszteletemet kell tennem a család előtt a lány oldalán mint fekete lovon barna herceg, de kissé önbizalomhiányos vagyok, ami érthető. Egyszóval a tanácsotokat szeretném kérni mielőtt bemegyek az oroszlán barlangjába. Köszönöm.

2015. okt. 25. 23:10
 1/6 anonim ***** válasza:
60%

egyik szulod cigány?

vagy távolabbi rokon?

2015. okt. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem sok mindent tudsz tenni, ha már látatlanban elítél. Erős az emberekben az előítélet a cigányokkal szemben és ezen nem tudsz változtatni, akármilyen rendes vagy. Annyit tudsz tenni, hogy a látogatáskor normális vagy, vagy bejön vagy ítélkezik továbbra is.
2015. okt. 26. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

Legyél kedves, és illedelmes, de ne ess át a ló túloldalára. Ha beszélgettek, esetleg kérd meg, hogy adjon egy esélyt, hogy bebizonyíthasd, hogy normális vagy. De ez sajnos tőle függ, hogy megkapod-e. Mást nem tehetsz.

De nincs minden veszve:) Mamám testvérének a lányának cigány fiú udvarolt. A papa tiltotta a dolgot, a cigányság miatt. Megszöktette a lányát, összeházasodtak. Be kellett látnia, hogy ha nem akarja elveszíteni a lányát, akkor el kell fogadnia a vejét. Idővel annyira megszerette, hogy Ő lett a kedvenc veje. Na nem mondom, hogy szöktesd meg a lányt... :)

2015. okt. 26. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
60%
Ne félj, ha ez a család a te utad, akkor Isten ott fog állni a hátad mögött! Értelmes embernek tűnsz az írásod alapján. No para csak egy emberrel kell beszélgetni, azt képzeld el, hogy ő is csak egy halandó, aki ugyan olyan büdöset szrik mint bárki más... Én a helyedben nem akarnék neki megfelelni, mert abból már rögtön kialakul egy kényszer, légy önmagad ennyi bőven elég.
2015. okt. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát én 110 százalékban cigány vagyok 1-2 ℅ hibahatárral állapította meg az elmeorvosom. Ha magamat adom valószínűleg hülyének néz, és megijed, ezt inkább elvetem. Hátha kikel később ki tudja. Normális vagyok általában alvás közben de az még belefér... Majd moderálom magam. Köszönöm a válaszokat.
2015. okt. 26. 21:54
 6/6 anonim válasza:
60%
Az írásodból ítélve semmi rosszat nem lehet rólad mondani. Kissé felindult lehetsz az ügy miatt, amit teljesen meg lehet érteni ebben a helyzetben. Add magadat szerintem és ha az apja realizálja, hogy értelmes vagy és tudod mit akarsz (jelen esetben akár a szerelemre is hivatkozhatunk), akkor biztos vagyok benne, hogy nem lehet baj. Remélhetőleg az apjának nem volt gyerekkori lelki traumája "cigányok" miatt... (Bocsi nem szeretem ezt a szót, lenéző és nem szép bárkiről van szó)
2015. nov. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!