Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Költöznétek anyósék"nyakára"...

Költöznétek anyósék"nyakára" ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Albérletben vagyunk 2 gyerekkel. Gyűjtögetünk a Pest közeli álomházunka évek óta, részben hitelre, de minél nagyobb önerővel szeretnénk megvenni.

Tudtunk is spórolni kb másfél évvel ezelőttig, azóta 60-ról 110 000-re nőtt a bérleti díjunk ugyanabban a lakásban. Próbáltunk keresni másikat, mert azért akad hasonló paraméterekkel lakás 10-20 000-el olcsóbban is, de akkora a kereslet, hogy mikor meghallják, hogy 2 gyerek van, nem adják ki nekünk.

350 000 Ft a bevételünk. Megélünk, de spórolni nem nagyon tudunk, néha sikerül eltenni valamennyit a tartalékba, ugyanakkor van, hogy váratlan kiadást abból kell fedeznünk, tehát stagnálunk egy helyben, kb soha nem lesz így házunk.

Anyósomék felajánlották, hogy menjünk oda 1-2 évre, hisz így havi 100 000-et tudnánk spórolni legalább, ott ugye a rezsit fizetnénk csak.

Tudnának szobát szorítani a gyerekeknek és nekünk is, de azért kicsit zsúfolva lennénk.

A kapcsolatunk jó, de azért...nem is tudom. tizensok éve nem laktam a saját szüleimmel sem. Nehéz lesz vissza szokni a párom gyerekszobájába gyerekestül.

Kb 1,5 év kellene, hogy meglegyen így a szükséges összeg a házhoz, ami még hiányzik.

Mit tanácsoltok?


2016. máj. 6. 11:56
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
59%
Én belemennék.
2016. máj. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
79%
Nem irtal semmi konkret dolgot, ami miatt rossz lenne anyosnal. Oke, nem kaptok kulon hazat, de nem veszes mar abbol kiindulva, hogy a gyerekek kulon lennenek. Kibirnam azt a 1,5 evet, aztan orommel bekoltoznek a SAJAT hazunkba. Igy meg elhettek meg 20 evet albiban..
2016. máj. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
20%

laktál már vele?

házimunka felosztás?

mennyi kéne adnotok?

mennyire lenne zsúfolt?


előbb talán spórolni kellett volna, aztán szülni sorban

2016. máj. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
73%

Nem. Írod, hogy már van önerő, csak növelni szeretnéd. Ha már most elég a pénzetek ahhoz, hogy max. havi 60 törlesztővel hitelt kapjatok, akkor inkább azt választanám.

Jó a kapcsolatom anyósommal és az anyukámmal is, de egyikőjükhöz se költöznék.

2016. máj. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
79%
Én nem mennék bele, de ez én vagyok. Rengeteg konfliktus születhet ebből, hiába tűnik elsőre "kényelmes" és jó megoldásnak.
2016. máj. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
13%
Én javasolnék egy harmadik gyereket. Nem gondoltatok még rá? A CSOK talán megoldaná a helyzeteteket, de csak ha szívből szeretnétek a kicsit.
2016. máj. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:

Kicsit több mint 3,5 milliónk van. 4 000 000 lenne az önerő + ilyen olyan ügyvédi, banki költségek. Szeretnénk még legalább 1 milliót hozzá tenni a meglévőhöz, hogy ne az adás-vételkor legyen valami gond, hogy 200-300 000 forint miatt legyünk gondban végül a finishben, mert esetleg kevesebb hitelt kapunk, vagy akármi.

Anyósék háza 2 szintes, két fürdő van. Nappali+ 3 háló, tehát azért elférnénk, de akkor is félek tőle.

Azért nekik és nekünk is megvan a megszokott kis életünk.

+Mivel én gyeden vagyok, anyós pedig nyugdíjas, egész nap együtt lennénk.

2016. máj. 6. 12:20
 8/37 A kérdező kommentje:
Sajnos így is nagyon nehezen sok év alatt kezelések mellett lettek a gyerekek, szinte kizárt, hogy még egyszer szüljek egészségügyi okokból, meg hát fiatalabb se leszek már. Csokot így nem merjük vállalni.
2016. máj. 6. 12:22
 9/37 anonim ***** válasza:
31%

40 fölött 3 gyerekre se jár a CSOK..

Én lehet, hogy belemennék, de az is lehet, hogy bölcsibe vinném a kicsit és elkezdenék dolgozni. Munka mellett is jár a gyed, használd ki!

2016. máj. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:
A bölcsi nekem is eszembe jutott. Csak hát...olyan sok évet vártam rájuk...most meg 8 hónaposan passzoljam le őket idegeneknek?...hát nem tudom. Még megfontolom.
2016. máj. 6. 12:31
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!