Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom állandóan a külsőségek...

Anyósom állandóan a külsőségeken csámcsog. Hogy reagáljak/állítsam le?

Figyelt kérdés

60 feletti, volt tanárnő. Minden alkalommal, ha találkozunk megkérdezi, hogy mennyit fogytam, mert többnek/ kevesebbnek látszom(hetente 2-3x találkozunk). Kérdezgeti, hogy 'miért nem csinálok felüléseket?', pedig kevesebb vagyok, mint a terhességem előtt(kb 2-3 kg plusz van rajtam, de nem zavar, a hasizmom szét van nyílva, így picit kerekedik).

A másik menyéről is sokat beszélt, hogy mennyit hízott a terhessége alatt és, hogy nem fogyott le(vagy 20 kg).

A lánya most terhes, és ha havonta hazajönnek, az az első, hogy azt mondja, hogy 'jó, rendben, látom nem híztál sokat stb.'

A házasságuk romokban hever a férjével, de kifelé adják a hely', de boldog nagyszülőket/párt.

Albérletben lakunk. Kifestettük a konyhát/fürdőt/szobákat, de az előszobát nem, ahol pár helyen le van potyogva a festék. Erre ő: 'Ha valaki belép a házba, az alapján fog megítélni minket, hogy milyen az előszoba, hogy néz ki már, hogy nem csináljuk meg blablabla...

"Milyen ez a szőnyeg, azt hittem ennél kifinomultabb az ízlésed..."

"Ezt a képet akarod a falra rakni? Ez nagyon elavult..."

Na szóval. Mi a bánatot csináljak vele? Ha a párommal sem akarok összetűzésbe kerülni, de az anyját le akarom állítani? Vagy a kettő egyszerre nem mehet?


2016. máj. 17. 19:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%
A párodat ezek szerint nem zavarja az anyja viselkedése? Vagy zavarja csak nem akar konfliktust?
2016. máj. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
98%

Kedves kérdező az én szüleim pont ilyenek. Borzasztóan fárasztó velük az élet.

Nővérem nemrég szült, de terhessége alatt is végig ezen csámcsogtak, hogy hízott-e. Nem azt kérdezte tőle apám hogy hogy van ő meg a gyerek, hanem megdicsérte, hogy milyen jó, hogy nem hízott el mint sok kismama. Szoptatás után felszaladtak neki a kilók azóta a háta mögött ezen jajveszékelnek. Már nekem volt elegem belőle és többször leállítottam a dicsértetést is, hogy mi lenne ha hízott volna szerencsétlen, akkor lecseszi? Én majd terhesen egy lakatlan szigetre vonulok előlük...

De például az időjárásjelentést is ezért nézik csak, hogy kibeszéljék a maximum 60 kg-os bemondónak mekkora p.csája van és mennyire előnytelenül lett felöltöztetve.

Apám persze anyámat is fikázta terhességei alatt, hogy dagadt és fogyjon le. Azóta anyámnak nulla önbizalma van és folyton engem zaklat hogy jó-e a ruha amit felvett, és bármit mondok nem fogadja el, csak sírva hisztizik, hogy ő gusztustalanul kövér és mindenki rajta kívül a világon szép. Meg azért kell Nike cipőt vennie mert a munkatársainak is az van. Úgy viselkedik sokszor, mint egy tinilány.

Sajnos tudom milyen ennyire felszínes emberekkel élni. Energiavámpírok.


Kérd meg a párodat hogy finoman beszéljen vele hogy titeket ne zaklasson ezekkel. Azt ne várd hogy megváltozik mert nem fog. Viszont úgy neked nem kéne konfrontálódni, saját gyerekére meg nem fog megharagudni ennyi miatt.

2016. máj. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem semmit ne csinálj vele, így kell elfogadni. Nem fogsz megváltoztatni egy 60 éves embert. Mondjuk a felüléses beszólásra, én már visszaszóltam volna, mivel semmi köze hozzá, hogy mekkora a hasad. A többi nem érdekelne, nem tetszik neki a szőnyeg......és, kit érdekel.
2016. máj. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
84%
Az én anyám már most sokkal rosszabb,pedig majdnem egy 10-el fiatalabb.Csoda,hogy külföldre akarok költözni,hogy minél inakítvabb legyen az életemben?
2016. máj. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

A páromat valamennyire zavarja, de mivel az ő anyja, így nem szól neki. Ha az én anyám mondana ilyeneket(Ő soha nem mondana!), már rég leállítottam volna...

Azért zavarnak a beszólásai, mert MINDENBE beleszól. Mindig. Felrakok egy függönyt, és 1 hónapig minimum azt mondja, hogy miért nem a másikat raktam fel....

2016. máj. 17. 20:40
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog megváltozni, kit érdekel, hogy nem tetszik neki a szőnyeg, fogadjuk el, mindez oké... De ha folyamatosan ezeket hallod, az irritáló, és legyen valaki bármennyire intelligens, nehéz ignorálni.

Kérdező, szerintem a pároddal kellene megbeszélned, hogy zavar, hogy az anyja folyton a külsődet minősíti, valamint a személyeteket minősíti olyan baromságok miatt, hogy nincs kifestve az előszoba vagy hogy nem felel meg a szőnyeg az ő ízlésének. Ha tisztel téged mint párját és kiáll melletted, akkor ezt megérti, ezt követően beszéljen ő az anyjával, vagy ha úgy jobbnak látjátok, akkor beszéljetek vele közösen. Nyilván nem fog azonnal megváltozni, de ha folyamatosan értek el eredményt, pl. többször kell neki szólni, az is haladás.

2016. máj. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
77%
Mondd meg neki, hogy EZ a függöny van. És KÉSZ. És nem álltál azóta mérlegre, mert vannak olyan emberek is, akiknek nem az a világon a legfontosabb hogy 5 kg-al többem vagy kevesebbek-e. És KÉSZ. Állítsd le gyorsan, mert még engem is felhúzott ez a hárpia így estére.
2016. máj. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Hát anyum is ilyen és nem nagyon áll le, mert ha szólok neki akkor meg azt hajtogatja,hogy "véleménye sem lehet az embernek?" Úgyhogy nálunk a kevesebb találkozó teszi meg a hatását, meg, hogy meg van mondva neki ha nem tetszik nem kell jönni. De nyilván ezt csak a párod mondhatná meg, mert drága anyuka olyan hisztit vágna, hogy aztán még a párod téged hibáztatna. az én anyósom meg sír minden sz@rn. Elköltözött a kisebbik fia a szomszéd faluba 2 km-re és ott bömbölt egy fél napot. Most fogunk költözni és tuti ott fog nekem bömbölni, de majd úgy csinálok, mint aki nem vette észre.

Angliában éltünk 5 évet és minden menetelkor sírt. De mondjuk anyám még mindíg durvább. :D

2016. máj. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Nehéz helyzet, mert ha a párod nem rakja helyre, akkor...Viszont elhiszem, hogy nagyon zavar, de gondolj csak bele: a a saját elsz&@rt életét kompenzálja azzal, hogy mindenki másba beleköt. Esetleg megpróbálhatsz neki hasonló stílusban visszaszólni, hátha észbe kap, hogy milyen, ha visszanyal a fagyi. Pl. hogy nektek rendben van az életetek, egy kis falhiba nem okoz gondot, nem kifele élitek az életeteket, mint egyesek, aki számít, nem az albérletetek előszobája alapján fog megítélni titeket. vagy "nekem semmi bajom azzal a szőnyeggel/képpel, nem sz@r annyira az életem, hogy kóros tökélymániával kelljen elterelni róla a figyelmet, mellesleg magunkért vagyunk, nem mások véleménye miatt".

Vagy "a boldogság nem azon a pár pluszkilón múlik, maga már csak tudhatja, Anyuka"

HA mindig visszaszólsz neki valamit, akkor abbahagyja, ha másért nem, hát azért mert megsértődik. Neked viszont nincs okod rosszul érzeni magadat, mert nem vagy köteles eltűrni senki sértéseit. Mert amiket beszól, azok sértések...egy frusztrált, boldogtalan, savanyú nyanya sértéseit, aki attól akarja magát jobban érezni, hogy másokban rossz érzést kelt. :S

2016. máj. 18. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

szerintem nyugodtan mondd meg neki ilyenkor a magadét. persze nem kell bunkónak lenni, hanem nyíltan ,őszintén mondd el neki. hogy ez a te dolgod, neked így tetszik, legyen szíves nem felülbírálni az ízlésedet stb.. meg hogy te se szólsz bele nála milyen a függöny, legyen szíves ő is tartsa magát ehhez..

ezek nem bántó megjegyzések, de a sokadik alkalommal ha mondod, csak visszavesz.

engem is idegesítenek amúgy az ilyen emberek.

a sógornőd meg majd kiáll magáért ha akar.de szerintem is gusztustalan dolog a súlya miatt bántani egy kismamát. természetes,hogy a baba miatt felszalad pár kiló.. az a nem normális,amikor valaki terhesség alatt is fogyókúrázik meg koplal..

2016. máj. 18. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!