Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nagyon zavar, hogy anyósom...

Nagyon zavar, hogy anyósom állandóan aggódik a fél éves kisfiam miatt. Mit csináljak, hogy szereljem le az idióta kéréseket?

Figyelt kérdés

Huszonéves anyuka vagyok, nem parázom túl a dolgokat( persze normál kereteken belül...:)). Anyósom aki szereti hangoztatni, hogy már 3 gyereket felnevelt, állandóan parázik. Itt jönnek a példák :):Miért alszik nyitott szájjal?Miért feszíti magát bizonyos alkalmakkor a kezében(Mit mondd erre a védődő?)? Használja a kezeit?Mert ő nem látta...Miért csuklik sokat?Szerencsétlen...Miért piros az arca?Ekcémás...(pont mint a fia volt)Miért nem mondom neki, hogy baba, mama?Soká fog megtanulni beszélni...Fordul már?(Most fél éves és fordul, kúszik, nincs lemaradva, de ha le lenne az sem lenne a világ vége...)

Elméletileg egy értelmes nő, de ha a kicsiről van szó, óriási túlzásokba tud esni. Pedig pont nekem kéne "agyon aggódni" magam, ő meg már rutinos..

A fentiek biztos apróságoknak tűnnek, de mikor már 20x elmondja és én 20x elmagyarázom kicsit sok...

Tudom,tudom "Egyik fülemen..."

Egyéb tanács? :)



2015. nov. 30. 10:36
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Hát, ez elég nehéz eset... nem tudtok messzebbre költözni? Tudod, az ideális távolság az, amit az anyós nem tud papucsban megtenni...
2015. nov. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Jah, 4. unoka. Már arra gondolok, hogy az anyaságomban nem bízik. Mikor kicsi volt nagyon hasfájós volt, nem aludt szint semmit napközben. Hogy próbálom altatni? Biztos megcsináltam ezt is meg azt is? És még mit csináltam? Persze az internet összes babás honlapját, blogját feltúrtam tippekért...)Ugyanez most. mit játszok vele?Zsip-zsup-olok? Énekelek...Igen, igen, igen. És még mit? És még mit?Pfuuuuh... :)
2015. nov. 30. 10:46
 3/10 anonim ***** válasza:
74%

A többi unoka is a közelben lakik? Nem lehet, hogy nekik nem tudott napi szinten resztvenni az eletükben?

En emlekszem, hogy anno a mamam olyanokat kerdezett anyukamtol ( a sajat lanyatol) hogy nekem öt evesen tatva maradt a szam ( pl. nem fel uszasoktatasra hordani? Nem fulladnak bele a gyerekek?)

Lehet valamiert jobban szereti a fiad mint a töbi unokat ( talan elsö fiuunoka esetleg a ferjed a kedvenc gyereke) es erte jobban aggodik. Vagy többet lat belöle, több kerdese van.

Esetleg mindegyiknel ezt csinalta, csak te nem tudsz rola.

2015. nov. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%

ked azzal h leírod neki ezekre a kérdésekre a választ és kinyomtatod ha jön akkor nyomd a kezébe h tessék átolvasni

:-)és közlni h ezeket a kérdéseket meg sem fogod hallani


am meg korlátozd le a "láthatási" időt minimálisra

2015. nov. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen, valószínűleg a párom sógornőjével is ezt csinálta, mert ők 1 éve elköltöztek másik városba és mikor kettesben voltunk, utalt rá. Sajnos a párom nem partner a költözésben...
2015. nov. 30. 12:20
 6/10 anonim ***** válasza:
85%

Nem kell mindenről beszámolnod neki. Ha pl. nem tudja, hogy a baba hasfájós és nem akar elaludni, akkor nem fogja azt sem megkérdezni, hogy hogyan próbáltad altatni.

Ha arról kérdez, hogy fordul-e, mászik-e, mit csinál, mit nem, akkor térjél ki a kérdés elől, hogy "szépen megvan, a védőnő szerint minden OK".

Nem tudom, a kommunikáció milyen csatornán zajlik köztetek, de nem kell sem állandóan őhozzájuk menni, sem őt beengedi magatokhoz (természetesen az alkalomszerű vendégeskedésre legyen alkalom). Nem kell folyton telefonálgatni az anyósnak, ha pedig ő hív, akkor hamar rövidre kell zárni a csevegést, hogy épp eteted, altatod, sétálni, boltba indultok stb.


És ne, ne magyarázkodj, mit miért csinálsz a babával. A férjednek tartozol magyarázattal, ui. ti vagytok a felelősek érte, nem a szüleitek.

Apropó férjed... Róla egy szót sem írtál. Ő nem tudna beszélni erről az édesanyjával?

2015. nov. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem, náluk az idősek tisztelete mindent felülmúl. A józan eszet is.
2015. nov. 30. 12:38
 8/10 anonim ***** válasza:
92%

Ugyanazt tanácsoltam volna, mint a 6-os.


A másik véglet, és még szórakoztató is valahol: paráztasd be, minden idegesítő kérdésére mondj valami végletekig rosszat. Majd csak leszokik róla, hogy okoskodjon. Mert ez sajnos nem érdeklődés, hanem okoskodás az anyós részéről.


"Miért piros az arca?" - pirósítót kent magára

"Használja a kezeit?" - biztos, de szerencsére lopni még nem lopott

"Miért csuklik sokat?" - nem tudom anyuka, kérdezze meg az unokájától

"Miért nem mondod neki, hogy baba, vagy mama?" - azok a szavak túl snasszak, mi a "távírányító" szóval kezdünk


...és így tovább:)

2015. nov. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
74%

"Már arra gondolok, hogy az anyaságomban nem bízik." - jól gondolod.

Túl sokat van veletek az a baj.

Ha párod nem a párod... akkor nehéz lesz.

2015. dec. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
79%
Nálunk hasonló...jaj megfázik a gyerek, 2 nap és beteg lesz. Megnéztem, a gyerek tarkója izzadt volt. "miért öltözteted fel ennyire?" És kb 2perc telt el a kettő közt. Van kalapja, nincs kalapja...nem tudod jól csinálni. Én csináltam programokat, így ritkábban érünk rá, észrevette az eltávolodásom, plusz párom is elmagyarázta neki a dolgokat kedvesen, de nyomatékosan. Változott is. De a gyerek még mindig mindenféle betegségben szenved :) szerinte...
2015. dec. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!