Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ez csak szerintem nem kellemes...

Ez csak szerintem nem kellemes ajánlat? Mindig ránk tolják a költségeket. Hosszú!

Figyelt kérdés

Most fogunk összeköltözni a nyáron, erre a barátom szülei bejelentették hogy elköltöznek (van egy lakásuk a belvárosban) és mi maradjunk abban a házban, újítsuk fel ahogy akarjuk, mindig legyen otthon valaki, nehogy betörjenek (most is mindig hívnak hogy menjek át, mert ők nem lesznek egyáltalán otthon, heti 2 napon távmunkában vagyok, hétvégén is mindig mondják hogy maradjunk náluk, hogy legyen otthon valaki, ők addig elmennek, csak akkor menjünk el ha ők visszaértek...).

Ők hétvégente jönnének le két-három napra mindig mert a nagyszülőkhöz jönni kell látogatni és kiélvezik a vidéket... Fenntartják hogy bármikor visszajöhetnek(!!) Nekik külön van a net és a tv, mert barátom már régóta a szolgáltatójánál van és lényegesen olcsóbb mint ami nekik van, de nem köttethetjük ki az övékét mert nem engedik "az a 10.000 nem vág földhöz" így megmondta az apja.


Nemet mondtunk erre megsértődtek hogy akadályozzuk őket és milyen jószívűek! Eladni nem akarják mert hitel van rajta és nem kapnak érte még annyit se mint a hitel összege.

Komolyan nem értem, ez tényleg kellemes ajánlat és mi vagyunk a szemetek? Ti mit gondoltok?


Alapból nem volt jó a felvetés, mert én nem tudnék dolgozni járni (ott pedig abszolút nincs munka) nincs még jogsim plusz nekem nem fizetik az utazásomat semmilyen értelemben sajnos, barátomnak igen, de neki ugyanannyi lesz a km kb mint most. Másrészt az egy hatalmas parasztház, 3 nagy szoba, hatalmas konyha, kert, konvektorral fűtve amivel amúgy nem lehet kifűteni. Barátom heti 6 napot dolgozik 12órában, fizikai+szellemi munka, nincs erre kapacitás, se pénzünk, nagyon drága lenne, hisz az egyik fal dőlőben van, teljesen penészes a konyha, új konyhabútor kéne mert az is már rohad annyira feláztatta a párás penész, ott nem jó a lefolyó, kint dugult el, kaput kell cserélni, új bojler kell, ráadásul teljesen koszos, nem viccelek, de az az igazi sok éves, anyukája csak porszívózik, még a fürdőben is és a konyhában is, semmi más, amikor ott vagyok igyekszem takarítani, de ehhez több hét kéne, egészségtelen! Egyedül a barátom szoba tiszta, mert ő takarít ott magának. Úgy érezzük lehúzás lenne, felújítjuk és hopp visszajönnek, eladják...


Korábban is volt ilyen gond a költségtolásból: szereztek egy cicát tavaly és kint-benti lett, mi is vettünk neki kaját, hisz oké végülis velük él, én is vittem mindig neki is valamit, barátom mondta hogy be kéne oltani hisz csak benti is és ivartalanítani mert lány cica, mondták hogy majd ők megoldják az övék a macska, ne szóljunk bele! Ők ez alól kihúzták magukat végül, mondogatták hogy elviszik persze, addig vesznek fogamzásgátlót neki hogy ne legyen kiscica, mondtuk hogy oké akkor, de nem így lett, vemhes lett a cica, anyós elásta a cicákat mint kiderült később! Mi ekkor elvittük az állatorvoshoz oltással és ivartalanítással együtt volt 8.000, ennek a felét akarta a barátom elkérni, hisz mondogatták hogy az övék, adjanak bele, de nem akarták. Azóta is csomószor mi veszünk neki enni, mert ők vesznek két dobozos eledelt neki egy hétre... Pedig a szülei jól keresnek, mondogatják is hogy 350ezret keresnek együtt, felvágnak vele, az én szüleimnek is mindig hogy ők lizingelik az új autót, két lakásuk van stb.


2016. máj. 19. 13:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Én sem költöznék így be. Vagy adok valamit teljesen, vagy semmit. Nem hinném, higy túl nagy büszkeség egyébként, ha valakinek 2 háza van, de rájuk dől, meg hitel hitel hátán.
2016. máj. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
98%
Á, úgy elküldeném őket a francba..
2016. máj. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
97%
Nehogy belemenjetek ebbe az őrültségbe! Kit érdekel ha megsértődnek? Nyugodtan megmondhatjátok, hogy rengeteg pénzt kellene ráköltenetek, s ha akármikor visszajönnek, ott álltok majd saját lakás és pénz nélkül! Ne legyetek hülyék! Nekem ajánlanák fel, én lennék az, aki megsértődik, mert hülyének néznek! Kell a francnak a penészes, koszos tákolmányuk!
2016. máj. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mégcsak véletlenül se menjetek abba a házba.Én biztos nem tenném! Hidd el jobb lesz Nektek!
2016. máj. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Egyébként mindenkinek előre is köszönöm, hogy elolvassa!! Muszáj volt kiírnom magamból, egyszerűen felháborít, hogy még mi vagyunk az akadályozók és azt hiszik hülyék vagyunk! Oké, hogy a barátom ott él, de nem akar ott maradni, így is elég a munkahelyi szerződés hogy kötik a képzések miatt, ők meg folyton ezt sulykolják hogy milyen jó a vidéki ház... Nem tudom, de a disznószag miatt én még 15percnél több időt nem töltöttem ott kint, főleg hogy pici domb alja, a szomszéd pasi folyton a kertben van és les lefelé... Nincs szükségünk arra a házra, pénznyelő, így is mivel egyke a barátom jó eséllyel rámarad... Pont az lenne a cél hogy legyen egy saját kisebb lakásunk amit ha muszáj minimális hitelből szeretnénk venni majd, arra szívesen költünk majd, illetve bezárjuk és elmegyünk, nem kell félni hogy betörnek azért annyira mint egy kertesnél.
2016. máj. 19. 14:15
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem mennek bele. Itt ti tennetek egy hatalmas szivesseget nekik, nem ok nektek. Mivel ok nem igy latjak, kesobb hatalmas vita lesz belole.
2016. máj. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha belementek ez csak a kezdet lesz. További elönytelenebbnél elönytelenebb "ajánlataik" lesznek.

Fogd fel ugy hogy ez gyakorlópálya.

Mondj nemet valahogy akárhogy. Lehet hogy sértődés lesz a a sokadik alkalom után megtanulhatsz ugy nemet mondani hogy nem sértődnek meg.

Vagy csak megszokják idővel, hogy nem vagy balek.

2016. máj. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Ezt senki sem fogadná el. Javasoljátok, hogy próbálják bérbe adni, aztán majd amikor az ötvenedik ember is nemet mond nekik, mert messzevan, koszos, penèszes, nem lehet átiratni a netet, bármikor visszajöhetnek stb. akkor csak észreveszik, hogy mégsem olyan jó ajánlat ez..
2016. máj. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
93%
miért nem a belvárosi lakást ajánlják fel, ha segíteni akarnak?
2016. máj. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Semmi esetre sem fogadnám el ezt az ajánlatot. Nem hiába mondják, hogy közös lónak túros a háta. Semmi jó nem sülne ki ebből, ez 100%.

Oldják meg, ahogy akarják, felnőtt emberek.


Hol költöznétek össze a barátoddal?

A szülők miért nem adják ki a belvárosi lakást albérletbe és a befolyó pénzből apránként felújíthatnák a házat.

2016. máj. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!