Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kit köszöntötök fel a családba...

Kit köszöntötök fel a családban névnapján szülinapján? Ki készülődik egy eseményre, ki állja a költségeket? Szivesen ünnepeltek együtt? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Mi 3-an vagyunk felnőtt testvérek, mindenhol van(nak) gyerekek. EGymást is köszöntjük, természetesen egymás gyerekit is, valamint elvált szüleinket és azok új párjait is. Én élvezem a családi összejöveteleket, de tény, hogy szinte minden hónapban van ilyen "buli". Ahogy elnézem van olyan a rokonságban, akinek kezd nyűg lenni.


Szerintem a gyerekek miatt fontos tartani a kapcsolatot, hogy jóban legyen az unokatestvéreivel, hiszen ezeken az alkalmakon kívül nem járunk össze. Nálunk mindig az ünnepelt családja készül, nálatok hogy van ez? Pl. most 21 fős vendégsereg jön a kislányom szülinapjára. Egyedül készülök két kisgyerek mellett természetesen mi állunk mindent. Ha rajtam műlna úgy lenne, hogy minden ilyen ünnepség batyus bál szerű lenne, de másoknak nem tetszik ez az ötlet.

Nálatok, hogy működnek a családi ünneplések?


2013. szept. 13. 22:49
 1/1 anonim ***** válasza:
Nálunk abszolút spontán működnek ezek a dolgok. Nincsenek rendszeres ünneplések, van amikor csak egy sima felköszöntés történik külön-külön és nem gyűlik össze a család, vagy van amikor csak sms-ben megy a köszöntés. Olyan is szokott lenni, amikor az ünnepelt gondol egyet és összehívja a családot, olyankor összegyűlünk sütögetünk a kertben, megy az italozás és a dumaparti, táncolunk, ilyesmi. Ilyenkor az ételt az ünnepelt állja, italt pedig mindenki hoz. Ajándékozás nincs. Tehát rendszertelenül és logika nélkül néha ünneplünk, néha nem.
2013. szept. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!