Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek, hogy igazságosabb...

Szerintetek, hogy igazságosabb elosztani egy háztartásban a költségeket?

Figyelt kérdés
Ha mindenki egyenlő részt fizet, vagy ha mindenki a fizetésével arányosan fizet?

2013. jún. 27. 13:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincsenek óriási különbségek (pl. az egyik minimálbért keres a másik meg fél milliót), akkor egyenlően. Ha nagyobb, 1-200.000-es különbségek vannak, akkor már illene arányosan osztani, hogy mindenkinek legyen elegendő a saját szükségleteire.
2013. jún. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Arányosan,de ezt meg kell beszélni. :)
2013. jún. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ.


Házasság: közös sámla 2 kártyával,és arra megy minden.

Szülők+felnőtt gyerek,esetleg annak párja is: rezsi elosztva annyi fele ahányan vannak,minden mást vesz magának mindenki,főttkajához valót összedobva.

2013. jún. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%

Most házasságra gondolsz?

Ha igen: ott a kasza közös, nincs én pénzem, meg te pénzed.


Ha barátokról, akik együtt laknak, akkor nyilván el kell osztani a rezsit.


Ha szülő + gyerek kapcsolatra, az függ a szülők anyagi helyzetétől, és hogy szeretnék-e a gyereket azzal támogatni, hogy kevesebbet fizet, de félreteszi a pénzt.

2013. jún. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ kivel.


Párommal sehogy, nincs "én pénzem", " te pénzed" nálunk, csak a "mi pénzünk" van, amiért mi dolgoztunk meg, örülünk hogy ha esetleg valamelyikünk munkáját jobban honorálják.

Tavalyig az enyémet, idén az övét jóval jobban.


Nem sokéra férj-feleség leszünk, egy vagyonközösség. Valószínűleg (lekopogom) én fogok (jóval) többet keresni hamarosan.

2013. jún. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha a páromról van szó, akkor közösen fizetünk mindent. Eleinte fele-fele, aztán pedig váltunk közös kasszára.


Ha egy szimpla lakótársról, akkor természetesen fele-fele, avagy mindenki fizeti a saját részét

2013. jún. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Alapvetően családra gondoltam, szülő + 3 gyerek. De a "gyerekek" van aki diákmunkával 40-et keres, van aki meg 150-et, azért kérdeztem.
2013. jún. 27. 14:39
 8/14 anonim ***** válasza:
77%

Nálunk amikor diákok voltunk a háztartásba nem kellett beszállni, saját magamat láttam el (étkezés, ruházkodás, szórakozás), nem is laktam otthon, hanem koliban igaz, a nyári melómból pedig megvolt, hogy a 80-ból fixen 35 ment a ruháimra ,iskolakezdésre.


Öcsém még otthon lakik, dolgozik. Nem ad bele kvázi semmit havonta, de télen a tüzelőt ő veszi meg, ha van valami rendkívüli (tavaly pont kazáncsere),akkor ő fizeti.

Amikor a szobájában felújítás van, az is ő állja (2 éve új bútorok, parketta festés..stb 30nm a szoba)

HA a kocsival mennie kell akkor ő tankol...ételbe rezsibe nem ad bele.

Szerencsére a szüleim nem szorulnak rá, neki ennyiben segítenek a későbbiekre, nekem pedig mivel nem élek már otthon fizetnek egy ltp-t, mert szerintük így fair. (tudom hogy szerencsés vagyok, megbecsülöm, nem gazdagok a szüleim,de nincsenek mindennapi anyagi gondjaik, sem hitelük)


gyerekek esetében ha be kell szállni, akkor a keresetük fejében...

2013. jún. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szerintem még így is többféle megoldás lehet igazságos. Nem mindegy hány évesek, tanulnak-e, ti hogy álltok anyagilag.

Elvileg azt mondanám, hogy egyenlően szálljanak be, ha mindkettő nagykorú és mindkettő tanul, vagy mindkettő csak dolgozik. Ha az egyik kiskorú attól nem kérnék semmit. Ha mindkettő nagykorú, de az egyik egyetemista és diákmunkával keres 40 ezret, a másik pedig már nem tanul csak dolgozik, akkor attól többet kérnék. Persze ha jól álltok anyagilag azt is megtehetitek, hogy nem kértek egyiktől sem semmit.

2013. jún. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

A saját gyerekeimtől nem várnám el, hogy belefizessenek a háztartásba!


Örülnék neki, ha diákmunkáznak, de tegyék félre vagy költsék arra, amire szeretnék (pl. nyaralás)

2013. jún. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!