Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért viselkedik így néha a...

Nyariramona941111 kérdése:

Miért viselkedik így néha a párom anyukája velem?

Figyelt kérdés
Most akarunk házat venni,családot alapitani, összeházasodni a párommal 5 év után. általába mindenbe beleszól az anyukája és a nagymamája persze nem sok sikerrel.. probálják előttem játszani a szépet közbe meg ahol tudnak hátba szúrnak. mondok egy példát. tegnap pl rá irt a fiára hogy mikor megy el egyedül hozzájuk miért megyek mindig én is? azt hozzáteszem nem látná ennyit a fiát ha én nem mondom hogy menjünk el... és majd ha gyerekünk lesz akkor is maradjak otthon aztán egyedül vigye el a párom? nem értem a felfogásukat. 5 éve együtt vagyunk eddig sose volt ez. probálom mindig erősnek mutatni magam mikor probálnak hátba szurni soha nem kötök beléjük mégis ezt csinálják.. :( soha semmi rosszat nem szóltam nekik. pedig egyszer kétszer megtehettem volna..

2016. jún. 1. 09:54
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
86%
Nekem rengeteg gondom volt anyósomékkal, mondjuk nálunk az esküvőt lazán csak meg akarták akadályozni, de természetesen olyan is volt, hogy miért nem megy egyedül át hozzájuk a fiuk. Sok év távlatából már azt mondom, hogy ezen nem kell kiakadni, hogy miért menjen át egyedül, biztosan vannak dolgok, amiket négyszemközt akarnak megbeszélni, nincs ebben semmi különös, persze anno 10 évvel ezelőtt én is nagyon haragudtam rájuk emiatt, de a többi dolgukhoz képest ez egyrészt minimálisan volt zavaró, másrészt tényleg nem akkora dolog, nekem is van olyan, hogy anyámmal valamit úgy akarok megbeszélni, hogy nincs ott a férjem.
2016. jún. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
89%

mondjuk azzal egyet értek,hogy nem kell mindig ketten menni a szüleihez. nincs abban semmi,hogyha néha külön-külön mentek a saját szüleitekhez

nekem van olyan érzésem,hogy te nem is akarod engedni a barátodat nélküled a szüleihez. biztos félsz,hogy megpróbálnak lebeszélni rólad. de szerintem ez hülyeség. ha szeret a barátod akkor pont leszarja mit kárognak össze neki otthon. ugyanúgy melletted marad.

ha házat akartok venni,gyereket vállalni,összeházasodni,akkor nincs mitől tartanod,hiszen veled tervez hosszú távon.

2016. jún. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
hidd el én nem tartom vissza!! ő 3+3ba dolgozik sokszor van olyan hogy 3 napot hétköznap van itthon. mondom neki hogy menjen el nyugodtan én ugyis dolgozok.! nem megy. sőt igyis csak ugy megyünk hogy mondom hogy menjünk.. és amugy se szivesen járok hozzájuk. gyerekkorába elég sokat szenvedett egyébként a szülei miatt ugyhogy azt is megértem hogy nem akar menni. de miért én vagyok ezért a hibás? ezt nem tudom felfogni
2016. jún. 1. 10:47
 4/23 anonim ***** válasza:
Miért mondtâk h hibás vagy? Lehet nem is gondolják h nélküled ennyit sem menne. Más bajuk is van veled? Más is történt?
2016. jún. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
hát mikor még otthon lakott azt mondták hogy miattam nem jár sehova. holott tanult és én egy szóval se mondtam neki hogy ne menjen.. meg mikor végzett a suliva leköltözött hozzánk és itt talált munkát. akkor meg az volt hogy azért nálunk lakik hogy nekünk jobb legyen..... meg ilyesmi dolgok.. azóta már külön vagyunk anyukáméktól albérletbe. pont miattuk hogy fejezzék be a hülyeséget.
2016. jún. 1. 11:48
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen embereknél, mint anyósod az alap, hogy ő úgy gondolja, tökéletesre nevelte a kicsi fiát, aztán jön egy nő, aki elrontja, befolyásolja és mindent úgy csinál majd a fia, ahogyan a nő mondja neki. Nálunk pl. férjemet anno kirúgták az egyetemről, mert 6 évig semmit nem tanult. Ki a hibás miatta? Természetesen én, mert biztosan azt duruzsoltam neki, hogy folyton 1-esre vizsgázzon. Na persze. Nem tudnak normálisan gondolkodni az ilyen szülők. Nekem is "érdekem" lett volna, hogy lediplomázzon, de ha nem tanul, nem fog lediplomázni, ez ennyi, felesleges túlkombinálni, de az anyatigrisek (meg apatigrisek) simán megteszik, hiszen ők nem ilyen rossz gyereket neveltek fel, nem tudnak ezzel szembesülni. Aztán már amiatt is én voltam a hibás, hogy nem tanult, mert nem támogattam őt megfelelően lelkileg. Ezt a végtelenségig lehet csinálni és mindig mindenért te leszel a hibás, mert légből kapott vádakat nem nehéz kitalálni. A szülők pedig nem szívesen néznek szembe azzal, hogy az ő gyerekük is hibázhat, ezért hibáztatják folyton a partnerét.
2016. jún. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
teljesen igazad van ! mondjuk néha már feladom komolyan :( de semmi pénzért nem hagynám el a páromat nekem ő mindennél fontosabb! probálok folyamatosan nyelni de nem tudom meddig fogom birni :(
2016. jún. 1. 12:28
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudk kérdező; de te mi a sza.rnak erőlködsz hogy menjetek ha téged állandóan hátbaszúrnak? Nem lenne semmi gond minél kevesebbet kell menni és kész. Az én férjem becsülettel betartott a családjának. Ha kellett 1évig feléjük sem nézett, megtanultàk ha engem bántanak akkor ő távolodik tőlük és nem keresi őket. Eljutottunk arra a szintre hogy normálisak.
2016. jún. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
azért ragaszkodom hogy menjünk mivel az én anyukámékkal egy városba lakunk. ők meg 100 km-rel arrébb.. és régen is volt belőle probléma hogy biztos miattam nem megyünk... de már az se jó nekik ha megyünk. én már nem értem az egészet :/
2016. jún. 1. 13:10
 10/23 anonim ***** válasza:
En is ismerek ilyen helyzetet a sajátomét.A férjemet is én buzditottam mindig a családlátogatásra, még az sem jutott eszébe,hogy telefonon felhivja õket.A nagy buzgóságomnak az lett a vége,hogy mindig a férjemet kisajátitották maguknak, imádták ha én nem mentem vele.Csak azt vettem észre,hogy a férjem napról-napra megváltozott velem szemben,sõt a gyerekeim is.Befolyásuk alá kerültek,és én tehetetlen lettem egyedül velük szemben.Csak az örökös viták és én lettem kikiáltva a rossznak.
2016. jún. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!