Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jogosan haragszik anyósom?...

Jogosan haragszik anyósom? Bocsánatot kéne kérnem tőle?

Figyelt kérdés

A kapcsolatunk tök átlagos, nem volt eddig komoly vitánk. Van egy 2,5 éves lányunk. Eddig csak max 4-5 órára volt nála, akkor is úgy hogy hétvégén átmentünk és ő "zavart el" minket hogy biztos van dolgunk, intézzük el gyerek nélkül. A lányom 1,5 éves koráig szopizott, azóta hallgatjuk hogy mikor alhat már nála. Na most elérkezett az idő. Tegnap elmentek strandolni, ma délután mentünk érte.

Egy idő után feltűnt, hogy anyósom ideges, kérdeztem hogy biztos minden rendben volt-e. Mondta hogy persze, de azért jó lenne ha lányom nem olyan hálátlan dögnek nevelném, mint amilyen én vagyok. Kiderült, hogy szerinte a "bébiszitterkedéssel" NEKEM (csak nekem, nem nekem és a férjemnek...) hatalmas szívességet tett, az a minimum hogy mostantól a lába nyomát is megcsókolom.


Ti mit gondoltok erről?


2016. jún. 26. 19:21
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
91%
Oh és mivel kellett volna meghálálnod? Közölhette volna előre a baby sitter az órabért. Dehogy kérj bocsánatot, ez egy idióta.
2016. jún. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
35%
Ez így azért elég hihetetlennek hangzik. Esetleg a többit nem meselned el?
2016. jún. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
80%

-Kislányom, nem hoznád át megint az unokát?

-Ugyan mama, semmi pénzért nem szeretnénk rabolni a drága idejét.


Nem tett szivességet, nincs mit viszonozni.

Probléma megoldva :D

2016. jún. 27. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
26%

- Magdikám, látom hogy valami zavar. Biztos minden rendben volt?

- Persze. De azért jó lenne, ha a lányodat nem olyan hálátlan dögnek nevelnéd, mint amilyen te vagy!

- Tessék??

- Én a "bébiszitterkedéssel" hatalmas szívességet teszek. NEKED, a férjednek nem! És cserébe az a minimum, hogy mostantól a lábam nyomát is megcsókolod!


Hát ez így biztosan nem igaz. Mit hallgatsz el?

2016. jún. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
78%

Nem értem, mit várt az anyós? Fizetsz neki a bébiszittelésért, vagy dicshimnuszt zengsz róla?

Örüljön, hogy minőségi időt tölthet az unokájával, ha már ennyire vágyott rá. Ne azért segítsen, hogy utána körbe legyen ugrálva, micsoda jólelkű, segítőkész asszony.

2016. jún. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
83%

Nekem is ilyen anyósom nem tudsz vele mit csinálni ne hagyjátok többet kettesben a gyerekkel.

mi egy ideig anyósommal laktunk.nyugdíjas és még mi dolgoztunk ő megfőzött,mondtuk hogy köszönjük szépen nagyon finom lett.takarított a szobánkba mondtuk neki hogy nem kell majd megcsináljuk mi munka után (gondolom unatkozott és segíteni akart) de mikor elköltöztünk szemünkre hányt mindent és azt mondta hálátlanok vagyunk mennyi mindent megtett.

gondoltam hogy ha ezekért nem elég a rengeteg köszönöm és hogy mi is ugyanúgy tettünk neki szívességeket akkor nem velünk van a baj, nem fogjuk a lába nyomát is csókolni azért.

2016. jún. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
71%

Egy idióta az anyós, nehogy bocsánatot kérj tőle. Mégis miért kérnél?! A férjed mit szólt ehhez?

Egy ilyen után a férjem biztos nem vinné oda a lányunkat..legalábbis egy jó darabig. Ahogy én sem.

Legközelebb pedig ha hívni akarja magához, akkor megmondjuk neki, hogy nem akarjuk rabolni az idejét és a világért sem kérnénk tőle ilyen nagy szívességet... (Jól megélezve a szavakat.)

2016. jún. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Azt reagáltuk, amit írtatok, hogy megoldjuk nélküle és ha nem akarja, nem kell vele lennie.

Nem vagyunk rászorulva, mind a kettőnknek rugalmas a munkaideje.


Köszönöm a válaszokat.

2016. jún. 27. 12:46
 19/19 anonim ***** válasza:

Nem értem, mi ez a bébiszitterkedés-duma, amikor nem idegen sgyerekére vigyázott, hanem a fiáéra, aki nem idegen számára, hanem az unokája. Egyébként , amikor majd szottyadt és öreg lesz, remélem, ti is felszámoljátok majd neki az ápolást.

Nevetséges ez az egész. Nekem csak a nagyszüleim vannak már és ők imádják a lányainkat. Havonta vannak náluk egy hétvégét, a nagybátyáim gyerekeivel együtt (ilyenkor mindig van náluk 7-8 gyerek) és egyszerűen rajonganak a picik értük. Sosem csinálnának úgy, ahogyan az anyósodák. Szerintem ez egy normális családban így működik.

2016. jún. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!