Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan haragszik ránk a...

Jogosan haragszik ránk a sógórnőm? Nekem kellene bocsánatot kérnem?

Figyelt kérdés

A férje lassan 1 éve munkanélküli. Azóta sokat segítünk nekik, főleg étellel és gyerekruhával. Van egy 1,5 és egy 4 éves gyerekük. Folyton panaszkodnak, hogy nincs munka.


Sikerült szereznem egy munkát a sógónőmnek és beszéltem a bölcsi vezetőjével ahová a lányom jár, van náluk hely, októberben mehet a kicsi.


Ezt most elmondtam a sógórnőmnek, aki teljesen felháborodott, azt vágta a fejemhez hogy csak mert én olyan szívtelen, szar anya vagyok hogy bölcsibe adom a gyerekem, ő nem fogja követni a példámat és inkább éhen halnak, de 3 éves koráig otthon marad vele, ő nem kockáztatja meg hogy lelkibeteg lesz a gyereke meg hasonlók.


Teljesen kiakadtam, fogtam magam és eljöttem. A férjem nagyon pipa rá, azt mondta hogyha nem akar dolgozni akkor mostantól kaját sem adunk nekik.


A sógórnőm most engem utál.


Mit lehetne tenni?


2013. júl. 6. 19:39
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
89%

Nem kell bocsánatot kérned! Jót akartál, jót is tettél, hogy mindent elintéztél! Hálátlan a sógornőd!

Hallgass a férjedre. Semmit nekik!

Te vagy szívtele, sz.ar anya? Csillagom! Nagy ívben kerülném a liba sógornőt!

2013. júl. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
93%
Miért lenne a gyerek lelki beteg? Százezreket visznek bölcsibe, lehet, hogy ott még jobban is érezné magát, mint folyamatosan csak otthon, ha már másra nincs pénzük. Az ilyenekkel nem kell foglalkozni. Nyávogni fog a későbbiekben is csak mindenért - ez tapasztalat sajnos, az én sógornőm is hasonló..
2013. júl. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
89%

Ténylg hagyjátok, esetleg a gyereknek adni néza értelemes ételt, de a szülő egyék meg amit főztek...

Még a feneke alá is teszed a munkát és így reagál...megérdemlik a sorsukat...



Hüh...de felhúztam magam..



Hol az a munka amit nem akar elvállalni?? :D

Én is munkát keresek sajnos. :(:(

2013. júl. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
92%
A végére rájöttem hogy TI tartjátok el szinte, akkor nem kell bocsánatot kérned semmiért.
2013. júl. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
95%
Igaza van a férjednek, ne adjatok többet nekik. Nem vagytok ti jótékonysági szolgálat. Az ilyenektől fordított esetben egy falat kenyeret nem kapnátok.
2013. júl. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
94%
Nehogy bocsánatot kérj már ezért! A férjednek van igaza.
2013. júl. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
93%
Ha annyira bölcsiellenes a kishölgy, akkor vállalja el a melót, a férje meg úgyis otthon van, nem? Nekem gyanús, hogy nem a bölcsin húzta fel magát, hanem a munka büdös neki. Mindenesetre innentől egy fillérrel nem segítenék rajtuk, egyék meg, amit főztek.
2013. júl. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
92%
Nyugodtan bölcsibe lehetne adni, a fiam 3 lesz és halálra unja a fejem, pedig próbálom szórakoztatni. Kell nekik 2 éves korra a közösség. Nem vagy bunkó, ő van eltévedve.
2013. júl. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:
Csak a gyerekek miatt érzem rosszul magam.
2013. júl. 6. 19:51
 10/35 anonim ***** válasza:
90%

Nem; neki kell bocsánatot kérnie tőled, mert ő bántott meg téged.


A gyereke így is, úgy is lelkibeteg lesz, mert ő maga súlyosan az, és valószínűleg a férje is, ha még vele van.


Ne törődj többé a sógornővel! Mint láthatod, a panaszkodásai csak arra jók, hogy mindig legyen ürügye arra, hogy munka helyett otthon ül és sajnáltatja magát, ÉS titeket tarhál a rokonság okán.


Ezt nektek és neked is egy szép határozott mozdulattal be kell tudni fejezni.


Bármennyit adsz is, mindig az lesz benne, hogy "ahol ennyi van, ott biztos több is akad", tehát tarhálni fog a végtelenségéig.


Jó, ha éhenhalnak, akkor csak tessék. De ne ringassa magát álomvilágokba: ha a gyerekeiről nem gondkoskodik, akkor azok el lehet vetetni tőlük és állami gondozásba vagy nevelőszülőkhöz kerülnek.


Kaját sem kell nekik adni. Előbb-utóbb rá kell jönnie, hogy kénytelen a saját lábikóira állni, és felvállalni a szülői felelősséget - amit eddig ügyesen rád és a férjedre tolt! -, ha nem akarja azt, hogy a gyerekeit elveszítse.


Személyes javaslatom (nekünk is vannak ilyen állandóan nyavalygó, folyton tarhálni próbálkozó rokonaink, ismerem a témát jól): egy időre minden kapcsolatot tessék velük megszakítani! Komolyan mondom.

2013. júl. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!