Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Csak akkor hiszi el ha látta,...

Csak akkor hiszi el ha látta, mit csináljak? Mit csinálnátok ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Barátom anyukája kikészít! Amikor ott vagyok náluk folyton piszkál hogy egyek. Ha nem látta hogy ettünk (náluk nem lehet a konyhában enni, mindenki maga a saját szobájában eszik így főleg nem látja de van hogy ő még alszik ilyenkor) akkor nem hiszi el! Van hogy óránként szól hogy egyek, de max 2 óránként! Udvariasan mindig elmondom, hogy de, ettem ezt és azt. Barátom is mindig mondja, de semmi. Ő nem hiszi el mert nincs hasam! Szerinte koplalok, fogyózok, nem eszek mert nincs hasam! De sose eszek annyit hogy látszódjon mert akkor már rosszul vagyok. Egyébként se vagyok nagy étkű, de teljesen átlagos testalkatom van, magasságom, súlyom megfelelő, endokrinológus is látott nemrég és közepesen tápláltnak nyilvánított. Viszont nem is tudok folyton enni, 5x keveset eszek.

Anyukája nagyon kövér (egyszer megmutatta a leleteit mert eü-ben dolgozok és ráírták hogy II.fokú elhízott, kezdődő cukorgondja van, felkiáltójeles a rossz koleszterinje stb.) és nem is tesz ellene, direkt nem megy dokihoz, felmerült bennem hogy talán ezért hiszi hogy mindenki más sovány vagy ilyesmi. Azóta gyomorideggel megyek hozzájuk.


2016. jún. 28. 12:31
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
Akkor ne menj hozzájuk.
2016. jún. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%
Ha ettől gyomorideget kapsz, mi lesz később? Kulturáltan és diplomatikusan is el tudod neki magyarázni, hogy neked ez a testalkat tetszik, szerinted ez az egészséges és egyáltalán nem szeretnéd, hogy látszódjon a hasad. Nem kell túlbonyolítani. De lehet, hogy 10-szer, vagy 100-szor is el kell neki majd ismételni. Az anyósok szeretik etetni a fiuk választottját, egyébként ez inkább jót jelent, lehet, hogy valamennyire kedvel téged.
2016. jún. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%
Ne aggodj kedvel teged csak valami miatt allandoan etetni akar. Nem tudom miert volt anyosom is egyfojtaba nyomta belem az etelt. Mikor ram szolt hogy egyek a vegen mar megszoktam es mindig ettem egy nagyon kicsit
2016. jún. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%

Nálunk nagymama volt ilyen. Éveken keresztül tömtevolna belénk az ételt mindegy,hogy rosszulvoltunk már tőle. Idegesített,mert félóránként kiabáltunk,hogy hagyjon már,tele vagyunk,majd eszünk,ha éhesek leszünk.

Volt,hogy többet nem jövünk,ha ez meg az mondatokkal rendeztük le. Agreszív hangvételű csúnyaszavakkal telített leordítások stb.

Nem lehetett nyugton meglenni. Aztán nem jártunk már egy ideje. Fel is nőttünk stb. Most már nem töm minket.

Sztem az volt a háttérben,hogy adni akart,törődni velünk,de nem tudott mást adni csak kaját,mert szegény.


A tied esetében viszont sztem más a helyzet. Ő dagadt. Jólérzi magát a bőrében,mert sporthoz,egészséges életvitelhez akarat kell nem lustaság és kifogások.

Ennélfogva nem zavarná,ha te is elhíznál. Szerintem beszéld meg vele,hogy nagyon zavaró egész nap a megalapozatlan mantráját hallgatni. Nem kell,hogy kidülledjen a has,ha egészséges menyiséget napi több alkalommal eszik az ember.

Szereltess fel kamerát vele,vagy szólj rá,hogy költözzön a konyhába,ha mindent látni akar,de amíg nem,addig fogadja el a válaszod és ne hazudtoljon meg alaptalanul,mert eleged van belőle és nem sokáig lesz türelmed megőrizni a konfliktuskerülő hozzáállásod a dologgal kapcsoaltban.


Am lehet sztem is kedvel,csak éppen nagyon zavaró módon.


Én is átestem itthon ezen a nem láttam,úgyhogy nem csináltad vádláshullámon. Elmúlt idővel. Tipikus én mindenről tudok,ha nem láttam nem történt meg gondolkodásmód nem egészséges a környezet és haszálója számára sem. Szembesítsd vele valahogyan.

2016. jún. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom vidéki, és ezt tanulta otthon, hogy a "vendéget" agyon kell kínálni.Légy kitartóan udvarias, nem kell hogy felhízlaljon. De összeveszni sem kell vele, csak kedvel és "jót" akar.
2016. jún. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
50%
Mindig negatív válaszokat adok. :-D Távol áll tőlema megfelelő problémamegoldás készsége.
2016. jún. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!