Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ti ilyen esetben mit csinálnátok?

Ti ilyen esetben mit csinálnátok?

Figyelt kérdés

Apukám kikötötte, hogy melyik gimnáziumba kell mennem, jogi egyetemet kell végeznem, 2nyelvizsgát lekell tennem minimum közép fokon, utána azt csinálok amit akarok...

már eleve a gimi nem tetszik :/ a jogot utálni fogom :/

azt mondta apu, hogy majd egyetem után elvégzem azt a szakközépiskolát amibe menni akark -.-' hát kösz...

Ti mit tennétek?


2011. nov. 5. 20:11
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
jah és a 4bátyám között szinte mindenki szakközépiskolába ment, csak 1-nek van egyetemi végzettsége, és végül mindenki oda ment ahova akart...
2011. nov. 5. 20:12
 2/11 anonim ***** válasza:
A gimiben igaza van. Utána ugyanúgy tanulhatsz szakmát. A nyelvvizsgában szintén, mert a magyar tudásoddal nem sokra fogsz menni. A jog meg...azt tényleg ne csináld, mert semmi értelme végig szenvedni egy csomó évet, mikor nem érdekel. Akkor sikeres sem lehetsz. Hátha addigra megpuhul. Vagy próbáld ki, hogy nem odamész, nem hiszem, hogy kitagad.
2011. nov. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én azt javaslom, oda menj, ahova te akarod. A te életed lesz építve és úgy, ahogy azt te döntöd el. Próbáld meg ezt édesapáddal megértetni.
2011. nov. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
próbálom, de nem enged. Van egy szakma amit nagyon nagyon szeretnék csinálni. Ehhez van egy csomó szakközépiskola, de nem engednek...
2011. nov. 5. 20:33
 5/11 anonim ***** válasza:
Az én apukám is kikötött két nyelvizsgát anno, meg hogy csak gimibe mehetek. Az egyetemet is akarta, de először nem mentem, nem érdekelt. Ma már hálás vagyok neki, hogy nem szakmunkásba mentem, mert 3x annyit keresek, mint úgy kerestem volna fizikai melóval. 3 nyelvvizsgám van, kettő felsőfokú. Sikeres ember lettem és ezt sokban neki köszönhetem. Persze azt nem bírnám, hogy még a szakot is megválassza egyetemen, azt rám bízta. Lehet, hogy most nem akarsz tanulni, de az sem jobb mikor 10 órákat állsz a konyhában szakácsként vagy akármi. Nyilván sok a diplomás és igaz, hogy kapcsolat révén kerülsz be jobb helyekre, de pl. az én szakomon volt félév gyakorlat (turizmus-vendéglátás)és ott építettem a kapcsolatokat, jól teljesítettem, sokszor nagyon rossz volt, de megtartottak nem véletlenül. Most üzletvezető vagyok és pincérként kezdtem. (Diploma nélkül nem juthattam volna sokkal feljebb a ranglétrán.)
2011. nov. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszi :)
2011. nov. 5. 20:46
 7/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt.Kikötötték hova kell mennem ált.isk-ba,aztán azt is,hogy melyik gimibe.Majd azt is,hogy melyik egyetemre.Most mit mondjak? 2évvel később fejezem be az egyetemet,mert k*rvára gyűlölöm.Az emberekkel se tudok jóban lenni,akik a szaktársaim...Lediplomázom és elhúzok jó messzire...
2011. nov. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
énis szerintem ahogy befejezem 26éves koromban a SZAKKÖZÉPISKOOLÁT... mert ugye egyetem után vissza kell mennem...azonna húzok a p*csába...
2011. nov. 5. 21:57
 9/11 anonim válasza:
mondd meg apádnak, hogy döntse el mit akar: a gyereke boldog legyen vagy gazdag? mert ha azt válaszolja, hogy a boldogságodat szeretné, akkor mondd, hogy oké, mész abba a suliba, ahova akarsz...
2011. nov. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 eszta41 ***** válasza:

Hát igen... szóba került a végére a boldogság.

Kérdezem a hálás diplomás hozzászólótól, hogy vajon boldog?

Vagy kiöltek belőle minden érzést és azt sem tudja miről van szó. NEM BÁNTÁSNAK SZÁNTAM. De meggyőződésem, hogy így lehet a legjobban elb-ni egy ember életét. Egyébként szakközépiskola után is lehet egyetemre menni. Aki akar tanulni az szakközépben is le tudja tenni jó eredménnyel az emelt szintű érettségit, akit pedig nem érdekel az a legtutibb gimiben sem.

Még valami a szülőknek: azzal, hogy életet adtak a gyermeküknek még nincs joguk elvárni, hogy az Ő meg nem valósult álmaikat a gyerek váltsa valóra.

A fentiek arra vonatkoznak, ha a gyereknek van elképzelése, van határozott érdeklődési köre. Ha nincs és csak meghúzza a vállát a továbbtanulással kapcsolatban; nos akkor döntsön a szülő. Bár kétlem, hogyha ilyen a hozzáállás akkor a gimiben jó lesz az eredmény.

2011. dec. 1. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!