Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Az anyósom nagyon rég meg van...

Az anyósom nagyon rég meg van őrülve, hogy unokát akar, és most úgy tűnik összejött a baba. Félek, hogy ránk fog szállni. Mikor mondjuk el neki?

Figyelt kérdés
Korábban is folyton azzal nyaggatott, hogy unokat akar, babázni és majdnem én odaadom neki a babám és dolgozom. Persze sajnálom is őt, hogy ebbe a gondolatba menekült és nem akarnám elzárni a kicsitől, de közben félek, hogy ha megtudja akkor még fog kerülni és nem fog leszallni rólunk. Nem tudom, mi a jobb, ha sokáig titkoljuk, vagy minél korábban elmondjuk, hogy hamarabb meg lehessen vele beszélni, ha valami nem jó? Én anyukámnak azonnal elmondtam, mikor megtudtam, attól is tartok, hogy hiszti lenne, ha megtudna hogy az én anyukám azonnal tudta ő meg csak hónapokkal később. Szerintetek? Járt már valaki hasonló cipőben?
2016. júl. 3. 14:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
12. hétig semmit. Anyukádnak pedig kösd a lelkére, hogy nagyon diszkréten kezelje!
2016. júl. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Veletek él vagy külön?

A 12. hétig szerintem ne avassátok be.

Ha külön éltek, akkor valamivel könnyebb lesz, ha együtt, akkor próbáljatok meg a baba érkezéséig külön menni, mert el fog mérgesedni a helyzet.

2016. júl. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
90%
Férjed mit mond? Mi pár nap különbséggel mondtuk el. Nem azért, hogy senki ne sértődjön meg, hanem mert ahogy én nem tudtam magamban tartani az örömöm a családom előtt, ő sem :-)
2016. júl. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem jól fog ez még jönni később, hogy ennyire rajong érte és készen áll vigyázni rá :) Majd mondd neki azt, hogy anyukádnak is csak akkor mondtad el, amikor neki. Megértelek, nálunk is van az ismeretségi körben olyan néni, akinek néha azért nem mondunk el dolgokat, mert iszonyat rápörögne :)
2016. júl. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Én nem vagyok babonás, így nem csináltam ebből gondot, aki fontos nekem, az tudja, de azért még nem kurtoltem világgá. A férjem babonásabb, és ő még nem akarja elmondani, de abba nem szól bele, hogy én kinek mikor mondom el az én családomban.

Engem az aggaszt, hogy ha anyós megtudja, hogy nagymama lesz akkor verszemet kap,hogy na végre babazhat, erre feni a fogat évek óta. Anyukám Szerecsere nem ilyen, ő sosem hozta ezt szoba, pedig tudom, hogy nagyon vágyik egy unokara,de most sem piszkál, ha akarok beszélni róla nagyon örül, meg válaszol a kérdéseimre, de nagyon tapintatos.

2016. júl. 3. 14:23
 6/19 A kérdező kommentje:
Szerencsére külön lakunk, de nem túl messze.
2016. júl. 3. 14:29
 7/19 anonim ***** válasza:
9%

Ez az anyós átka.Tehát a te anyudnak elmondtad, a férjed anyja nem ér annyit,mint a tied?

Ez nem kötekedésbõl irtam.

2016. júl. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
86%
Látom a 7-esnek sikerült megragadni a lényeget.
2016. júl. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
95%
Èn elmondanám neki is, had örüljön, és van 9 hónapotok visszafogni a hülyeségeit ;) és nyugodtan mondd neki, ha ilyeneket tervez, hogy te másképp szeretnéd és kész...
2016. júl. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
81%
Én nem mondanám el neki a 12. hétig. Arról meg nem kell tudnia, hogy anyukád tud róla, szerintem ezt is meg lehet beszélni, hogy ne jöjjetek véletlenül kellemetlen helyzetbe. Ha meg nagyon idegesítő lesz, tapintatosan állítsátok le, mégiscsak a ti gyereketek, nem az övé..
2016. júl. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!